Panele w klasyczną jodełkę — do jakich pomieszczeń?

Chcesz, aby Twoja podłoga była elegancka? Nie musisz stawiać na drogi, lecz ponadczasowy parkiet. Równie pięknie i efektownie prezentują się panele ułożone w klasyczną jodełkę. Mimo iż rozwiązanie to kojarzy... Czytaj dalej

28 lutego 2023
Artykuł z kategorii: Remont domu

Chcesz, aby Twoja podłoga była elegancka? Nie musisz stawiać na drogi, lecz ponadczasowy parkiet. Równie pięknie i efektownie prezentują się panele ułożone w klasyczną jodełkę. Mimo iż rozwiązanie to kojarzy się z przeszłością, to jednak obecne trendy dyktują ułożenie w jodełkę również we współczesnych wnętrzach. Sprawdź, do jakich pomieszczeń pasuje, a zdumiewający efekt masz zagwarantowany!

fot. unsplash zgodnie z licencją

W jakich wnętrzach sprawdzą się panele ułożone w klasyczną jodełkę?

Klasyczne ułożenie podłogi w jodełkę można dostrzec w mieszkaniach urządzonych jeszcze w okresie PRL-u, instytucjach użyteczności publicznej, biurach, a nawet salach gimnastycznych. Mimo iż z czasem coraz więcej osób rezygnowało z zakupu parkietu na korzyść paneli, obecnie obserwuje się odwrócenie tego trendu. Coraz więcej osób chcąc zrobić wrażenie swoją podłogą, decyduje się na ukośne ułożenie klepek.

Rodzaje paneli podłogowych układanych w jodełkę

Wyróżnia się dwa typy dostępnych paneli podłogowych układanych w jodełkę:

  • małe klepki — przeznaczone są do układania skośnego, którego efektem jest popularna klasyczna jodełka;
  • duże deski — które są imitacją ułożonych wielu klepek, co finalnie daje wzór jodełki francuskiej, wyróżniającej się ściętymi pod kątem brzegami.

Ułożenie paneli w jodełkę sprawdzi się zarówno w tradycyjnych wnętrzach, jak i tych urządzonych w nowoczesnym stylu.

Panele w klasyczną jodełkę dobrym wyborem dla biznesu?

Wzór jodełki jest uniwersalny, ale jednocześnie elegancki i wiele osób utożsamia jego zastosowanie z dobrym gustem. Stąd też przedsiębiorcy w trosce o odpowiednią prezencję, decydują się na tego typu rozwiązanie w swoim biurze. Panele w jodełkę są dobrym rozwiązaniem w gabinecie, pokoju socjalnym, miejscach pracy, a także salach konferencyjnych.

Klasyczna jodełka do każdego domu i mieszkania

Firmy i korporacje to nie jedyne miejsca, gdzie taka podłoga jest strzałem w dziesiątkę. Jest ona równie popularna i ceniona w budynkach mieszkalnych.

Jodełka idealnie pasuje do gustownego salonu i jadalni. Są to pomieszczenia, w których duże znaczenie ma estetyka i ogólny klimat miejsca, ponieważ zwykle w nich przyjmuje się gości. Co ciekawe, coraz więcej par decyduje się na ułożenie paneli w jodełkę w sypialni, chwaląc walory tego rozwiązania.

W jakich pomieszczeniach położyć podłogę w jodełkę?

Panele w klasyczną jodełkę będą znakomitym wyborem do dużych pomieszczeń, co nie oznacza, że należy ich unikać na mniejszych przestrzeniach. Duże znaczenie ma metoda ułożenia klepek. Niektóre wzory mogą optycznie zmniejszyć pokój, ale łagodne style ułożenia będą w tym przypadku idealne — wyeksponują walory pokoju bez efektu przytłoczenia.

Do jakiego stylu aranżacji pomieszczeń pasują panele w jodełkę?

Panele w jodełkę są oczywistym wyborem do stylu vintage, który nawiązuje do trendów z przeszłości. Dobrze współgrają ze stylem klasycznym, podkreślając detale wykończenia. Coraz więcej osób decyduje się na ich ułożenie w pomieszczeniach w stylu glamour ze względu na elegancję takiej podłogi, jej ponadczasowość, piękno i luksusowe akcenty wykończeniowe.

Czy panele w jodełkę to dobry wybór do łazienki i kuchni?

Aby móc cieszyć się pięknem paneli w klasyczną jodełkę, należy chronić podłogę przed wilgocią. Decydując się na takie rozwiązanie, należy wybrać produkty o podwyższonej odporności na wilgoć, np. panele winylowe, a także zadbać o prawidłowy montaż. Co więcej, w pomieszczeniu powinna być sprawna wentylacja i optymalna temperatura, usprawniająca odprowadzanie wilgoci.

Zalety zastosowania wzoru w jodełkę

Zarówno parkiet francuski, jak i panele podłogowe ułożone w jodełkę mogą sprawić, że osoba decydująca się na tego typu podłogę w swoim mieszkaniu lub firmie zostanie odebrana jako osoba z dobrym gustem.

Warto pamiętać, że wszelkie odmiany jodełki można położyć dla własnej przyjemności i satysfakcji, dzięki czemu znacznie poprawiają się walory wizualne pomieszczeń oraz komfort przebywania w nich.

Jak widać, panele w jodełkę sprawdzą się w każdym stylu aranżacji wnętrz i w wielu pomieszczeniach, jednak ich prawdziwe piękno najłatwiej dostrzec na dużych przestrzeniach.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Panele w klasyczną jodełkę — do jakich pomieszczeń?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz