Montaż i zalety moskitiery – przygotuj się na lato!

Komary czy muchy to bardzo uprzykrzające owady, które potrafią utrudnić życie niejednej osobie. Jak uzyskać skuteczną ochronę przed tymi niechcianymi intruzami? Przeczytaj poniższy artykuł, w którym znajdziesz odpowiedź. Czy moskitiera... Czytaj dalej

11 kwietnia 2022
Artykuł z kategorii: Wyposażenie wnętrz

Komary czy muchy to bardzo uprzykrzające owady, które potrafią utrudnić życie niejednej osobie. Jak uzyskać skuteczną ochronę przed tymi niechcianymi intruzami? Przeczytaj poniższy artykuł, w którym znajdziesz odpowiedź.

Czy moskitiera jest przydatna?

Moskitiera to jeden z najlepszych wynalazków, który chroni przed owadami, gdy masz otwarte okna lub balkon. Siatka moskitiery zabezpiecza przed przedostaniem się moskitów, jednocześnie zapewniając swobodny przepływ powietrza w domu. Moskitiera w postaci samej siatki ramy na okno czy drzwi balkonowe to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla alergików, którym ugryzienie może przysporzyć wiele problemów. Moskitiera jest szczególnie przydatna w domach, które znajdują się w pobliżu parków czy zbiorników wodnych, gdzie przebywa dużo owadów.

Jakie zalety posiadają moskitiery okienne

Główną zaletą moskitier jest ochrona przed owadami, których jest mnóstwo w wiosenno-letnim sezonie. Moskitiera to rodzaj zabezpieczenia, które w pełni bezpieczne jest dla ludzi, ponieważ nie jest zrobiona z żadnych szkodliwych materiałów. Kolejną istotną zaletą jest możliwość montażu moskitiery na każdym oknie czy balkonie. Dzięki niej możesz bezpiecznie siedzieć w domu przy otwartym oknie przez cały dzień. Modele moskitier w różnych wersjach kolorystycznych znajdziesz na stronie https://familyrollo.pl/moskitiery.

Jak prawidłowo zamontować moskitierę

Dobry montaż moskitiery na oknach czy drzwiach balkonowych ma ogromne znaczenie, ponieważ źle założona nie zabezpieczy Cię przed insektami. Moskitiery występują w różnych wersjach, dlatego ich montaż może się różnić. Jedną z moskitier jest ta, którą montuje się na rzep samoprzylepny. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, które możesz zastosować na każdym rodzaju okna. Musisz pamiętać, że przed przyklejeniem trzeba dobrze oczyścić i odtłuścić powierzchnię do której będziesz przymocowywać rzepy. Przed założeniem dobrze wymierz dane okno, aby odpowiednio przyciąć moskitierę. Innym popularnym rozwiązaniem są moskitiery ramkowe. Ramę z moskitierą mocuje się na zewnątrz fasady budynku za pomocą blaszek mocujących. W przypadku drzwi balkonowych można zastosować moskitierę  zamykającą się na magnesy lub jako ramę na zawiasach tak, aby można było swobodnie korzystać z wyjścia na balkon czy taras. Aby nie było żadnych przykrych niespodzianek, dobrze wymierz drzwi i dobierz odpowiedni rozmiar moskitiery. Jeżeli kupisz zbyt małą lub za dużą, nie spełni ona swojego zadania.

Gdzie można montować moskitiery ramkowe?

Moskitiera to bardzo przydatna rzecz zwłaszcza w domach, koło których znajduje się dużo drzew czy krzewów na których lubią gromadzić się komary czy meszki. Mieszkając w takich rejonach, zdecydowanie warto zamontować moskitierę. Można ją umieścić na wszystkich oknach, włączając w to nawet okna dachowe. Moskitierę możesz też założyć na drzwi balkonowe bez obawy, że wpłynie to na komfort użytkowania takiego wyjścia. Montować moskitiery można w każdym oknie czy drzwiach tak, aby zapewnić sobie skuteczną ochronę przed moskitami wszelkiego rodzaju. Moskitiery najlepiej montować na oknach, które często otwierasz w domu na przykład w sypialni, salonie czy kuchni. Takie rozwiązanie jest w stu procentach bezpieczne i ekologiczne, które nie szkodzi nikomu. Dobrze założone moskitiery będą służyły Ci przez dłuższy czas. Komary czy inne moskity potrafią mocno uprzykrzyć życie, dlatego warto się zabezpieczyć przed nimi, zakładając moskitiery w oknach czy drzwiach balkonowych.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Montaż i zalety moskitiery – przygotuj się na lato!

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz