Ubrania do pracy w ogrodzie?

Koszulki, bluzy, polary - czy wiesz, jak ubrać się do pracy w ogrodzie, aby zapewnić sobie optymalny komfort i ochronę? Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jakie cechy... Czytaj dalej

14 lutego 2022
Artykuł z kategorii: Ogród, Porady ogrodowe

Koszulki, bluzy, polary – czy wiesz, jak ubrać się do pracy w ogrodzie, aby zapewnić sobie optymalny komfort i ochronę? Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jakie cechy powinien posiadać dobrze dobrany do prac ogrodowych strój. Zapraszamy do lektury!

Ubrania do ogrodu

Choć dla wielu osób nie jest to oczywiste, każdy doświadczony ogrodnik wie, że ogród jest miejscem, w którym należy zachować wszelkie środki ostrożności. W końcu mamy tutaj do czynienia z licznymi narzędziami, które mogą nas zranić. To jednak niejedyne zagrożenie, jakie na nas czeka. W końcu jesteśmy narażeni na ukąszenia owadów, a także niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Dobrze dobrane ubranie do ogrodu zapewni nam optymalny komfort i ochronę podczas wykonywania prac. Odzież powinna być również dobrana do pory roku i pogody. Jeśli pracujesz latem, konieczne będzie użycie nakrycia głowy oraz kremu z filtrem, które ochronią Cię przed przegrzaniem i spaleniem na słońcu.

Niezależnie od pory roku, warto wyposażyć się do pracy w ogrodzie w rękawice ochronne – te nie tylko chronią nas przed zabrudzeniami, ale również skaleczeniami i różnego rodzaju uszkodzeniami skóry. Gołe dłonie mogą paść łatwą ofiarą kolców, drzazg, czy ukąszeń owadów – zawsze lepiej być zabezpieczonym!

Zdarza się, że przy pracy w ogrodzie podejmujemy się zajęć, które mogą wymagać od nas szczególnej ochrony – okularów ochronnych, odzieży wodoodpornej, kaloszy, czy nakolanników. W przypadku pracy z głośnym sprzętem warto wyposażyć się również w zatyczki do uszu.

Najważniejsze cechy ubrań do ogrodu:

  • naturalne tkaniny, zapewniające oddychanie skórze,
  • wygodny, niezbyt obcisły fason,
  • rękawice ochronne,
  • buty wodoodporne o grubszej, ochronnej podeszwie.

Jakie ubrania do pracy w ogrodzie?

Ubrania do pracy w ogrodzie powinny być przede wszystkim wygodne, aby zapewniać na komfort i nie krępować ruchów. Warto zawsze postawić na proste koszulki z naturalnych materiałów, takich jak bawełna organiczna. Mogą posiadać one również dodatek elastanu, który zapewni tkaninie elastyczność i sprawi, że całość będzie mniej podatna na zagniecenia.

Stawiając na ubrania z naturalnych włókien, możesz mieć pewność, że zapewnisz swojej skórze łatwiejsze oddychanie – dzięki temu ograniczysz potliwość, która często przekłada się na szybsze zmęczenie. Wybierając ubrania tego typu, ważne jest, aby nie stawiać na fasony zbyt przylegające – te mogą niepotrzebnie krępować nasze ruchy.

Ważną opcją przy pracy w ogrodzie jest również dobór odpowiednich spodni. Te nie powinny być zbyt obcisłe. Dobrą opcją są dedykowane spodnie robocze, wyposażone w dużą ilość kieszeni oraz tradycyjne ogrodniczki. Ważne jest, aby posiadały wysoki stan, który nawet przy pracach nisko przy ziemi, nie odsłoniłby naszych pleców. Łatwo wtedy bowiem o przewianie, wychłodzenie i przeziębienie.

Wybierając ubrania do pracy w ogrodzie, nie można zapomnieć o ochronie głowy przed słońcem w upalne dni. Możesz postawić na klasyczną czapkę z daszkiem, kapelusz lub chustę. To szczególnie ważne, ponieważ pozwoli Ci zabezpieczyć głowę przed przegrzaniem, które może być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Nie bez znaczenia jest również dobór odpowiedniego obuwia – te powinno być przystosowane właśnie do pracy w ogrodzie. Wybierając odpowiedni model, zwróć uwagę szczególnie na jego wodoodporność oraz rodzaj podeszwy. Ta powinna być sztywna i najlepiej gruba, aby zabezpieczyć stopę przed potencjalnymi zagrożeniami, np. przy pacy w szopie.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Ubrania do pracy w ogrodzie?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz