Odkurzacz Samsung Jet 90

Odkurzacz Samsung Jet 90 Firma Samung to znane na całym świecie przedsiębiorstwo produkujące elektronikę i AGD. Wśród jej sprzętów, które cieszą się popularnością, znajdują się między innymi odkurzacze. Marka ma wielu zwolenników,... Czytaj dalej

23 listopada 2021
Artykuł z kategorii: Pokój, Wnętrza

Odkurzacz Samsung Jet 90

Firma Samung to znane na całym świecie przedsiębiorstwo produkujące elektronikę i AGD. Wśród jej sprzętów, które cieszą się popularnością, znajdują się między innymi odkurzacze. Marka ma wielu zwolenników, dlatego też na wieść o testowaniu jej sprzętu od razu pojawiły się w naszych głowach wysokie oczekiwania.

dywan

Omawiany przez nas odkurzacz to bezprzewodowy model pionowy. Jego przechowywanie jest więc dużo łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych urządzeń z rurą. Choć jest dość mały, gwarantuje świetne efekty. Jak jednak sprawy wyglądają w rzeczywistości? By to sprawdzić, testowaliśmy Samsung Jet 90 multi w standardowych domowych warunkach. Odkurzaliśmy nim wszystkie zanieczyszczenia, które mogą pojawić się na podłodze, czyli kurz, drobinki ziemi, piasku czy strzępy papieru. 

Odkurzacz ręczny — zalety

Odkurzacz ręczny jest urządzeniem, które może znacząco ułatwić cotygodniowe porządki, a także pomóc w szybkim uprzątnięciu miejsca, w którym coś się rozsypało. Urządzenie tego typu jest niezastąpione w sprzątaniu samochodu. Jest bezprzewodowe oraz bezproblemowo dociera w trudno dostępne miejsca. Odkurzacz ręczny świetnie się sprawdza do sprzątania na „szybko”.  Jest idealny do sprzątnięcia rozsypanych okruszków na podłodze lub drobnych resztek po rodzinnym śniadaniu. Nie jest w stanie zastąpić stacjonarnego odkurzacza, ale świetnie go dopełnia. Warto jednak zastanowić się chwilę przed jego zakupem, by w nasze ręce nie trafił żaden bubel. Poniżej opisujemy parametry, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem tego urządzenia.

Samsung Jet 90 multi posiada bardzo praktyczną, wolnostojącą stację dokującą, której nie trzeba montować jej do ściany. Jej konstrukcja pozwala na ładowanie dwóch baterii jednocześnie dzięki dodatkowemu adapterowi w podstawie  (na wyposażeniu jest tylko jedna bateria, ale drugą dodatkową baterię można dokupić). Stacja dokująca posiada też specjalne uchwyty do przechowywania akcesoriów, ale niestety nie wszystkie akcesoria się tam mieszczą.

Sam odkurzacz bardzo łatwo się prowadzi, jest lekki (waga 2,8 kg) i zwrotny.  Jego wyjątkową cechą jest teleskopowa rura, dzięki której możesz dostosować jego do swojego wzrostu. To rozwiązanie gwarantuje  jeszcze większy komfort odkurzania! Regulacja jest 4-poziomowa od 930 mm do 1140 mm.

Specyfikacja Samsung Jet 90

Tak prezentuje się specyfikacja testowanego modelu Samsung Jet 90 VS20R9046S3:

 • Moc odkurzacza: 550 W;
 • Napięcie akumulatora 21,9 V;
 • Pojemność akumulatora: 2850 mAh;
 • Czas ładowania: 3,5 h;
 • Czas pracy: 60 min na 1 biegu, 30 min na 2 i 6 minut na 3;
 • Pojemność pojemnika na kurz: 500 ml (nowe modele mają 800 ml);
 • Filtracja: 5-warstwowa HEPA;
 • Głośność pracy: 86 dB;
 • Waga: 2,7 kg.

Wyposażenie Samsung Jet 90

Testowy Samsung Jet 90 Ultimate VS20R9046S3 jest wyposażony na bogato:

 • Elektroszczotka główna – idealna do dywanów;
 • Szczotka Soft Action – z wałkiem do podłóg;
 • Mini elektroszczotka – do tapicerki i kanap;
 • Szczotka szczelinowa;
 • Szczotka do kurzu;
 • Elastyczna końcówka – do ustawiania pod różnym kątem;
 • Wymienna bateria;
 • Wolnostojąca stacja ładująca;
 • Rura teleskopowa;
 • Jednostka centralna.

Jeśli nie masz dywanów to, zamiast wariantu Ultimate warto wybrać Premium – w miejsce elektroszczotki do dywanów dostaniesz końcówkę do mopowania/polerowania z zestawem ściereczek z mikrofibry + ściereczki jednorazowe. To moim zdaniem największy wyróżnik odkurzaczy tej marki.

Silnik Digital Inverter

Wysoce modny silnik zapewnia skuteczne sprzątanie każdej powierzchni, dzięki czemu poradzi sobie zarówno na grubych dywanach, jak i na twardych podłogach. Silnik Digital Inverter oraz technologia Jet Cyclone, które optymalizują przepływ powietrza i zapewniają stale wysoką moc ssącą tak jak w odkurzaczu tradycyjym.

Elektroszczotka Turbo Action

Elastyczna szczotka, świetnie sprawdza się na zarówno na dywanach jak i parkiecie. Idealnie się sprawdza do odkurzania trudno dostępnych miejsc. Wbudowany silnik sprawia, że szczotka wykonuje około 3750 obrotów na minutę. Antystatyczne włosie pozwala zebrać nawet drobne cząsteczki kurzu i sierść kryjące się w puszystych dywanach. Co ważne, nie rysuje twardych podłóg.

Wymienna, długo działająca bateria

Wydajna bateria pozwala na posprzątanie całego mieszkania lub domu bez konieczności ładowania akumulatora. Wysokowydajna bateria pozwala na odkurzanie bez przerwy nawet przez 60 minut*. Po zakończonej pracy wystarczy odstawić ją do stacji dokującej i kontynuować odkurzanie przy użyciu drugiej baterii, podczas gdy pierwsza się ładuje. Dzięki temu możesz odkurzać aż do 120 minut. Posiada także wymienną baterię. 

Bezproblemowe czyszczenie

W prosty sposób opróżnisz i oczyścisz pojemnik na kurz. Utrzymanie higieny odkurzacza jest niezwykle proste, ponieważ wszystkie elementy – pojemnik na zabrudzenia, system multicyklonowy oraz filtr – można myć w wodzie. System filtracji hepa w tym modelu jest na wysokim poziomie.

Wyświetlacz LED

Cyfrowy wyświetlacz daje pełną kontrolę nad odkurzaczem. Umożliwia sprawdzenie poziomu energii, rodzaju wybranej szczotki czy wybór trybu pracy odkurzacza. Powiadomi Cię również o konieczności wyczyszczenia filtra oraz blokadzie w szczotce.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Odkurzacz Samsung Jet 90

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz