Spraw by Twoje okno zachwycało od wewnątrz i z zewnątrz. Zamontuj rolety okienne

Rolety zewnętrzne to doskonała forma osłony przed słońcem i nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza domu. Zaś wewnętrzne to świetny sposób na dekorację wewnątrz. Tak czy inaczej, odwiedź sklep z roletami i... Czytaj dalej

18 marca 2022
Artykuł z kategorii: Remont domu, Wnętrza

Rolety zewnętrzne to doskonała forma osłony przed słońcem i nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza domu. Zaś wewnętrzne to świetny sposób na dekorację wewnątrz. Tak czy inaczej, odwiedź sklep z roletami i wybierz rolety okienne do swojego domu.

Odwiedź sklep z roletami

W sklepie z roletami dopasujrolety.pl znajdziesz różne osłony okienne, w tym rolety, plisy, żaluzje, ale też markizy, moskitiery i pergole — wszystko co sprawi, że Twój dom nie tylko zyska na wyglądzie, ale też stanie się bardziej praktyczny i komfortowy. O ile rolety okienne wewnętrzne pełnią głównie funkcję dekoracyjną i pozwalają regulować natężenie światła wewnątrz pomieszczeń w ciągu dnia, tak te zewnętrzne ochronią Cię także przed nadmiernym nagrzewaniem domu, opadami czy włamaniem. Chcesz zadbać o bezpieczeństwo i wygląd swojego domu? Odwiedź sklep z roletami i wybierz stylowe rolety lub inne osłony okienne do swojego domu.

Zalety rolet okiennych

Rolety okienne zarówno do wnętrz, jak i te na zewnątrz to osłony, które zasługują na szczególną uwagę. Współcześnie dostępne rozwiązania tego typu cechuje nowoczesny wygląd, które łatwo dopasujesz do swoich potrzeb. Jednak przede wszystkim są to osłony, które mają wiele praktycznych zalet. Rolety stanowią doskonałą osłonę przed promieniami słonecznymi. Dlatego dobrze sprawdzają się w upalne dni. Ponadto możesz dzięki nim regulować ilość światła dostającą się do wewnątrz. Rolety zapewniają także intymność. Jednak nie tylko roletami możesz osłonić okno.

Czym osłonić okno — osłony okienne

Żeby osłonić okno od wewnątrz, masz tak samo kilka możliwości, jak wówczas gdy chcesz to zrobić od zewnętrznej strony. Jednak wszystkie rozwiązania wewnętrzne są bardziej dekoracyjne. Dlatego najczęściej wykonane są z naturalnych materiałów i dekoracyjnych tkanin, które wpływają na aranżację wnętrza i jego przytulny klimat.

Do osłony wewnętrznej okna możesz zastosować rolety materiałowe, żaluzje plisowane lub tradycyjne. Zaś na zewnątrz rolety natynkowe, które doskonale osłonią całą wnękę okienną bez ingerencję w strukturę okna. To doskonałe połączenie funkcjonalności z bezpieczeństwem.

O ile rolety zewnętrzne montuje się zwykle natynkowo, o tyle rolety wewnętrzne możesz zamontować zarówno natynkowo na ścianie, suficie, we wnęce lub do ramy okiennej. Decydując się na jeden ze sposobów, musisz przeanalizować, który ze sposobów będzie najlepszy w Twoim domu. Weź pod uwagę sposób otwierania okien czy też sposób, w jaki poruszają się drzwi balkonowe.

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne — rodzaje

Sposób, w jaki je zamontujesz to jedno z pytań, jakie musisz sobie zadać, zanim wybierzesz roletę okienną dla siebie. W sklepie z roletami dopasujrolety.pl łatwo znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań dotyczących osłon okiennych. Nie jest to bowiem zwykły sklep. Sklep ten także jest producentem wszystkich sprzedawanych artykułów. Jest tworzony przez ludzi, którzy pasjonują się tym tematem i znają odpowiedź na każde pytanie, jakie dotyczy tej tematyki. Chętnie dzielą się swoją wiedzą, między innymi na temat tego, jak dopasować rolety do swojego okna. A musisz wiedzieć, że roleta rolecie nie jest równa.

Rolety plisowane na przykład pozwalają osłonić całe okno lub tylko jego cześć. To wygodne rozwiązanie, gdy nie chcesz ograniczać dostępu światła do wewnątrz. Z kolei rolety dzień noc skutecznie osłaniają światło słoneczne w ciągu dnia i księżycowe nocą. Dzięki nim zadbasz o komfortowy sen. A jeśli zamiast lub oprócz rolet wewnętrznych chcesz zamówić rolety zewnętrzne, to możesz wybierać spośród wielu różnych kolorów, wśród których znajdziesz taki, który idealnie dopasujesz do elewacji i architektury otoczenia swojego domu. To samo dotyczy zresztą rolet do okien dachowych. Rolety dachowe montowane na zewnątrz nie tylko świetnie chronią przed nadmierną ilością światła, ale też świetnie sprawdzają się podczas obfitych opadów i gradobicia, chroniąc okna dachowe przed uszkodzeniem.

Jak wybrać rolety okienne wewnętrzne i zewnętrzne

Wybierając do wewnątrz rolety, plisy, a nawet żaluzje drewniane czy tradycyjne, zawsze musisz zacząć od pomiaru. Zmierz szerokość i wysokość okien, ramy okiennej i wnęki. Podobnie jest z roletami zewnętrznymi. Następnie wybierz materiał i kolor. Rolety wewnętrzne dopasuj do wystroju wnętrza zaś zewnętrzne do elewacji i otoczenia domu. Jeśli nie jesteś pewien koloru, zamów bezpłatne próbki tkanin. W sklepie internetowym dopasujrolety.pl jest to możliwe. A jeśli boisz się samodzielnego montażu, zamów rolety z montażem.

Profesjonalny sklep z roletami — dopasujrolety.pl

Dopasujrolety.pl to sklep z roletami, który oferuje własne produkty z najlepszej jakości materiałów pochodzących od sprawdzonych dostawców. Możesz zamówić gotowe produkty lub nowoczesne rolety na wymiar, idealnie dopasowane do okien w Twoim domu. W ofercie sklepu znajdziesz produkty, które nie sprawią Ci trudności w czasie samodzielnego montażu, a które zapewnią Ci skuteczną ochronę przed słońcem, opadami czy nawet złodziejem. Znajdziesz tu rolety, które niezależnie od sposobu montażu będą doskonale pasować do Twojego okna.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Spraw by Twoje okno zachwycało od wewnątrz i z zewnątrz. Zamontuj rolety okienne

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz