Podłoga w pokoju? Wybierz płytki

Płytki ceramiczne są ładne, praktyczne oraz bardzo modne. Świetnie zastępują zwykły, drewniany parkiet, jak i panele podłogowe. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych podłóg, gdy w grę wchodzi ogrzewanie podłogowe oraz... Czytaj dalej

25 października 2017
Artykuł z kategorii: Pokój, Wnętrza

Płytki ceramiczne są ładne, praktyczne oraz bardzo modne. Świetnie zastępują zwykły, drewniany parkiet, jak i panele podłogowe. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych podłóg, gdy w grę wchodzi ogrzewanie podłogowe oraz gdy po pokoju biegają zwierzęta, bo są o wiele bardziej odporne na zniszczenie, a do tego przewodzą ciepło.

Płytki weszły na salony

Do niedawna płytki pokrywały przede wszystkim podłogi i ściany w łazienkach, kuchniach i pomieszczeniach użytkowych. Tam również wciąż można je kłaść, bo dobrze się prezentują i są łatwe w utrzymaniu, nie wymagają impregnacji oraz zmywa się je miękką ściereczką. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na pokrycie podłóg, a nawet dekoracyjnych ścian, płytkami.

płytki

Fotografia Polskie Budowlane

Coraz mniej osób dziwi się na widok wzorów imitujących kamień lub drewno. Dzięki nowoczesnej technologii gres z powodzeniem może naśladować tradycyjne, naturalne materiały budowlane, także z typowymi dla nich skazami takimi jak nierówności czy sęki. Płytki takie odtwarzają słoje drewna czy rysy typowe dla marmuru, a ich kształt odpowiada płytom kamiennym lub klepkom drewnianym. Mniej popularne, bo wciąż nowe, są także płytki, które imitują beton. To świetny, designerski pomysł do wnętrz nowoczesnych w stylu loft. Znakomicie prezentują się na ścianie w salonie, w łazience czy nad kuchennym blatem.

Jednak producenci wciąż zaskakują, a to, co widzimy podczas spacerów po tradycyjnych marketach budowlanych to jedynie niewielki wycinek tego, co proponują firmy produkujące płytki. Aby się o tym przekonać, warto wybrać się do Lublina. Tutaj w showroomie http://www.interio.lublin.pl/ zebrano propozycje z Włoch, Hiszpanii i Portugalii, obejmujące zarówno materiały do wykańczania podłóg, jak i ścian w każdym domowym wnętrzu. Są one jednak niepowtarzalne i wyjątkowo designerskie, chociaż niekoniecznie tylko dla osób odważnych i przełamujących bariery w sposobie wykańczania wnętrz. Showroom umożliwia jednak zupełnie inne spojrzenie na płytkę ceramiczną, która jako jeden z najważniejszych wynalazków towarzyszy budowniczym domów od Starożytności.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Podłoga w pokoju? Wybierz płytki

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz