Urządzamy salon – o czym należy pamiętać?

Fotografia na licencji pixabay.com Dom to miejsce, gdzie jak nigdzie indziej możemy być sobą. To tu zdejmujemy maskę codzienności. W domu czujemy się swobodnie, nie musimy udawać. Jak wiadomo –... Czytaj dalej

2 grudnia 2020
Artykuł z kategorii: Aranżacja salonu, Wnętrza
Fotografia na licencji pixabay.com

Dom to miejsce, gdzie jak nigdzie indziej możemy być sobą. To tu zdejmujemy maskę codzienności. W domu czujemy się swobodnie, nie musimy udawać. Jak wiadomo – sercem domu jest salon. To tu krzyżują się drogi wszystkich domowników, a także ich potrzeby i pasje. W salonie spotykamy się z rodziną, znajomymi, przyjaciółmi, oglądamy telewizję, rozmawiamy, jemy, odpoczywamy, czytamy czy bawimy się z dziećmi. Jak urządzić salon, by był przytulny, komfortowy dla każdego domownika oraz funkcjonalny? Sprawdź nasze porady.  

Przytulny salon – na jakie elementy zwrócić uwagę? 

Niezależnie od tego, czy nasz salon jest duży, mały czy średni najważniejszy jest dobór barw i kolorów, nie tylko jeśli chodzi o ściany, ale także mówiąc o meblach i dodatkach warto zwrócić uwagę na ich kolorystykę. Coraz częściej zdarza się, że w salonach odchodzimy od intensywnych kolorów. Pomieszczenie to często zmienia swój charakter, zmieniamy jego aranżację. Dzięki jasnym ścianom w stonowanych barwach, możemy z łatwością zmieniać charakter pomieszczenia za pomocą właściwych mebli i dodatków.  
 
Powszechnie króluje styl skandynawski – drewno, biel i szarości w połączeniu z dodatkami i tkaninami. Jakie wzory powinny znaleźć się w przytulnym salonie? W salonie idealnie sprawdzą się motywy kwiatowe, koronki, hafty czy szkocka krata. By dodatkowo ocieplić wnętrze, należy zastosować grube, mięsiste tkaniny i materiały, takie jak welur, wełna, len, a także aksamit. W takie tkaniny warto ubrać nie tylko meble, ale również dodatki – w miarę możliwości.  

Jakie meble do salonu wybrać? 

W salonie niezwykle ważny jest kącik wypoczynkowo-telewizyjny. W salonie nie ma miejsca na twarde i niewygodne fotele oraz nieustawne kanapy i sofy. W salonie na pierwszym miejscu jest komfort. To właśnie tu wypoczywamy, a do tego potrzebujemy właśnie komfortowym, miękkich i wygodnych mebli. Idealnie sprawdzi się tu więc wygodny narożnik, fotel uszak czy stylowe pufy i podnóżki. Tego rodzaju modne i jednocześnie funkcjonalne akcenty można przestawiać w razie potrzeby i ustawiać tam, gdzie w danej chwili tego potrzebujemy. Uwielbiasz styl skandynawski? Postaw więc na duże, miękkie poduszki, do których dobierzesz koce i ciepłe narzuty.  

Tkaniny, dodatki, oświetlenie – ważne aspekty salonu

Ważnym aspektem aranżacji salonu jest oczywiście oświetlenie. To ono w głównej mierze decyduje o tym, że salon jest przytulny i komfortowy, a nam wypoczywa się w nim lepiej. Plafony warszawa to idealny wybór do sypialni? Urządzając komfortowy salon, pamiętaj o doborze wielofunkcyjnych lamp. Dzięki nim w spokoju odpoczniesz wraz z bliskimi po ciężkim dniu, poczytasz czy obejrzysz telewizję. Zadbaj również o oświetlenie, które będzie idealne podczas wieczornych kolacji – na rynku znajdziesz nastrojowe lampy, które będą nie tylko właściwie spełniać swoją funkcję, ale również pełnić funkcję dekoracyjną.  

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Urządzamy salon – o czym należy pamiętać?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz