Mieszkanie na sprzedaż – czy warto korzystać z pomocy biur nieruchomości?

Chyba każdy z nas, kto poszukiwał kiedyś mieszkania lub innej nieruchomości do zakupienia lub wynajęcia, spotkał się już z biurami nieruchomości. Dla niektórych z nich to zło konieczne, dla innych... Czytaj dalej

3 lipca 2017
Artykuł z kategorii: Nieruchomości, Sprzedaż nieruchomości

Chyba każdy z nas, kto poszukiwał kiedyś mieszkania lub innej nieruchomości do zakupienia lub wynajęcia, spotkał się już z biurami nieruchomości. Dla niektórych z nich to zło konieczne, dla innych nieocenione wsparcie wtedy, gdy chcemy znaleźć kupującego albo wynajmującego. Gdy mamy mieszkanie na sprzedaż, czy warto podejmować współpracę z biurem nieruchomości?

Sprzedaż mieszkania może tylko z pozoru wydawać się łatwo. Tak naprawdę to, jak szybko uda nam się znaleźć chętnych, zależne jest od szeregu różnych czynników. Lokalizacja, kondycja, styl wykończenia mieszkania, dostępność miejsc parkingowych czy dostępna wokół infrastruktura to tylko kilka z nich. Oczywiście, bardzo dużo zależy też od ceny, ponieważ to właśnie ona na początku przyciąga uwagę.

klucze do mieszkania

Samo przygotowanie mieszkania do sprzedaży, wykonanie zdjęć oraz zamieszczenie ogłoszeń to już dość dużo pracy. Potem trzeba przygotować się na odpowiadanie na pytania zainteresowanych, prezentację mieszkania. Gdy uda nam się znaleźć chętną osobę, musimy też zadbać o formalności. Nie każdy z nas ma na to czas. Wtedy bardzo pomocne będą usług biur nieruchomości.

Z obsługi biur nieruchomości korzystają zarówno ci, którzy poszukują lokali, jak i ci, którzy chcą zdecydować się na ich sprzedaż lub wynajem innym osobom. Gdy chodzi o taki rynek jak Warszawa mieszkania na sprzedaż są tutaj dostępne w bardzo szerokiej gamie, dlatego przebicie się przez inne ogłoszenia może być trudne, gdy nie wiemy, jak to z robić. Także wtedy pomoc biura nieruchomości będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Pracownicy biur nieruchomości mogą wykonać zdjęcia i zamieścić ogłoszenia, będą kontaktować się z klientami, a także pomogą nam pod kątem formalnym, więc tak naprawdę nie będziemy musieli się już zajmować niczym. To wyjątkowy komfort i oszczędność czasu, ale, oczywiście, musimy liczyć się z dodatkowym kosztem. Zwykle koszty obsługi liczone są procentowo od kwoty transakcji.

Podsumowując, wtedy, gdy nie mamy czasy i zależy nam na wygodzie, a także możemy pozwolić sobie na dodatkowy koszt, warto skorzystać z ofert biur nieruchomości.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Mieszkanie na sprzedaż – czy warto korzystać z pomocy biur nieruchomości?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz