Naczepy wywrotki typu wanna – przegląd marek dostępnych w Polsce

Naczepy wywrotki ze skrzynią segmentową, czyli tak zwane wanny, są niezastąpione do transportu materiałów sypkich, zwłaszcza takich, których nie trzeba zabezpieczać przed wpływem warunków atmosferycznych. Z racji na wytrzymałość tych... Czytaj dalej

16 marca 2023
Artykuł z kategorii: Przemysł

Artykuł sponsorowany

Naczepy wywrotki ze skrzynią segmentową, czyli tak zwane wanny, są niezastąpione do transportu materiałów sypkich, zwłaszcza takich, których nie trzeba zabezpieczać przed wpływem warunków atmosferycznych. Z racji na wytrzymałość tych maszyn, dużym zainteresowaniem cieszy się również sprzęt z rynku wtórnego. Prezentujemy marki naczep wywrotek używanych, które są szczególnie popularne w Polsce. Wskazujemy też, gdzie można znaleźć wiele tego typu pojazdów na sprzedaż.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Naczepy wywrotki Wielton

Polska firma Wielton z Wielunia należy do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych producentów przyczep na świecie i jest jednym z liderów krajowego rynku naczep wywrotek. Używane pojazdy tej marki są cenione za wysoką trwałość przy jednoczesnej niskiej masie własnej. Wanny Wielton to również duży wybór sprzętu z drugiej ręki. Bez trudu można więc znaleźć modele o różnej kubaturze – od 25 m³ do ponad 60 m³.

Naczepy wywrotki Schmitz Cargobull

Na rynku wtórnym jest też wiele naczep wywrotek Schmitz Cargobull, czyli firmy, która jest europejskim liderem w produkcji przyczep. Marka ma bardzo szerokie portfolio pojazdów, zarówno w wersji lekkiej, jak i wzmocnionej. Naczepy samowyładowcze Schmitz Cargobull z charakterystycznym logo słonia są znane z niezawodności, a także innowacyjnych rozwiązań, takich jak na przykład modułowe ramy.

Naczepy wywrotki Benalu

Chociaż sprzedaż nowych wywrotek Benalu jest w Polsce niższa niż innych wymienianych tu marek, używane pojazdy są stosunkowo szeroko dostępne na rynku wtórnym. W szczególności, gdy mowa o krótkich wywrotkach aluminiowych o pojemności 25-35 m³. Pojazdy francuskiej marki wyróżniają się dobrą wydajnością w stosunku do ceny oraz występują w licznych opcjach ramy, skrzyni i wykończenia.

Naczepy wywrotki Schwarzmüller

Warto rozważyć również naczepy wywrotki używane marki Schwarzmüller. Austriacki producent ma mocną pozycję w Europie i w Polsce, a jego pojazdy cechują się wysoką wydajnością oraz stabilnością – tak podczas wywrotu, jak i w trakcie jazdy. Na portalach ze sprzętem ciężkim najczęściej ogłaszane są wanny o stosunkowo niewielkiej pojemności (23-28 m³), lecz można też trafić na znacznie większe pojazdy, z muldami aż do pojemności 76 m³.

Naczepy wywrotki Kempf

W 2022 roku wywrotki Kempf były drugimi najchętniej kupowanymi nowymi pojazdami tego typu w Polsce. Na rynku wtórnym pozycja marki nie jest aż tak silna, ale ciągle jest z czego wybierać, zwłaszcza jeśli szuka się sprzętu z niewielką lub średnią muldą. Za używanymi naczepami wywrotkami Kempf przemawia między innymi wysoka ładowność użytkowa i solidność wykonania.

Naczepy wywrotki używane – gdzie znaleźć duży wybór pojazdów na sprzedaż?

Liczne naczepy wywrotki na sprzedaż wspomnianych marek są dostępne w serwisie Mascus Polska. Na tej międzynarodowej giełdzie używanego sprzętu ciężkiego jest obecnie ponad 1000 ogłoszeń z tego typu pojazdami, w tym około 50 z Polski.

Oferta obejmuje zresztą nie tylko naczepy wywrotki używane, lecz także wiele innych pojazdów transportowych oraz maszyn budowalnych, rolniczych i magazynowych. Wyszukiwanie sprzętu jest bezpłatne i bardzo wygodne, ponieważ wyniki można filtrować z użyciem wielu parametrów (m.in. rodzaj, marka i model oraz lokalizacja maszyny, czy też cena, przebieg, rocznik, moc silnika i udźwig maksymalny).

Oceń ten artykuł

Naczepy wywrotki typu wanna – przegląd marek dostępnych w Polsce

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz