Systemy grzewcze Buderus – nowoczesne systemy grzewcze dla budynków mieszkalnych i obiektów komercyjnych

Źródło fotografii: Fotografia na licencji, dostarczona przez podmiot odpowiedzialny za strony internetowe Robert Bosch Sp. z o.o. oraz Bederus Polska Budujesz lub remontujesz dom i zastanawiasz się, jaki system grzewczy... Czytaj dalej

Źródło fotografii: Fotografia na licencji, dostarczona przez podmiot odpowiedzialny za strony internetowe Robert Bosch Sp. z o.o. oraz Bederus Polska

Budujesz lub remontujesz dom i zastanawiasz się, jaki system grzewczy wybrać? Zdajemy sobie sprawę, że wybór nie jest prosty, ponieważ rynek oferuje szeroką gamę różnych alternatywnych sposobów pozyskiwania ciepła. W poniższym artykule postaramy się jednak rozwiać twoje wątpliwości, abyś mógł podjąć najlepszą decyzję. Pamiętaj, że to od niej zależy wysokość twoich rachunków oraz twoja satysfakcja z ogrzewania. Aby więc cieszyć się innowacyjnym, dostosowanym do ciebie i przede wszystkim racjonalnym rozwiązaniem, przez jak najdłuższy czas, przeczytaj nasz tekst i zainwestuj w najlepsze źródło ciepła.

Buderus – pompy ciepła

Firma Buderus oferuje dwa rodzaje pomp ciepła: gruntowe oraz powietrzne. Najistotniejszą różnicą między nimi jest to, że ciepło geotermalne, w przypadku gruntowej pompy ciepła, stanowi energia słoneczna zgromadzona w gruncie, w występujących tam wodach lub w powierzchniowych zbiornikach wodnych. Powietrzne pompy ciepła Buderus pobierają zaś ciepło z powietrza, które znajduje się na zewnątrz.
W ostatnim czasie pompy ciepła cieszą się ogromną popularnością, ponieważ są przyjazne dla środowiska, ekologiczne, łatwe w montażu oraz pomocne w redukowaniu emisji CO2, na co coraz częściej zwracamy uwagę przy wyborze ogrzewania. I słusznie!

Najważniejszym pytaniem, stawianym przed dokonaniem zakupu, jest przede wszystkim takie: „którą pompę wybrać?” Wybór odpowiedniej pompy ciepła jest zawsze traktowany indywidualnie. Pod uwagę w takiej sytuacji zawsze bierze się zapotrzebowanie właściciela budynku na energię, rodzaj jego systemu centralnego ogrzewania, a także rodzaj gruntu. Można kupić pompę gruntową, która jest doskonałym rozwiązaniem, ale należy wówczas posiadać odpowiedniej wielkości działkę, gdzie zostanie wykonany wymiennik gruntowy.

Oba rodzaje pomp, czyli zarówno gruntowa, jak i powietrzna są bardzo skutecznym rozwiązaniem, gdy pragniemy zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu. Częściej jednak wybiera się pompę powietrzną firmy Buderus. Pobiera ona powietrze z zewnątrz, przejmuje zgromadzone w nim ciepło oraz przekazuje je do ogrzania budynku oraz użytkowej wody. Oprócz tego, że zimą ogrzewa budynek, ma także funkcję chłodzenia, czyli latem jest idealnym zamiennikiem klimatyzacji. Co ciekawe, skutecznie wypełnia swoje zadania bez względu na to, jaka jest pogoda za oknem. Nawet jeśli na dworze jest zima, a temperatura spada poniżej 20 stopni Celsjusza, powietrzna pompa ciepła firmy Buderus idealnie ogrzewa zimne pokoje. Jest to konwencjonalne źródło ciepła, które sprawdzi się w każdym budynku.

Jeżeli za niewielkie pieniądze chcesz posiadać innowacyjne urządzenie zarówno grzewcze, jak i chłodzące oraz podgrzewające wodę, przemyśl zakup pompy grzewczej firmy Buderus. Twoje rachunki będą niższe, a ty będziesz mógł cieszyć się idealną temperaturą w swoim domu. W przypadku, gdy nie posiadasz wystarczającej działki albo nie chcesz wykonywać dolnego źródła, tj. kolektora gruntowego czy sond pionowych, polecamy ci powietrzną pompę ciepła. Niezależnie jednak od tego, czy wybierzesz pompę gruntową czy powietrzną i tak zyskasz obniżenie zużycia energii i tym samym rachunków. Eksperci wyliczają, że oszczędność ta może wynieść nawet 80%!

Kotły gazowe i olejowe od firmy Buderus

Który kocioł wybrać? Kotły gazowe wymagają dostępu do sieci gazociągowej oraz wiążą się z dużymi kosztami, w tym kosztami podłączenia do gazociągu. Z drugiej strony gaz jest bardzo tani, kocioł nie jest trudny w obsłudze, jest za to bardzo ekologiczny i nie wytwarza niezdrowego dla nas popiołu czy pyłu węglowego. Dodatkowo kotły gazowe firmy Buderus można zamontować w każdym pomieszczeniu w domu.

Kotły olejowe wiążą się z większą ilością wad, m.in. należy magazynować olej opałowy, który nie jest tani, ale z drugiej strony olej można kupić praktycznie wszędzie, eksploatacja jest bardzo komfortowa i co najważniejsze kotły olejowe firmy Buderus są bardzo bezpieczne – nie tworzą mieszaniny wybuchowej, jak gaz.

Modułowe bloki grzewczo-energetyczne

Jeśli szukasz rozwiązania, które połączy w sobie zarówno dostarczanie ciepła grzewczego, jak i energii elektrycznej, koniecznie rozważ wykorzystanie modułowych bloków grzewczo-energetycznych. Ich dodatkowym zadaniem może być także wytwarzanie chłodu, ale tylko w połączeniu z techniką absorpcji. Urządzenia te są trwałe, ekonomiczne, przyjazne dla przyrody (zmniejszają ilość CO2 w powietrzu) oraz zdrowe, ponieważ zawierają mniej substancji szkodliwych niż tradycyjne rozwiązania.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Systemy grzewcze Buderus – nowoczesne systemy grzewcze dla budynków mieszkalnych i obiektów komercyjnych

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 4 ocen
  1. Andrzej pisze:

    Warto zainwestować w nowoczesne systemy grzewcze. Zawsze miałem problem z moim starym piecem kaflowym, jest to też prawdziwe utrapienie w czyszczeniu…

Dodaj komentarz