Rodzaje pasów PCV do bramy

Można wyróżnić kilka rodzajów pasów PCV do bramy. Pierwszy podział opiera się na typie wykorzystanej folii PCV: kurtyny z folii standard gładkiej,kurtyny z folii żebrowanej. Istnieje również rozróżnienie z uwzględnieniem... Czytaj dalej

27 września 2021
Artykuł z kategorii: Inwestycje budowlane, Przemysł, Sektor budowlany

Można wyróżnić kilka rodzajów pasów PCV do bramy. Pierwszy podział opiera się na typie wykorzystanej folii PCV:

  • kurtyny z folii standard gładkiej,
  • kurtyny z folii żebrowanej.

Istnieje również rozróżnienie z uwzględnieniem rekomendowanego zakresu temperatur:

  • pasy PCV z folii standardowej,
  • pasy PCV z folii mrozoodpornej.

Ponadto kutyny pasowe do bram wykonywane są w dwóch systemach:

  • kurtyny z tradycyjnych pasów PCV montowanych za pomocą wieszaków grzbietowych i płytek mocujących,
  • kurtyny przesuwane, które są rekomendowane w przypadku zmiennej intensywności ruchu. Gdy częstotliwość ruchu jest mała, mogą być wykorzystywane jak standardowe kurtyny PCV, gdy ta częstotliwość wzrasta – kurtyna może zostać odsunięta na bok. Takie rozwiązanie zwiększa również trwałość całej konstrukcji.

Bez względu na rodzaj wybranej kurtyny PCV do bramy każda z nich posiada atest higieniczny. To gwarancja bezpiecznego dla zdrowia człowieka składu chemicznego PCV, dzięki czemu mogą być one wykorzystywane zarówno w sektorze przemysłowym, jak i spożywczym.

Pasy PCV do bram wykorzystywane w bramach wyładunkowych i otworach wjazdowych/wyjazdowych. Mogą być stosowane zarówno w przypadku lekkiego, jak i intensywnego ruchu mechanicznego.

Czytaj również: Zalety wykorzystania pasów PCV do bramy

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Rodzaje pasów PCV do bramy

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz