Projektowanie studenckiego lokum – poznaj szafę narożną

Przygotowujesz mieszkanie na wynajem dla studentów? Zastanawiasz się, czy opłaca się inwestować w zwymiarowaną szafę narożną? W tym artykule przybliżymy Ci największe plusy takiego rozwiązania. Pokażemy też, jak dopasować do... Czytaj dalej

24 lutego 2022
Artykuł z kategorii: Pokój, Wnętrza, Wyposażenie wnętrz

Przygotowujesz mieszkanie na wynajem dla studentów? Zastanawiasz się, czy opłaca się inwestować w zwymiarowaną szafę narożną? W tym artykule przybliżymy Ci największe plusy takiego rozwiązania. Pokażemy też, jak dopasować do niego inne meble. Zapraszamy do lektury – z nami urządzisz stancję bez kłopotów!

Szafa w kawalerce: jak ją zaprojektować?

Mebel do studenckiego mieszkania musi być przede wszystkim praktyczny. Ważne, aby wyróżniała go spora pojemność. Dlatego świetnie nada się tutaj szafa narożna wykonana na wymiar. Dwa skrzydła warto zaprojektować tak, by miały odmienne funkcje. Jedno z nich – szersze – niechaj stanie się przestrzenią na odzież wiszącą i składaną oraz obuwie. Drugie wyposaż w liczne półki, wysuwane szuflady i ewentualnie kosze. Tam student będzie mógł przechowywać swoje notatki, zeszyty, książki albo inne akcesoria. Przesuwne drzwi w szafie świetnie sprawdzą się w kawalerce, gdyż zazwyczaj jest ona dość małym mieszkaniem. Dzięki zrezygnowaniu z uchylnych skrzydeł nie trzeba będzie zostawiać aż tyle miejsca przed meblem. Pozwoli to np. wstawić wygodniejsze biurko z krzesłem obrotowym czy nieco szersze łóżko. Szafa narożna może pasować stylem do pozostałych mebli. Proste, a praktyczne wyposażenie to najlepszy wybór. Ponadto uniwersalny wystrój spodoba się wielu osobom. Gdy więc ktoś zrezygnuje z wynajmu, nietrudno będzie znaleźć kolejnego lokatora.

Dwuosobowy pokój a szafa narożna

Nieco inaczej sytuacja wygląda w pokoju, w którym mają zamieszkać dwie osoby. Tutaj warto zadbać o to, aby każda z nich miała własne skrzydło szafy do dyspozycji. Dlatego w miarę możliwości obydwie części mebla powinny mieć sporą szerokość. Jak dużą szafę zamówić? Wszystko zależy od metrażu pomieszczenia i od tego, ile innych mebli ma w nim stanąć.

Jedna możliwość to dwa łóżka, ustawione wezgłowiami wzdłuż boków szafy narożnej. Inna opcja to łóżko piętrowe. Oczywiście przydadzą się jeszcze przestrzenie do pracy – biurka lub odpowiednio duży stół i krzesła. Dlatego szafa narożna musi być tak dopasowana, aby w pokoju dało się jeszcze swobodnie przemieszczać. Komandor.pl pomoże Ci znaleźć optymalne rozwiązanie. Ze specjalną aplikacją, dostępną na stronie polskiego producenta, aranżacja stanie się przyjemnością.

Szafa dla studentów: solidność w cenie

W lokum studenckim zwykle dużo się dzieje. Młodzi ludzie przechowują w mieszkaniu sporo przedmiotów. Dodatkowo, co jakiś czas, zmieniają się lokatorzy. Aby wyposażenie posłużyło na dłużej, musi ono być wytrzymałe. Solidne materiały – odporne na zarysowania, wygięcia czy inne uszkodzenia – są jak najbardziej polecane. Aby przygotować projekt szafy narożnej optymalnie dopasowanej do pomieszczenia, trzeba zacząć od zmierzenia jej wymiarów. Dlatego rozważ:
  • jak wysoki ma być mebel – i czy uwzględniasz w nim nadstawkę, jeśli pomieszczenie ma wyżej niż 2,7m wysokości,

  • szerokość poszczególnych skrzydeł (pamiętaj, że nie musi być jednakowa!),

  • głębokość mebla.
Niezabudowana nadstawka to naprawdę dobra opcja, gdy w lokum mają przebywać studenci. Często przemieszczają się oni bowiem między stancją a domem rodzinnym. Potrzebują więc wygodnej przestrzeni do przechowania walizek. A po co upychać torby we wnętrzu szafy, skoro mogą wylądować na specjalnej nadstawce?

Urządzając lokum pod wynajem, warto brać pod uwagę kluczowe potrzeby przyszłych lokatorów. Funkcjonalne, estetyczne meble podnoszą standard mieszkania czy kawalerki i zachęcają do zamieszkania. Wykonana na zamówienie szafa narożna, estetyczne łóżka, ergonomiczne biurka – wszystko to przyda się studentom do wygodnego życia. Czy wiesz już zatem, w jaki sposób urządzisz dla nich przestrzeń? Upewnij się, że wiesz wszystko o zamawianiu mebli na wymiar.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Projektowanie studenckiego lokum – poznaj szafę narożną

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz