Rodzaje pasów PCV do chłodni

Pasy PCV do chłodni dzięki dobrym właściwościom izolacyjnym zmniejszają wymianę powietrza: ucieczkę zimnego i wnikanie ciepłego. Do ich produkcji wykorzystuje się polichlorek winylu, który uważany jest za jeden z najlepiej... Czytaj dalej

30 kwietnia 2021
Artykuł z kategorii: Przemysł, Sektor budowlany, Technologie

Pasy PCV do chłodni dzięki dobrym właściwościom izolacyjnym zmniejszają wymianę powietrza: ucieczkę zimnego i wnikanie ciepłego. Do ich produkcji wykorzystuje się polichlorek winylu, który uważany jest za jeden z najlepiej izolujących termicznie tworzyw. Funkcja ta jest szczególnie ważna podczas prac przeładunkowych w przypadku otwartych wrót komory.

Wyróżnia się kilka rodzajów pasów PCV do chłodni. Różnią się one między sobą swymi właściwościami oraz rekomendowanym zastosowaniem. Podstawowy podział to:

  • Standard – polecane są w pomieszczeniach, w których utrzymywana jest temperatura dodatnia. Dobrze sprawdzą się w przypadku ruchu pieszego i lekkiego mechanicznego. Najczęściej wykorzystywane są w przechowalniach warzyw i owoców, a także kwiatów. Zatrzymują wilgoć oraz ograniczają przeciągi.
  • Pasy standard żebrowane – obustronne żebrowanie zwiększa wytrzymałość mechaniczną kurtyny. Wyeliminowane jest także zjawisko wzajemnego sklejania się powierzchni pasów. Polecane są do wykorzystania w temperaturach dodatnich, w miejscach intensywniejszego ruchu.
  • Polar – rekomendowane w przypadku pomieszczeń z temperaturami poniżej 0°C, do ruchu pieszego i lekkiego mechanicznego. Pasy tego typu zawierają więcej plastyfikatorów, dzięki czemu ich elastyczność w niższych temperaturach jest większa. Wstęgi są elastyczniejsze i nie pękają pod wpływem ujemnych temperatur. Wykorzystywane są głównie w zakładach przetwórstwa spożywczego, owoców, warzyw, mięsa i ryb.
  • Pasy polar żebrowane – w tym przypadku również zastosowano obustronne żebrowanie, które zwiększa wytrzymałość mechaniczną kurtyny. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane w miejscach, w których przejeżdżają wózki widłowe. Powszechnie stosowane są w mroźniach oraz przechowalniach warzyw, owoców i mięsa.
  • Super polar – pasy tego typu przeznaczone są do pracy w ujemnych temperaturach. Zawierają dużą ilość dodatków uelastyczniających, dlatego też doskonale sprawdzają się w temperaturze do -60°C. Rekomendowane są w przypadku komór mrożenia szokowego, mroźniach oraz przechowalniach.

Dowiedz się więcej o właściwościach pasów PCV w starszym artykule: https://polskiebudowlane.pl/portal/dlaczego-kurtyny-paskowe-sa-az-tak-popularne/

Bez względu na rodzaj pasy PCV posiadają atest higieniczny. Jest to gwarancja bezpiecznego dla zdrowia człowieka składu chemicznego PCV, dzięki czemu kurtyny mogą być używane zarówno w branży przemysłowej, jak i spożywczej. Tego typu rozwiązanie zalecane jest do wykorzystania m.in. w systemie zimnego łańcuch dostaw.

Pasy PCV do chłodni wykorzystywane są pod postacią kurtyn paskowych, drzwi paskowych i przegród. Stosowane są nie tylko w chłodniach, ale także przechowalniach, samochodach chłodniczych, restauracjach i ladach chłodniczych. Doskonale sprawdzają się w miejscach, w których przetwarza i przygotowuje się jedzenie.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Rodzaje pasów PCV do chłodni

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz