Termico – renomowany wykonawca płyt fundamentowych

fot. unsplash zgodnie z licencją Fundamenty tworzone pod budowę nieruchomości mają olbrzymie znaczenie dla trwałości domu i wpływają na jego właściwości. To właśnie od nich rozpoczyna się każdy proces budowy... Czytaj dalej

7 kwietnia 2023
Artykuł z kategorii: Budowa domu, Projekt domu
fot. unsplash zgodnie z licencją

Fundamenty tworzone pod budowę nieruchomości mają olbrzymie znaczenie dla trwałości domu i wpływają na jego właściwości. To właśnie od nich rozpoczyna się każdy proces budowy i solidnie wykonane pozwalają na wzniesienie solidnej konstrukcji, która posłuży przez wiele lat. Firma Termico specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych płyt fundamentowych. Są to nowoczesne rozwiązania, które zdobywają obecnie coraz większe uznanie i są coraz chętniej wybierane przez klientów. Wysokiej jakości płyta fundamentowa posiada mnóstwo zalet, a przy tym pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Stanowi dzięki temu rewelacyjny wybór pod każdą nieruchomość i może sprawdzić się rewelacyjnie. W wielu miejscach sprawdzi się o wiele lepiej od tradycyjnych fundamentów. Poznaj najważniejsze korzyści wynikające z postawienia na ofertę firmy Termico.

Płyta fundamentowa – szybsza i tańsza w budowie od klasycznych rozwiązań

Płyty fundamentowe charakteryzują się przede wszystkim znacznie szybszym wykonaniem niż klasycznie wylewane fundamenty. Oszczędność czasu jest wynikiem przede wszystkim tego, że sam wykop może być zdecydowanie płytszy. Najczęściej grubość płyty fundamentowej wynosi 20-30 cm. Nawet bardzo płytki wykop będzie zatem w zupełności wystarczający do tego, aby stworzyć solidną podstawę, na której możliwe będzie oparcie całej nieruchomości. Zbrojona płyta pozwoli osadzić na niej dużych rozmiarów dom i zagwarantuje odpowiednią izolację od podłoża oraz stabilność. Możliwość zastosowania wykopu płytszego sprawia, że czas potrzebny na stworzenie fundamentów ulega skróceniu. Wpływa na to również mniejsza niż w klasycznych konstrukcjach liczba elementów. Wystarczy jedynie stworzyć izolację styropianową, na której następnie wylewa się płytę fundamentową.

Mniejsze skomplikowanie całego procesu wpływa także na niższy koszt. W przypadku domów opartych na płycie fundamentowej znacznemu obniżeniu mogą ulec koszty związane z samym wzniesieniem nieruchomości, w której następnie można będzie zamieszkać. Profesjonalne podejście najlepszych firm wykonujących ten rodzaj fundamentów pozwala w każdym przypadku, dopasować najlepsze rozwiązania pod indywidualne potrzeby.

Gdzie można zastosować płytę fundamentową?

Zastosowanie płyty fundamentowej jest niezwykle szerokie i może zostać wykorzystana w przypadku domów każdej wielkości. Płyta fundamentowa z uwagi na swoją konstrukcję wykazuje się bardzo wysoką trwałością i jest w stanie poradzić sobie nawet z bardzo dużymi obciążeniami. Trwałość podnosi dodatkowo stosowane zbrojenie płyty fundamentowej, które zapobiega pojawianiu się pęknięć i innych uszkodzeń mechanicznych. Z reguły jednak ten rodzaj fundamentów proponowany jest do nieruchomości stojących w ciepłym klimacie. Beton w przypadku stałego narażenia na bardzo niskie temperatury może pękać. W przypadku Polski warunki pogodowe w zupełności pozwalają na to, aby zastosować płytę fundamentową. Dodatnie temperatury przez większość roku sprawiają, że fundament będzie charakteryzował się wysoką trwałością.

Jak przebiega tworzenie płyty fundamentowej?

Płyta fundamentowa zastosowana pod domem nie jest skomplikowana w wykonaniu. Budowa płyty fundamentowej jak już wiadomo jest zdecydowanie szybsza niż w przypadku tradycyjnych fundamentów. Firma Termico, której można powierzyć budowę płyty fundamentowej profesjonalnie podchodzi do każdej realizacji i oferuje tworzenie solidnych konstrukcji, które posłużą wiele lat. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala firmie zaoferować najlepszej jakości usługi.

W pierwszej kolejności niezbędne jest przygotowania gruntu. Płyta fundamentowa musi być osadzona na specjalnie przygotowanym terenie, na którym dodatkowo zastosowany zostanie system odprowadzania wód gruntowych. Specjaliści wszystkie prace wykonują z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.

Następnie tworzone są brzegi płyty fundamentowej, które określają jej dokładny kształt i rozmiar. Dodatkowo wpływają na poprawę izolacji.

Na trzecim etapie budowy płyty wykonywane jest równanie wszystkich elementów styropianowych oraz łączenie i uszczelnianie elementów brzegowych. Płyta fundamentowa grzewcza zyskuje w ten sposób świetne właściwości izolacyjne i wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania samej nieruchomości. 

W dalszej kolejności następuje sprawdzenie wszystkich połączeń, wymiarów, wyznaczenie przepustów, rozłożenie instalacji wod-kan, ułożenie izolacji termicznej, wykonanie przepustów w izolacji, a także wykonanie zbrojenia. W zależności od projektu możliwe jest także na tym etapie stworzenie instalacji systemu grzewczego. 

Na tak przygotowanym podłożu można po sprawdzeniu przeprowadzić betonowanie płyty fundamentowej. Zastosowanie betonu klasy C-16/20 na płycie fundamentowej gwarantuje uzyskanie wysokiej trwałości.

Fachowa pomoc w wykonaniu

Firma Termico to specjaliści z branży. Każda płyta fundamentowa proponowana przez przedsiębiorstwo jest wykonywana zgodnie z aktualnymi standardami i pozwala na uzyskanie najlepszych właściwości. Przedsiębiorstwo jest w stanie płytę fundamentową dostosować do potrzeb właścicieli nieruchomości i świadczy pełne wsparcie na każdym etapie budowy. Koncentruje się na zapewnieniu kompleksowej obsługi i najwyższej jakości rozwiązań dla wszystkich klientów.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Termico – renomowany wykonawca płyt fundamentowych

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz