Obraz do łazienki – jaki wybrać?

Warto jednak poświęcić jej nieco więcej uwagi, a szybko okaże się, że przebywanie w łazience może być prawdziwą przyjemnością, i to dla wszystkich zmysłów. Poza doborem odpowiedniej stylistyki wnętrza i... Czytaj dalej

8 lutego 2021
Artykuł z kategorii: Łazienka, Projekt domu, Wnętrza

Warto jednak poświęcić jej nieco więcej uwagi, a szybko okaże się, że przebywanie w łazience może być prawdziwą przyjemnością, i to dla wszystkich zmysłów. Poza doborem odpowiedniej stylistyki wnętrza i mebli łazienkowych należy także zwrócić uwagę na dekoracje, a przede wszystkim dekoracje ścienne. Choć początkowo koncept obrazów w łazience może nas zaskakiwać, to właśnie jego nieoczywistość korzystnie wpływa na ostateczny efekt.

Jakie obrazy do łazienki? – wskazówki

Wiszące na ścianach łazienkowych lustra nikogo nie dziwią, jednak obrazy wciąż stanowią swego rodzaju dekoracyjną innowację, która wzbudza wiele emocji. I właśnie o emocje tutaj chodzi – obrazy do łazienki mają koić zmysły, przywracać naszą wewnętrzną równowagę i pozytywnie wpływać na nasz nastrój, wspomagając relaks i odpoczynek podczas przebywania w łazience. Czym się kierować i jakie obrazy do łazienki wybrać? Dobrze, aby przedstawiały one krajobrazy lub obiekty, które kojarzą nam się z wodami oceanu lub harmonią ducha. Uspokajające morskie fale, zbiór muszli, rozmyta linia brzegowa, żaglówki – te i podobne elementy sprawią, że obraz pięknie wkomponuje się w wystrój łazienki. Jeśli chodzi o kolorystykę, zdecydowanie powinny dominować odcienie pastelowe, delikatne, o łagodnych konturach.

Obrazy w łazience – motywy marynistyczne

Ta propozycja może wydać się dosyć oczywista, a jednak motywy marynistyczne na obrazach łazienkowych wciąż cieszą się ogromną popularnością. Rozstawione żagle statku czy łódki, muszle, latarnie morskie, fale, zwierzęta mieszkające w oceanie, brzegi, klify i mielizny – każdy z tych obiektów mógłby grać w obrazie do łazienki na pierwszym planie. Motywy marynistyczne automatycznie przywodzą na myśl wodę, a ta kojarzy nam się z błogim spokojem i bezwzględną ciszą, co koi nasze zmysły i działa relaksacyjnie. Obrazy do łazienki z motywami marynistycznymi i nadmorskimi, takimi jak statki, latarnia morska czy też fale morskie, a także wiele innych wzorów znajdziesz w naszej szerokiej ofercie obrazów łazienkowych

Obraz do łazienki – krajobraz nadmorski

Oprócz statków, żaglówek i mew, bardzo często wybieranym motywem do obrazów łazienkowych jest krajobraz nadmorski, czyli pejzaż przedstawiający na przykład zachód słońca , wysoko zawieszone nad taflą klify, chmury  albo odpoczynek na piaskowych wydmach. Pejzaże nadmorskie są bardzo naturalnym wyborem, jeśli chodzi o wystrój łazienki. Ich kolorystyka zwykle utrzymana jest w pastelowych lub neutralnych barwach, a całość działa na nas uspokajająco i przywołuje piękne wspomnienia z nad morza. Sprawdź wzory dostępne w naszej ofercie i zrelaksuj się w swojej łazience.

Jaki obraz do łazienki wybrać? – abstrakcja

Wiele abstrakcyjnych wzorów także łatwo dopasujemy do swojej łazienki. W tej kwestii warto wziąć pod uwagę stylistykę całego pomieszczenia – obrazy abstrakcyjne lub przedstawiające proste, geometryczne kształty doskonale odnajdą się w minimalistycznie urządzonym wnętrzu, w którym dominują barwy typu biel, czerń, szarość. Abstrakcje na obrazach łazienkowych często będą przedstawiać rozmyte plamy o nieregularnej linii lub wnętrza minerałów, w ciekawy sposób można wykorzystać także obrazy okrągłe. Warto pamiętać, że obrazy w łazience – poza walorami sensualnymi i relaksacyjnymi – świadczą o dużej dbałości o estetykę wnętrza i wciąż stanowią bardzo nowoczesną dekorację.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Obraz do łazienki – jaki wybrać?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz