Nowa gładź polimerowa do płyt gipsowo-kartonowych i podłoży mineralnych

W celu ułatwienia pracy wykonywanej przez ekipy remontowo-budowlane powstała masa polimerowa Rigips ProMix Finish Plus. Nowa chemia budowlana przeznaczona jest do finiszowego szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych oraz do prostowania lub wyrównywania... Czytaj dalej

23 marca 2021
Artykuł z kategorii: Budowa domu, Remont domu

W celu ułatwienia pracy wykonywanej przez ekipy remontowo-budowlane powstała masa polimerowa Rigips ProMix Finish Plus. Nowa chemia budowlana przeznaczona jest do finiszowego szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych oraz do prostowania lub wyrównywania powierzchni ścian.

gładź

Innowacyjna, polimerowa masa ProMix Finish Plus marki Rigips znajduje zastosowanie podczas prawidłowego szpachlowania finiszowego płyt gips-karton oraz jest idealnym rozwiązaniem do remontowania lub remontowania podłoży mineralnych. Rigips ProMix Finish Plus jest chemią budowlaną klasy premium. W swoim zamyśle ta innowacyjna gładź polimerowa jest przeznaczona dla tych wykonawców, którzy są zainteresowani lepszymi rozwiązaniami przyspieszającymi prace budowlane. Nowy produkt marki Rigips to idealne rozwiązanie do prawidłowego szpachlowania powierzchni ściany oraz do szybkiej i skutecznej rewitalizacji tynków wewnątrz pomieszczeń.

Bardzo gładka konsystencja gładzi pozwala niezwykle łatwo i szybko ją aplikować. Prace można wykonywać ręcznie, wałkiem oraz mechanicznie. Chociaż produkt jest idealny do użycia go w dowolny sposób, to zastosowanie agregatu podczas nakładania gładzi polimerowej umożliwi w bardzo szybkim czasie uzyskanie jednolitej, gładkiej i olśniewająco białej powierzchni na tynkach mineralnych. Dzięki ProMix Finish Plus powstaje ekstra biała i gładka powierzchnia.

Rigips ProMix Finish Plus można stosować na powierzchni płyt gips-karton, które stworzono zgodnie ze standardami od Q2 do Q4. Produkt jest przeznaczony do całopowierzchniowego pokrywania mineralnych podłoży, jakimi są tynki cementowo-wapienne oraz gipsowe.

Gładź jest gotowa do użycia i dostępna w wiadrze 25 kg. Można uzyskać oczekiwaną konsystencję poprzez rozrzedzenie produktu przy pomocy wody, której dodajemy maksymalnie 1% do zawartości wiaderka. Nie zapominajmy o tym, żeby przed aplikacją gładzi zagruntować powierzchnię preparatem gruntującym Rigips przeznaczonym do chłonnych podłoży.

Rigips ProMix Finish Plus charakteryzuje doskonała przyczepność, idealne właściwości wygładzające. Gładź jest też łatwa do szlifowania.

Masą szpachlową można z łatwością i bardzo szybko wypełniać pojawiające się na powierzchni ubytki, usuwać pęknięcia oraz rysy, jak też wygładzać ścianę przed rozpoczęciem innych aplikacji, czyli malowania, tapetowania oraz nakładania tynków dekoracyjnych. Warto pamiętać, że doskonale sprawdza się stosowanie rozwiązań systemowych. Gładź doskonale sprawdzi się podczas pracy z płytą gipsowo-kartonową Rigips 4PRO™, która posiada cztery spłaszczone krawędzie. Płyta Rigips 4PRO™ jest jedynym na rynku rozwiązaniem, które pozwala stworzyć ściany oraz sufity o najwyższym stopniu gładkości, przy jednocześnie skróconym czasie pracy i bardzo ograniczonym zużyciu mas szpachlowych.

Masa szpachlowa jest chemią budowlaną stosowaną do likwidowania ubytków powstałych na ścianie, do prostowania i do wyrównywania jej powierzchni oraz do spoinowania płyt g-k. Należy ją stosować miejscowo, jak też na całości dowolnych płaszczyzn.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Nowa gładź polimerowa do płyt gipsowo-kartonowych i podłoży mineralnych

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 4 ocen

Dodaj komentarz