Niekonwencjonalne podejście do grzejników – czy mogą być ozdobą?

Urządzanie nowoczesnego i funkcjonalnego wnętrza wymaga niebanalnych rozwiązań. Czy oryginalny projekt grzejnika wpływa na charakter pomieszczenia? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Nowoczesne grzejniki – nie tylko funkcjonalność! Czasy popularności... Czytaj dalej

19 stycznia 2018
Artykuł z kategorii: Kuchnia, Łazienka, Wnętrza

Urządzanie nowoczesnego i funkcjonalnego wnętrza wymaga niebanalnych rozwiązań. Czy oryginalny projekt grzejnika wpływa na charakter pomieszczenia? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Nowoczesne grzejniki – nie tylko funkcjonalność!

Czasy popularności ciężkich, żeliwnych kaloryferów mamy już szczęśliwie za sobą. Producenci współczesnych grzejników oferują szeroki wachlarz nowatorskich produktów, łączących funkcjonalność z ciekawym designem. Moc i funkcje urządzenia (suszenie, ogrzewanie) są oczywiście istotne, ale przy zakupie warto też zwrócić uwagę na oryginalny wygląd. Grzejniki pionowe i poziome, stalowe, aluminiowe, kolorowe, minimalistyczne lub o fantazyjnych wzorach – wybór formatu urządzenia to nie lada wyzwanie. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę kwestie związane m.in. z charakterem i wielkością pomieszczenia, które chcemy ogrzewać. Typ i forma produktu powinny też współgrać ze stylem pokoju, jadalni lub łazienki.

Fotografia Polskie Budowlane

Dobór grzejnika a wystrój wnętrza

Wśród nowoczesnych modeli królują zdecydowanie projekty minimalistyczne. Urządzenia o oszczędnej i eleganckiej estetyce sprawdzą się szczególnie w nowoczesnych łazienkach.

Grzejnik Terma Cyklon

Zależnie od potrzeb, możemy wybrać grzejniki poziome lub pionowe. Jednym z ciekawszych trendów są urządzenia w formie drabinek – np. modele Tubes Scaletta i Pioli Antrax – doskonale sprawdzające się jako nietypowa ozdoba pokojów w stylu retro.

grzejnik Scaletta

Grzejnik Tubes Scaletta

Pioli

Pioli Antrax Kalmar

Miłośnikom odważnych rozwiązań warto polecić nowoczesne grzejniki w ciepłych, nasyconych barwach, np. model AERO V.

Grzejnik Aero

Grzejnik Aero V

A co w przypadku wnętrz rustykalnych? Klasyczny wystrój można ciekawie podkreślić, wykorzystując najnowsze pomysły zdolnych projektantów. Nowoczesny grzejnik nie musi być stalową drabiną, ale np. stylową kolumną (jak w przypadku modelu Pilaster) lub elegancką płytą, przypominającą sztukaterię (grzejnik Nobilis).

grzejnik Pilaster

Grzejnik Pilaster

grzejnik Nobilis

Grzejnik Nobilis

Fanom przytulnych wnętrz warto też polecić rozwiązanie w postaci tradycyjnego lub nowoczesnego kominka. Ciekawie zaprojektowany kominek może być najbardziej dekoracyjnym elementem pomieszczenia. Przy zakupie wkładów kominkowych (Hoxter, Arysto) warto zwrócić uwagę na mechanizm ogrzewania. Kominki akumulacyjne to optymalne rozwiązanie, zalecane nie tylko ze względu na oszczędność energii cieplnej.

wkład Hoxter

Wkład HOXTER

Więcej interesujących modeli nowoczesnych kominków znajdziesz tutaj: https://domar.pl/pl/sklepy/kominki-grzejniki.

Przed zakupem – o czym należy pamiętać?

Ogrzewanie całego pomieszczenia czy tylko dogrzewanie? W jakim miejscu umieścić grzejnik? Czy moc wybranego urządzenia będzie wystarczająca? To podstawowe pytania, które powinniśmy sobie zadać przed zakupem urządzenia grzewczego. Nie zapominajmy też o wyborze właściwego miejsca na zamocowanie grzejnika. Ciężkie, dekoracyjne modele mogą być ozdobą salonu. Lekkie, nowoczesne grzejniki w kształcie drabinek lub pojedynczych płyt sprawdzą się w biurze, przedpokoju lub łazience.

Odpowiednio dobrany i właściwie wyeksponowany grzejnik może być ciekawą, oryginalną ozdobą dowolnego wnętrza.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Niekonwencjonalne podejście do grzejników – czy mogą być ozdobą?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz