Meble do biura – jak je wybrać? Kilka porad naszej redakcji

Żeby biuro mogło spełniać swoje funkcje, powinno być wyposażone w odpowiednie meble. Jak je wybrać i czym się kierować przy ich zakupie – o tym przeczytasz w naszym artykule. Przygotuj... Czytaj dalej

20 września 2017
Artykuł z kategorii: Aranżacja biura

Żeby biuro mogło spełniać swoje funkcje, powinno być wyposażone w odpowiednie meble. Jak je wybrać i czym się kierować przy ich zakupie – o tym przeczytasz w naszym artykule.

Przygotuj się do zakupów

Jak wyposażyć powierzchnie biurowe? Katowice, Łódź, Warszawa – bez względu na to, w jakim mieście znajduje się Twoje biuro, istnieje kilka podstawowych zasad, od których powinieneś rozpocząć dobieranie mebli. Zacznij od sporządzenia listy sprzętów, jakie już posiadasz i tych, które potrzebujesz. Weź pod uwagę liczbę pracowników biurowych oraz wielkość przestrzeni do wykorzystania.

meble biurowe

Fotografia Polskie Budowlane

Zanim pojedziesz do sklepu, zastanów się nad budżetem, który chcesz przeznaczyć na meble do biura. Nawet jeśli nie masz dużych środków finansowych, postaraj się zrezygnować z zakupu tanich chińskich mebli, które najprawdopodobniej szybko będziesz musiał zastąpić nowymi. Wysoka jakość mebli to również kwestia bezpieczeństwa pracowników. Powinny one posiadać odpowiednie atesty i spełniać wymogi określone przez Unię Europejską.

Jakie meble są niezbędne w biurze?

Oczywiście podstawowymi meblami są biurka i fotele. Biurka powinieneś dobierać przede wszystkim w oparciu o przestrzeń, którą dysponujesz. Jeśli nie masz zbyt dużo miejsca w biurze, może warto zdecydować się na biurka narożne? Z pewnością pomogą one zaoszczędzić dużo miejsca. Zwróć uwagę na to, czy biurka są stabilne, dobrze wyprofilowane i porządnie wykonane. Najlepiej, jeśli dodatkowo posiadają możliwość regulacji wysokości.

Kolejnym meblem niezbędnym w biurze są krzesła czy też fotele. Od nich zależy komfort pracy, bezpieczeństwo oraz zdrowie pracowników. Powinny posiadać możliwość regulacji wysokości siedziska i nachylenia oparcia. Ponadto ważne, by miało podłokietniki z opcją dostosowywania rozstawu. Postawa fotela powinno składać się z minimum pięciu ramion, zakończonych kółkami.

Poza biurkami i krzesłami wyposaż biuro w dodatkowe meble. Z pewnością przyda się szafa, regały i półki. Dobieraj je w zależności od przeznaczenia i potrzeb biura oraz charakteru wykonywanej w nim pracy. Jeśli przewidujesz przestrzeń do relaksu, wstaw do biura kanapę i stolik kawowy. To nie tylko pozwoli pracownikom na chwilę przerwy, ale także nada wnętrzu dodatkowej elegancji. Stanie się również miejscem, gdzie będziemy mogli przyjmować klientów.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Meble do biura – jak je wybrać? Kilka porad naszej redakcji

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz