Przed Tobą budowa domu? Zobacz, co powinno znaleźć się w nowoczesnym projekcieCoraz częściej w nowoczesnych projektach pojawiają się duże przeszklone powierzchnie – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Otwierają one przestrzeń, zacierając granice pomiędzy sferami domu. Wprowadzają więcej światła, blasku i powietrza, optycznie powiększając kubaturę budynku. Zobacz, co musisz wziąć pod uwagę, decydując się na budowę domu w nowoczesnym stylu.

Rola przeszkleń we współczesnych projektach architektonicznych

Antresole ze szklanymi balustradami, wypełnienie schodów, duże przestronne okna (często w układzie horyzontalnym) – na takie elementy można natknąć się, przechadzając się po nowoczesnych domach. Minimalistyczne i nieco futurystyczne fasady prywatnych budynków mieszkalnych również coraz częściej zawierają szklane, a nawet lustrzane, elementy. Jednym z ciekawszych projektów ostatnich lat jest realizacja domu lustrzanego pod Warszawą, którego elewacja składa się z tafli odbijających przepiękny las, w środku którego obiekt został usytuowany.

budowa

Flickr.com CC 2.0 Sean Hagen

Jakie aspekty musisz wziąć pod uwagę podczas budowy domu z dużą liczbą przeszkleń?

Ci inwestorzy, którzy nie boją się podążać z duchem czasu, również mogą zamówić nowoczesny projekt. Do realizacji domu, oprócz standardowych materiałów wykorzystywanych do wznoszenia prywatnych budynków, potrzebne będą surowce w postaci szkła profilowanego czy szklanych pustaków, zwanych inaczej luksferami – do kupienia w sklepie http://stefania.pl/. Poza materiałem, firma oferuje również profesjonalny montaż pustaków szklanych Seves, zarówno standardowych, jak też tych o podwyższonej odporności czy specyficznych właściwościach (kuloodpornych, łukowych, narożnych, wykończeniowych). Luksfery to nie tylko możliwości wpływu na wygląd ścian zewnętrznych, ale również szeroki zakres aranżacji wewnętrznych ścianek działowych, a także nowoczesnych klatek schodowych. Wśród nowoczesnych materiałów stosowanych coraz chętniej przez prywatnych inwestorów znajduje się również cegła szklana, dostępna w różnej kolorystyce.

Przeszklenia w domu warto stosować rozsądnie, uwzględniając przede wszystkim lokalizację, sąsiedztwo oraz kierunek świata, względem którego usytuowana będzie transparentna powierzchnia. Pamiętajmy, że strona południowa czy zachodnia ma to do siebie, że potrafi mocno się nagrzewać. Ostre promienie słońca, wpadające w sezonie letnim przez luksfery, mogą sprawić, że pomieszczenie będzie nagrzewać się znacznie silniej aniżeli tego chcemy. Weźmy ten aspekt pod uwagę, decydując się na nowoczesny projekt domu. Oprócz jego oryginalności i urody liczy się przecież także funkcjonalność pomieszczeń i wygoda domowników.

Powinieneś przeczytać także:

Oceń ten artykuł

Ocen: Przed Tobą budowa domu? Zobacz, co powinno znaleźć się w nowoczesnym projekcie

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz