Narzędzia warsztatowe

Wypadki chodzą po ludziach. Kierowcy powinni to przysłowie potraktować szczególnie dosłownie. Awarie, usterki czy drobne kolizje są na porządku dziennym i choć każdy chce się przed nimi uchronić, to czasami... Czytaj dalej

31 grudnia 2019
Artykuł z kategorii: Dyskusje, Technologie

Wypadki chodzą po ludziach. Kierowcy powinni to przysłowie potraktować szczególnie dosłownie. Awarie, usterki czy drobne kolizje są na porządku dziennym i choć każdy chce się przed nimi uchronić, to czasami jest to zwyczajnie niemożliwe.

Skrzynka z narzędziami

Nic dziwnego, że podręczny zestaw narzędzi spoczywa w większości bagażników polskich kierowców. Każdy chce przecież być zabezpieczony przed wymuszonymi postojami, a większość drobnych napraw nie wymaga pomocy specjalisty – wystarczą jedynie odpowiednie narzędzia warsztatowe. Niewielka skrzyneczka ratuje skórę, ale tylko jeśli umiesz posługiwać się jej zawartością.

Co znajdziemy w środku? Standardowy zestaw powinien zawierać:
– klucz do kół,
– lewarek,
– klucze różnych rozmiarów,
– wkrętaki,
– kombinerki,
– szczypce.

Te drobne narzędzia są w stanie uratować życie. Wymiana koła nie jest przecież skomplikowana, a czekanie na pomoc może trwać długo – stanowczo za długo. W przypadku innych usterek natomiast trzeba już skorzystać klucza. Na wszelki wypadek warto mieć ze sobą klucze płaskie, nasadowe oraz oczkowe i to w różnych rozmiarach. Wkrętaki płaskie i krzyżakowe także będą niezbędne.

Nieocenioną pomocą może być także WD-40. Preparat penetrujący tego typu to dla wielu mechaników lek na całe zło i nie bez powodu. Bez niego czasami nie da się odkręcić niektórych elementów – zwłaszcza tych „zapieczonych”.

Zapasowe żarówki i bezpieczniki także są miłym dodatkiem, zwłaszcza jeżeli dłuższe trasy to codzienność. Zestaw takich bezpieczników kosztuje kilka złotych, a ze spalonymi bezpiecznikami jazda jest po prostu niemożliwa. Po co więc ryzykować? Zamiast tego warto je dołożyć do skrzynki z narzędziami i mieć wolną głowę.

Wielu z kierowców wszystko to ma w swoim bagażniku. Zapominają jednak oni, że takie drobne usterki na trasie często przytrafiają się po zmroku. Brak światła to poważny problem, a to, co daje telefon, często nie wystarczy. Dlatego też solidna latarka to dobry pomysł.

Taki zestaw pozwoli samodzielnie zniwelować skutki drobnych usterek, bez konieczności zwracania się po pomoc. To oszczędność czasu i pieniędzy oraz satysfakcja z własnej zaradności. Po prostu warto!

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Narzędzia warsztatowe

Oceń
Ocena 4.5/5 na podstawie 6 ocen

Dodaj komentarz