Sposób na bezpieczną przeprowadzkę

Zmiana miejsca zamieszkania to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga doskonałej organizacji oraz planowania z wyprzedzeniem. Przemyślane działanie pozwoli przeprowadzić ją sprawnie, bez zbędnych opóźnień oraz uszkodzeń przewożonych przedmiotów. Niezwykle istotne jest... Czytaj dalej

14 listopada 2019
Artykuł z kategorii: Nieruchomości, Wnętrza

Zmiana miejsca zamieszkania to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga doskonałej organizacji oraz planowania z wyprzedzeniem. Przemyślane działanie pozwoli przeprowadzić ją sprawnie, bez zbędnych opóźnień oraz uszkodzeń przewożonych przedmiotów.

Niezwykle istotne jest wcześniejsze umówienie firmy, która dysponuje odpowiednim pojazdem i pomoże w przewiezieniu mebli, domowych sprzętów oraz innych przedmiotów. Kolejna kwestia to ich właściwe zabezpieczenie przed uszkodzeniem w trakcie transportu.

Kiedy już określimy termin przeprowadzki, warto zaplanować związane z nią działania. Pakowanie przedmiotów dobrze jest rozpocząć odpowiednio wcześnie, dzięki czemu z łatwością ze wszystkim zdążymy. Na początek należy spakować te przedmioty, z których nie będziemy korzystać w najbliższym czasie. Będzie to na przykład sezonowa odzież, dodatkowa zastawa, z której rzadko korzystamy itp. W kolejnym etapie pakujemy te rzeczy, które przydadzą się tuż po przeprowadzce oraz meble i domowe sprzęty.

A w nowym mieszkaniu…

Odpowiednie opisanie wszystkich paczek pomoże odnaleźć konkretne przedmioty na miejscu docelowym. Ułatwi też rozpakowywanie i organizację życia na nowym miejscu i – co istotne – pomoże ustawić wszystkie przedmioty od razu w tym pomieszczeniu, w którym powinny się znaleźć. Bardzo ważne jest oczywiście właściwe zabezpieczenie przewożonych rzeczy, zwłaszcza jeśli te są kruche, delikatne i łatwo ulegają uszkodzeniom. Szczególną uwagę zwracamy nie tylko na sposób zabezpieczenia szkła oraz sprzętów RTV, ale również mebli. Jeśli tego nie zrobimy, podczas transportu w samochodzie albo przenoszenia mogą ulec obiciu, co pogorszy ich wygląd. Na rynku dostępne są różnorodne akcesoria do pakowania, które pomogą uniknąć takich sytuacji. Wiele z nich znajdziemy na stronie E-hurtownia-opakowan.pl. Co istotne, bez problemu dopasujemy je do gabarytów, rodzaju oraz wrażliwości na uszkodzenia konkretnych przedmiotów.

Przegląd akcesoriów do pakowania

Zanim zabierzemy się za pakowanie, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które to ułatwią. Znajdziemy wśród nich zarówno kartony tekturowe oraz taśmy do pakowania, jak i wszelkiego rodzaju wypełniacze. Doskonale sprawdzi się także folia stretch, która pozwoli połączyć ze sobą kilka mniejszych paczek, przez co ich przenoszenie będzie zdecydowanie łatwiejsze i zajmie mniej czasu. Poniżej prezentujemy krótki przegląd akcesoriów do pakowania i wskazujemy na ich zastosowanie.

Kartony tekturowe

To standardowe wyposażenie podczas przygotowania do przeprowadzki. Dostępne w różnych rozmiarach pozwalają dopasować gabaryty paczki do przewożonych przedmiotów. Warto zwrócić uwagę na to, że niektóre z nich mają specjalne uchwyty (uszy transportowe) ułatwiające przenoszenie. Inne z kolei dostosowane są do pakowania konkretnych przedmiotów. Jako przykład można tu podać pudło, które w rzeczywistości stanowi szafę ubraniową z drążkiem. Zawieszone na nim ubrania bezpiecznie dotrą na miejsce docelowe bez jakichkolwiek zagnieceń.

Wypełniacze do paczek

Równie istotne, jak kartonowe pudła są wypełniacze do paczek, które zabezpieczają przedmioty przed ewentualnym uszkodzeniem. Ich rolą jest unieruchomienie przedmiotu i ochrona przed ewentualnymi wstrząsami i uderzeniami, które mogłyby skutkować uszkodzeniem. Szczególnego zabezpieczenia wymagają przedmioty kruche, łamliwe i wrażliwe na stłuczenia oraz drgania. Zamortyzujemy je, jeśli przedmiot przed włożeniem do pudła zabezpieczymy folią bąbelkową. W wolnych przestrzeniach pomiędzy przedmiotem a pudłem warto dodatkowo zastosować wypełniacz. To mogą być poduszki powietrzne albo skropak.

Narożniki do mebli

A jak przewozić wielkogabarytowe szafy i komody? W tym przypadku na uszkodzenia najbardziej narażone są rogi mebli i ich krawędzie. Do  zabezpieczenia sprawdzą się specjalne, wykonane z tektury narożniki, a także kątowniki. Takie akcesoria można też wykorzystać do ochrony niektórych paczek, w których zostały spakowane szczególnie delikatne przedmioty.

Szeroki wybór akcesoriów do pakowania ułatwia zabezpieczanie przedmiotów i ich bezpieczny transport. Niestety wiele osób nie wykorzystuje ich potencjału, a niejednokrotnie nawet nie wie o ich istnieniu. Tymczasem dzięki nim można uniknąć wielu szkód, które powstają w trakcie przeprowadzki. Dlatego warto odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w materiały do pakowania i zastosować je w praktyce.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Sposób na bezpieczną przeprowadzkę

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen
 1. Ula pisze:

  Najlepiej chyba skorzystać z usług profesjonalnej firmy – wtedy mamy pewność, że wszystko jest dobrze zabezpieczone. Ja przeprowadzałam się z WIKI przeprowadzki i poszło sprawnie, nic się nie zniszczyło/zgubiło.

 2. Ada Downar pisze:

  Dla mnie przeprowadzka była straszliwie stresująca, a niedługo czeka mnie kolejna. Niestety sporo rzeczy przy przeprowadzce trafia do kosza, a potem się tego żałuje.

 3. Norbi pisze:

  Ja w życiu przeprowadzałem się z dwadzieścia razy. Nic straszego!

 4. Ada pisze:

  Norbi, może dla Ciebie! Dla mnie to był mega stres i naprawdę masa roboty!

Dodaj komentarz