Na co warto zwrócić uwagę kupując mieszkanie deweloperskie?

Bardzo często osoby pragnące nabyć własne lokum decydują się na mieszkanie od dewelopera. Jednak przed przystąpieniem do jakiejkolwiek transakcji warto przeprowadzić odpowiednią analizę. Korzystanie z promocji nie zawsze wiąże się... Czytaj dalej

20 listopada 2017
Artykuł z kategorii: Nieruchomości, Zakup nieruchomości

Bardzo często osoby pragnące nabyć własne lokum decydują się na mieszkanie od dewelopera. Jednak przed przystąpieniem do jakiejkolwiek transakcji warto przeprowadzić odpowiednią analizę. Korzystanie z promocji nie zawsze wiąże się z opłacalnością.

Wybór inwestycji

Przed wybraniem konkretnego dewelopera warto zapoznać się z jego wcześniejszymi realizacjami oraz upewnić się, że zostały one ukończone w terminie. Warto je również odwiedzić i ocenić stan budynków. Duże znaczenie ma ponadto zagospodarowanie przestrzeni wokół danej inwestycji, ponieważ nierzadko lokalizacja może w ciągu kilku lat ulec zmianie i przestanie być atrakcyjna. Poszczególne oferty mogą mieć swoje plusy i minusy. Ze względu na dużą konkurencję, wielu deweloperów kusi klientów różnymi promocjami. Jednak w zamian za darmowy garaż czy lokatorską komórkę, od inwestora wymagane jest na przykład skorzystanie z konkretnej oferty kredytowej. Wówczas ogólny rozrachunek może okazać się znacznie mniej korzystny, a mieszkanie będzie jednak droższe.

nowe mieszkanie

Fot. Polskie BudowlaneKwestia finansowa

Rozważając różne mieszkania od dewelopera, można skonsultować się z doradcą finansowym, który dokona oceny poszczególnych ofert i pomoże wybrać najlepszą. Zakup nowego mieszkania będącego jeszcze w trakcie budowy zwykle wiąże się także z obawą o ewentualne zbankrutowanie dewelopera oraz nieukończenie prac przed przekazaniem prawa własności. Wówczas inwestor pozostaje z długiem w postaci kredytu hipotecznego, ale nie otrzymuje mieszkania. Obecnie jednak wprowadzona została ustawa deweloperska, która w znaczącym stopniu zwiększyła bezpieczeństwo i ochronę nabywców. Polega ona na tym, że deweloper nie zyskuje prawa do dowolnego dysponowania otrzymywanymi pieniędzmi. Trafiają one na specjalne konto zarządzane przez bank i są przekazywane deweloperowi dopiero wówczas, gdy nieruchomość zostanie wybudowana, Część środków może zostać wypłacona w trakcie trwania budowy, w celu sfinansowania jej poszczególnych etapów.

Mieszkania od dewelopera

Zakup nieruchomości zawsze związany jest z różnymi wątpliwościami. Nie warto opierać wiedzy finansowej na przypadkowych poradach. Lepiej skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który zbada zdolność kredytową oraz zapewni wsparcie przy podpisywaniu umowy pełnej niejasnych i nie zawsze opłacalnych dla kupującego zapisów, W ten sposób można również uzyskać porady dotyczącej oszczędzania i pomnażania oszczędności na wkład własny. Doradca finansowy może też przedstawić najlepsze możliwości na temat ubezpieczenia danej nieruchomości.

Źródło: https://www.wyszukiwarkamieszkan.pl/aktualnosci

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Na co warto zwrócić uwagę kupując mieszkanie deweloperskie?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz