Rodzaje kosiarek – jakie wyróżniamy i które sprawdzą się najlepiej dla konkretnych ogrodów?

Trawnik w ogrodzie pełni kluczową rolę przede wszystkim w kwestiach estetycznych. Zarówno domownikom, jak i odwiedzającym gościom, miło jest w trakcie przebywania za domem wpatrywać się, a także dotykać gęsto... Czytaj dalej

20 września 2022
Artykuł z kategorii: Ogród

Artykuł sponsorowany

Trawnik w ogrodzie pełni kluczową rolę przede wszystkim w kwestiach estetycznych. Zarówno domownikom, jak i odwiedzającym gościom, miło jest w trakcie przebywania za domem wpatrywać się, a także dotykać gęsto rosnącej i równo skoszonej murawy. Należy jednak pamiętać, że takie efekty nie biorą się znikąd. Potrzebne są w tym celu poszczególne zabiegi pielęgnacyjne oraz sprzęty, którym trawnik zawdzięcza swoją kondycję. Do takich zaliczamy przede wszystkim kosiarki. Poniżej opiszemy każdą, dostępną odmianę tych urządzeń oraz wskażemy, którą najlepiej posłużyć się przy konkretnych ogrodach.

Materiał prasowy redakcji

Kosiarki elektryczne – nowoczesność czy przeżytek?

Jeszcze do niedawna, kosiarki elektryczne cieszyły się sporą popularnością, a to przez wzgląd na huczne wejście na rynek. Sprzęty te są dobrym rozwiązaniem, ale tylko dla małych ogrodów. Ich mankamentem jest obecność kabla zasilającego, który może się plątać, a także przeszkadzać w samym koszeniu. Na krótkich dystansach problem ten nie jest zbytnio dokuczliwy, ale przy większym metrażu wykonywanie pracy tym sprzętem nie jest przyjemne.

Oczywiście, kosiarki elektryczne mają także wiele plusów. Pierwszym z nich jest chociażby niska waga i smukłość, co zdecydowanie ułatwia ich prowadzenie. Ma to również wpływ na poruszanie się między gęsto rosnącymi krzewami. Ten typ urządzeń nie emituje żadnych spalin, a do uruchomienia potrzebna jest jedynie energia elektryczna. Ponadto, zalicza się go do klasy sprzętów o niskiej częstotliwości dźwięku.

Kosiarki spalinowe – klasyka zostanie na zawsze

Chyba każdy, kto czyta obecny wpis wie, czym są kosiarki spalinowe. Urządzenia z silnikami dwusuwowymi, zasilanymi mieszanką paliwa i oleju, to bez wątpienia najpopularniejszy sposób na wykoszenie każdego trawnika. Przez wzgląd na silnik spalinowy, są one nieco bardziej masywne i niekoniecznie poradzą sobie z ciasno rozstawionymi drzewkami w ogrodzie. Generują także minimalne nakłady spalin i są głośniejsze.

Wszystkie te cechy mogą być przykryte informacją o braku ograniczeń w kontekście zasięgu kosiarki. Oznacza to, że możliwe jest koszenie nią przeróżnych terenów.

Materiał prasowy redakcji

Kosiarki akumulatorowe – chwilowa moda czy dobry sprzęt?

Odparciem zarzutu o konieczności kabla zasilającego w kontekście sprzętów elektrycznych, mogą być kosiarki akumulatorowe. Są to sprzęty o cechach omawianych na początku urządzeń z tym wyjątkiem, że rzeczywiście nie mają ograniczeń zasięgowych. W zamian za to, akumulator w takiej kosiarce należy ładować i często nie będzie on w stanie wystarczyć na cały okres koszenia.

Roboty koszące – rozwiązanie przyszłości

Dla osób nielubiących kosić, doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się roboty koszące. Są to sprzęty, które faktycznie bez kiwnięcia palcem mogą przyciąć nam trawnik, tyle że na określonej odległości. Częstym problemem w takich przypadkach jest również zasięg. Robot koszący ma wytyczony teren koszenia, który niekoniecznie jest w stanie wykosić na jednym ładowaniu. Często zdarza się, że w trakcie wykonywanej czynności, urządzenie musi koniecznie powrócić do stacji dokującej.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Rodzaje kosiarek – jakie wyróżniamy i które sprawdzą się najlepiej dla konkretnych ogrodów?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz