Przytulne wnętrze? Oto 5 wskazówek, które pomogą w jego tworzeniu

Stworzenie przytulnego wnętrza to nie lada wyzwanie, szczególnie w dobie co rusz pojawiających się, nowych motywów aranżacyjnych. Co tak właściwie składa się na przytulne, urocze mieszkanie? Oto 5 wskazówek, które... Czytaj dalej

6 marca 2017
Artykuł z kategorii: Nieruchomości, Wnętrza

Stworzenie przytulnego wnętrza to nie lada wyzwanie, szczególnie w dobie co rusz pojawiających się, nowych motywów aranżacyjnych. Co tak właściwie składa się na przytulne, urocze mieszkanie? Oto 5 wskazówek, które pomogą w jego tworzeniu

Fot. Flickr.com CC 2.0 przez tommerton2010

Przytulne wnętrze? Korzyść dla oka, ale i zmysłów

margines

Przytulne wnętrze jest uciechą dla oka, ale nie tylko, bo działa również na zmysły. To dzięki takiej aranżacji komfort użytkowania wzrasta wielokrotnie, codzienne obowiązki powodują większą przyjemność, a odwiedzający dom goście chcą zostawać w nim na dłużej. Co składa się na tę przytulność, o której mowa?

1. Pastelowe barwy. Zero mroku

margines

Barwy rodem z bajkowych krain, ale zrównoważone do poziomu pastelowych odcieni – to jedna ze wskazówek przydatnych w tworzeniu przytulnego wnętrza.

  • Dzbanki, podkładki i kubki, a nawet kuchenne ściereczki w ciepłych odcieniach zieleni lub błękitu sprawią, że wykonywanie codziennych obowiązków będzie znacznie przyjemniejsze.

Popołudniowy odpoczynek? Co najmniej kilkukrotnie przyjemniejszy, bo dotykający nie tylko ciało, ale również zmęczone całym dniem zmysły.

2. Dużo światła. Byle ciepłego

margines

Dodatkowe źródło światła prawie zawsze wychodzi na plus, a na pewno w przypadku tworzenia przytulnego wnętrza. Ważne jednak, by wybrana lampa lub żyrandol skutkował ciepłym rozjaśnieniem, wzmacniającym urok występujących kolorów, pomagającym podczas wieczornego czytania, ale niedrażniącym oczu.

Lampy są również dodatkowym atutem estetycznym. Warto postawić na te produkty, które zdobione są w oryginalny sposób za pomocą atrakcyjnych przeszyć, malowań i wzorów.

3. Kwiaty. Świeże, nie sztuczne

margines

Czy kwiaty okazują się dobrym wyborem w przypadku tworzenia przytulnego wnętrza? Oczywiście, ale tylko pod jednym warunkiem:

  • Rośliny muszą być żywe i świeże, nie sztuczne, zakupione w pobliskim markecie!

To właśnie zapach unoszący się w pokoju w połączeniu z kolorami występującymi na parapecie i stoliku spotęguje wyjątkowość jego aranżacji.

4. Materiały. Tylko te, przyjemne w dotyku

margines

I nie chodzi tutaj o przemeblowanie każdego skrawka pokoju, który przyjemny w dotyku nie jest. Raczej o uzupełnienie posiadanego wyposażenia miękkimi, aksamitnymi materiałami, które mogą znacząco poprawić przyjemność użytkowania. Szczyt popularności zdobywają puchate dywany, urocze narzutki na kanapy i mięciutkie ręczniki.

5. Wszystko na swoim miejscu

margines

Kluczem do osiągnięcia przytulnego wnętrza jest jednak uporządkowanie każdego z powyższych elementów tak, by tworzyły jedną, spójną, aranżacyjną całość. Nieporządek jest przeciwieństwem przytulności. Oczom mają ukazywać się tylko te najładniejsze rzeczy, a wyposażenie w postaci kabli, ładowarek, mioteł i odkurzaczy powinno zostać upchane w najgłębszy kąt szafy lub komody.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Przytulne wnętrze? Oto 5 wskazówek, które pomogą w jego tworzeniu

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz