Remont domu w letnie miesiące. Czy warto?Dane GUS dają jasny obraz – większość Polaków zamiast spędzać wakacje na leżakach, chwyta za pędzle i rozpoczyna remont mieszkania. Czy to dobry pomysł? O tym w dzisiejszym artykule.

Jeśli spytasz przeciętnego Kowalskiego, jaki czas jest najlepszy na budowę mniejszą lub większą, możesz być pewien, że odpowie – lato. I jest w tym sporo prawdy, bo wakacyjne miesiące to przede wszystkim dłuższe i cieplejsze dni, ale czy tylko? Dziś powiemy o kilku zaletach.

Pusty dom? To dobra okazja

Pretekst do przeprowadzenia remontu jest okazją do kilkutygodniowej wolności dla niejednego męża. Pojedź kochanie, odpocznij, jak wrócisz wszystko będzie gotowe – brzmi znajomo? Na pewno, jeśli nie z życia, to przynajmniej z filmów.

Letnie miesiące to czas wyjazdów, a kiedy najlepiej remontować dom, jeśli nie w momencie, w którym jest pusty? Zostań sam w domu, zatrudnij ekipę budowlaną i z zimnym drinkiem w ręku kontroluj ich pracę. W tym okresie budowa przebiegnie szybciej, bo dzień jest dłuższy, więc pracownicy będą mogli pracować do późnych godzin popołudniowych. Żona i dzieci pewnie się ucieszą, kiedy wrócą do odmalowanego, wyremontowanego domu.

Remont dachu? Bez słońca nie da rady

Jeśli zamierzasz zabrać się za odnowienie dachu, remont balkonu lub inne prace, wymagające przebywania na zewnątrz, nie istnieje lepszy czas na to niż wakacje. Dlaczego? Bo będziesz potrzebował pięknej pogody uzbrojonej w słońce i wysoką temperaturę. Pogody, która ni stąd ni zowąd nie zaskoczy Cię gwałtowną ulewą, jak to bywa jesienią czy jeszcze wiosną. Warunki atmosferyczne w tym aspekcie są najważniejsze, naprawdę.

Centralne ogrzewanie? Latem nawet jego usterka Ci nie zaskoczy

Wymiana centralnego ogrzewania w zimowe miesiące jest dość ryzykowna – wystarczy jedna, mała awaria, byś został pozbawiony głównego źródła ciepła w swoim domu. A musisz wiedzieć, że wymiana ogrzewania pociąga za sobą także modernizacje kanałów grzewczych, skutkuje niemałym bałaganem i chaosem. Czy warto przeprowadzić taki remont latem? Na pewno, bo w okresie względnego ciepła nie musisz martwić się nawet ewentualnymi usterkami i przeciągnięciem terminu zakończenia prac.

Pamiętaj! Ekipę budowlaną znajdź wcześniej

Na pomysł przeprowadzenia remontu w wakacje w końcu wpada niemalże każdy przeciętny Polak. Jak sądzisz, budowlańcy mają wtedy wolne grafiki? Raczej nie, dlatego jeśli już wiosną przyszedł Ci do głowy pomysł dokonania małych mieszkaniowych poprawek, poszukaj wykonawców jeszcze tego samego dnia. Lepiej umówić się wcześniej niż robić to na ostatnią chwilę i liczyć wyłącznie na odrobinę szczęścia.

Powinieneś przeczytać także:

Dodaj komentarz