Osprzęt do wózka widłowego. Pług, chwytak, czy zamiatarka?Naturalną konsekwencją nadmiernej eksploatacji wózków widłowych są awarie, które niekiedy wymagają wymiany niektórych części sprzętu. Pozwala to usprawnić pracę widlaków, a także wydłużyć okres ich użytkowania. Dzięki wyposażeniu dodatkowemu, można zwiększyć funkcjonalność sprzętu, a także dostosować go do potrzeb konkretnego użytkownika.

Wózki widłowe są sprzętem, służącym do transportowania towarów na stosunkowo niskie odległości, co oznacza, że są one niezastąpione w pracy produkcyjnej. Dzięki możliwości wymiany części, a także zakupu osprzętu do wózków widłowych, można usprawnić pracę w magazynach czy halach produkcyjnych.

Części zamienne do wózków widłowych

Należy zwracać uwagę na to, aby odznaczały się wysoką jakością nie tylko wózki widłowe. Części zamienne są równie istotne. Wybór części, produkowanych przez renomowaną firmę, gwarantuje wysoki poziom trwałości i bezpieczeństwa. Warto również zwracać uwagę na to, żeby części zamienne do widlaków charakteryzowały się również zaawansowaniem technologicznym. Wśród najczęściej kupowanych części zamiennych do wózków widłowych, można wymienić: koła, opony, filtry, widły, baterie trakcyjne, komponenty elektroniczne, a także fotele operatora. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się także indywidualne zestawy naprawcze, które znacznie ułatwiają samodzielną konserwację pojazdów.

magazynowanie

Fotografia Flickr.com CC 2.0 Mark Hunter

Wyposażenie dodatkowe wózków widłowych

Osprzęt do wózków widłowych pozwala na zwiększenie funkcjonalności sprzętu. Dzięki niemu można nie tylko przewozić ładunki na bliskie odległości, ale także załadowywać i rozładowywać towar. Wśród najpopularniejszych akcesoriów do wózków widłowych, można wymienić:

  • chwytaki, które skonstruowane są w sposób, umożliwiający transport beczek, bel (np. celulozy czy tytoniu), betonowych rur i ról papieru lub belek drzewa,
  • przedłużenie wideł widłowych, które umożliwia transport długich towarów,
  • wagę, która umożliwia szybkie ważenie przewożonych towarów,
  • pług śnieżny, który umożliwia zamienienie wózków widłowych w urządzenia do odśnieżania,
  • zamiatarkę, dzięki, której widlaka można używać, jako urządzenia do sprzątania dużych powierzchni,
  • kosze do podnoszenia ludzi,
  • ostrogi, które umożliwiają przewożenie towarów zrolowanych, np. dywanów, czy wykładzin.

Powinieneś przeczytać także:

Oceń ten artykuł

Ocen: Osprzęt do wózka widłowego. Pług, chwytak, czy zamiatarka?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz