Sądziłeś, że fototapety to przeżytek? Przygotowaliśmy kilka rozwiązań, które Cię zaskoczą

Fototapety sprawiają, że wnętrze nabiera zupełnie innego charakteru i staje się ulubionym pomieszczeniem w domu. Jaką fototapetę wybrać, by pokój nie wyglądał tandetnie? Na co zwrócić uwagę kupując wymarzoną wersję... Czytaj dalej

22 sierpnia 2017
Artykuł z kategorii: Wnętrza

Fototapety sprawiają, że wnętrze nabiera zupełnie innego charakteru i staje się ulubionym pomieszczeniem w domu. Jaką fototapetę wybrać, by pokój nie wyglądał tandetnie? Na co zwrócić uwagę kupując wymarzoną wersję zdjęcia na ścianę? Oto kilka cennych wskazówek.

Pokochaj swoje wnętrze na nowo, zaprzyjaźnij się z fototapetą!

Wiele osób ze zniechęceniem podchodzi do wyboru fototapet, które wbrew pozorom wcale nie są takie złe! Ich wszechstronne zastosowanie i niezliczona ilość wzorów, kolorów i form daje wielkie pole do popisu, jeżeli chodzi o urządzanie wnętrza. Daj szansę fototapetom i przekonaj się, jak wiele korzyści płynie z umieszczenia ich w pokoju.

fototapeta

Fotografia Polskie Budowlane

Jaką fototapetę dobrać do sypialni, kuchni i łazienki?

Zastosowanie fototapety wiąże się z koniecznością wyboru materiału, z jakiego będzie wykonana. Należy zwrócić uwagę na to, w jakim pomieszczeniu decydujemy się na takie rozwiązanie. Obecnie na rynku znajdziesz fototapetę:

  • foliową – drukowaną na tkaninie poliestrowej, przypominającą ścienną naklejkę, najbardziej popularna, przykleja się ją na gładkie powierzchnie, dobrze sprawdza się w pokojach dziecięcych i młodzieżowych, łatwa w demontażu,
  • laminowaną – wyprodukowaną na podłożu lateksowym, bardziej wytrzymała od foliowej, odporna na szorowanie, mycie środkami chemicznymi, czyszczenie, znajdzie swoje zastosowanie w kuchni, sypialni lub salonie,
  • winylową – najbardziej trwałą, jest to podkład z flizeliny z dodatkiem winylu, droższa i trudniejsza w montażu, nadaje się do wielokrotnego mycia, utrudnia oddychanie ściany dlatego nie poleca się zastosowania ją na całą powierzchnię, dobrze sprawdzi się w łazience, kuchni i przedpokoju.

Powiększ wnętrze!

Jeżeli uważasz, że Twoje pomieszczenie jest zbyt małe i chcesz nadać mu nieco więcej przejrzystości i objętości, zdecyduj się na fototapetę perspektywistyczną. Optyczne powiększenie wnętrza pozwoli Ci cieszyć się nim na nowo. Motywem przewodnim takich tapet są mosty, tunele i kolumny, które schodzą się w oddali w jeden punkt. Fototapety perspektywistyczne polecane są głównie w pomieszczeniach małych i wąskich.

Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia

Oprócz optycznego powiększenia pokoju, niestety bardzo łatwo jest je przytłoczyć źle dobraną fototapetą. W pomieszczeniach o sporych rozmiarach można zdecydować się na taki wzór, który będzie widoczny z daleka. Tapeta 3D także dobrze sprawdzi się we wnętrzach, gdzie będzie ją widać w całości. Fototapety, które można podziwiać fragmentami znajdą swoje zastosowanie w mniejszych pomieszczeniach, gdzie widoczność całej fototapety nie jest konieczna.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Sądziłeś, że fototapety to przeżytek? Przygotowaliśmy kilka rozwiązań, które Cię zaskoczą

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz