Okna drewniano-aluminiowe – nowoczesny styl okien

Stolarka otworowa w dużej mierze wpływa na wygodę i ekonomię eksploatacji domów i mieszkań. Jest też bardzo często traktowana jako element służący nadaniu nieruchomości specyficznego stylu, dostosowanego do gustów właściciela.... Czytaj dalej

22 lutego 2022
Artykuł z kategorii: Dyskusje, Remont domu, Sektor budowlany

Stolarka otworowa w dużej mierze wpływa na wygodę i ekonomię eksploatacji domów i mieszkań. Jest też bardzo często traktowana jako element służący nadaniu nieruchomości specyficznego stylu, dostosowanego do gustów właściciela. Rozwiązaniem, które w dużej mierze może połączyć obie te cechy, są okna drewniano-aluminiowe. Jakie są podstawowe zalety stosowania tego rozwiązania?

Okna drewniano-aluminiowe – podstawowe informacje

Dwa podstawowe składniki każdego okna tego typu zapewniają odmienne jego cechy. Aluminiowa warstwa zewnętrzna jest niezwykle trwała i zapewnia wysoką odporność na warunki atmosferyczne oraz upływ czasu. Pozwala to na zachowanie wysokiej ekonomiki – stolarka wykonana tą metodą będzie nam służyć przez długie lata. Drewno, posiadające niezaprzeczalne walory izolacyjne, zabezpieczone przed deszczem, zmianami temperatur oraz promieniowaniem słonecznym, nie wymaga dodatkowej konserwacji i charakteryzuje się dobrymi walorami użytkowymi – na przykład łatwością utrzymania czystości.

Jednocześnie nowoczesny styl okien drewniano-aluminiowych powoduje, że chętnie korzystają z tego rozwiązania osoby, dla których istotna jest kwestia wyglądu ich siedziby. Jest to również rodzaj stolarki o dużym potencjale, jeżeli idzie o możliwość dostosowania rozwiązania do potrzeb klienta. Dzięki temu okna takie mogą być z powodzeniem stosowane w różnych typach budynków. 

Okna drewniano-aluminiowe – zalety rozwiązania

Powody, dla których okna drewniano-aluminiowe cieszą się dużą popularnością na rynku, są różnorakie. W wielu wypadkach o wyborze tego rozwiązania decyduje kombinacja kilku z poniższych cech:

  • dobra izolacja termiczna i akustyczna – drewno, będące jednym z głównych elementów składowych stolarki tego typu, jest materiałem o dobrych właściwościach w tym zakresie; jednocześnie bardzo częstym rozwiązaniem jest wypełnienie ram konstrukcji specjalną pianką, pozwalająca na uzyskanie jeszcze lepszych efektów;
  • trwałość na zewnątrz, estetyka od strony mieszkalnej – o właściwościach aluminiowych osłon była już mowa powyżej, we wnętrzach jednak liczy się przede wszystkim wygląd stolarki, a wykonana z drewna część wewnętrzna okna niewątpliwie będzie pięknym akcentem dekoracyjnym,
  • możliwość dostosowania do różnych typów budynku: okładzinę aluminiową można dopasować do różnych typów elewacji;
  • ekologia – oprócz walorów izolacyjnych ważnym czynnikiem, który na nią wpływa, jest fakt wykonania produktu w dużej części z drewna, a więc surowca odnawialnego.

Współczesne okna drewniano-aluminiowe posiadają również nowoczesne szyby i okucia, zapewniające ekonomię i wygodę użytkowania oraz wysoką satysfakcje osób korzystających z tego rozwiązania.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Okna drewniano-aluminiowe – nowoczesny styl okien

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz