Styl Glamour – meble i dodatki pełne blasku: 5 pomysłów na oryginalne wnętrze w stylu glamour

Urządzenie wnętrza w stylu glamour nie jest trudne. Wystarczy kilka starannie dobranych dodatków, by salon zaczął lśnić własnym blaskiem. Zobacz, na co warto postawić, komponując dodatki glamour. Photo by Becca... Czytaj dalej

19 lutego 2020
Artykuł z kategorii: Aranżacja salonu, Pokój, Wnętrza

Urządzenie wnętrza w stylu glamour nie jest trudne. Wystarczy kilka starannie dobranych dodatków, by salon zaczął lśnić własnym blaskiem. Zobacz, na co warto postawić, komponując dodatki glamour.

mieszkanie
Photo by Becca Tapert on Unsplash

Dodatki w stylu glamour – lustra

Nie ma nic bardziej glamour niż lustra, najlepiej w grubych, lśniących ramach. Lustro odgrywa ważną rolę w dekoracji wnętrza. Nie tylko optycznie powiększa pomieszczenie (jeśli jest duże), ale też odbija i rozprasza światło, dzięki czemu wnętrze wydaje się jaśniejsze i bardziej lśniące.

Nowoczesne lustra przyjmują różne kształty. Nie zawsze jest to tradycyjny owal bądź prostokąt. Jeśli lustro ma pełnić głównie funkcję dekoracyjną, może być nawet całością składającą się z kilku odrębnych elementów. Ciekawą ofertą luster glamour może poszczycić się sklep MyHoneyHome.pl.

Dodatki w stylu glamour – świeczniki

Gdzie jest glamour, tam muszą być świece, a jak świece to i świeczniki. Najlepiej te o klasycznych kształtach, wysokie, smukłe, skrzące się srebrem lub złotem. W we wnętrzach w stylu lekkiego, nowoczesnego glamour dopuszcza się świeczniki ceramiczne, oczywiście o ile mają zdolność odbijania światła.

Dodatki w stylu glamour – wazony i donice

Glamour lubuje się w tym, co błyszczące, ale tez dostojne i godne. Stąd w takim wnętrzu nie powinno zabraknąć eleganckich wazonów na cięte kwiaty. Najlepiej, jeśli przyjmą formę klasycznego owalu, szerszego w środkowej części i zwężającego się ku górze. Mogą być wykonane z metalu, ceramiki bądź szkła. Ważne, by dobre komponowały się z innymi dekoracyjnymi dodatkami i były ustawione w jasnych, oświetlonych miejscach. O ile w przypadku doniczek to oczywiste, wazony najlepiej postawić naprzeciwko okna.

Dodatki w stylu glamour – lampy i kinkiety

Bardzo ważne źródła światłą, kwintesencja stylu glamour. Lamy i kinkiety glamour świecą nie tylko wówczas, gdy są włączone. Szklane klosze, lśniące podstawy, mieniące się w słońcu kryształki – tego właśnie możemy się spodziewać po glamour. W salonie glamour nie oszczędza się na oświetleniu. Kinkiety, lampy, reflektorki i oczywiście żyrandol mają za zadanie wydobyć z wnętrza cały blask i lśnienie, a przy tym wprowadzić efektowny nastrój.

Dodatki w stylu glamour – patery

Srebrne, stylizowane na stare, patery na owoce najczęściej stawia się na stole, stoliku kawowym lub komodzie. Ich zadaniem jest podkreślenie powagi, stylu i klasy wnętrza, nadanie mu wyjątkowego charakteru, glamour bowiem to styl, który lubi czuć się ważny i doceniany.

Przeczytaj także: Styl glamour ma wiele odmian, ale w każdej liczą się luksusowe dekoracje

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Styl Glamour – meble i dodatki pełne blasku: 5 pomysłów na oryginalne wnętrze w stylu glamour

Oceń
Ocena 4/5 na podstawie 6 ocen

Dodaj komentarz