WA475-10 – nowa ładowarka kołowa od Komatsu

Firma Wordsworth Crushing z Wielkiej Brytanii odebrała cztery ładowarki kołowe Komatsu WA475-10, są to pierwsze takie maszyny na Wyspach. Przed zakupem nowego sprzętu przedsiębiorstwo korzystało z ładowarek kołowych Komatsu WA470-7... Czytaj dalej

17 września 2020
Artykuł z kategorii: Inwestycje budowlane, Przemysł, Sektor budowlany

Firma Wordsworth Crushing z Wielkiej Brytanii odebrała cztery ładowarki kołowe Komatsu WA475-10, są to pierwsze takie maszyny na Wyspach. Przed zakupem nowego sprzętu przedsiębiorstwo korzystało z ładowarek kołowych Komatsu WA470-7 oraz podobnych modeli innych producentów.

Pozytywne doświadczenia ze sprzętem Komatsu i dobre relacje z regionalnym kierownikiem sprzedaży Robem Wilmottem spowodowały, że firma ponownie zwróciła się do Marubeni-Komatsu. Akurat w okresie, gdy nadszedł czas na odnowienie floty, Komatsu zaprezentowało nową ładowarkę kołową WA475-10.

Zalety ładowarki Kamatsu

Jedną z głównych zalet ładowarki Komatsu jest zwiększona wydajność paliwowa. To niezwykle ważny czynnik, który firma Wordsworth Crushing powinna wziąć pod uwagę przed zakupem nowych maszyn. Dlatego pracownicy Wordsworth Crushing postanowili przeprowadzić tygodniowy test nowego sprzętu, aby na własne oczy przekonać się o możliwościach oszczędzania paliwa.

Próba zakończyła się sukcesem i już w czerwcu firma otrzymała dwie ładowarki kołowe Komatsu WA475-10, były to pierwsze takie maszyny w Wielkiej Brytanii. Obecnie jedna z nich pracuje w hucie w Port Talbot, a druga kamieniołomie w Cefn Mawr. Pozostałe dwie ładowarki zostały dostarczone w lipcu, również są wykorzystywane na terenie Wielkiej Brytanii.

Jak dotąd opinie operatorów na temat nowego sprzętu są pozytywne i spójne. „Nowa ładowarka WA475-10 oferuje płynniejszą jazdę w porównaniu z innymi maszynami. Dzięki hydrauliczno-mechanicznej skrzyni biegów Komatsu można poczuć znacznie więcej, zapewnia również większą siłę kopania. Przyzwyczajenie się do nowego stylu jazdy wymaga trochę czasu, ale kiedy już go opanujesz, jest to bardzo fajny sprzęt” ─ wyjaśnia Leon, operator ładowarki kołowej w Port Talbot.

Jazda nową ładowarką WA475-10 różni się od wcześniejszych modeli. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu innowacyjnej skrzyni biegów, która radykalnie zmniejsza częstotliwość używania hamulca. Kontrolowanie prędkości odbywa się bezpośrednio z poziomu pedału gazu, gdy operator zwalnia nacisk na pedał skrzynia biegów automatycznie dostosowuje prędkość przejazdową. Ponadto prędkość maszyny można utrzymywać na stałym poziomie za pomocą zintegrowanego pokrętła wyboru prędkości jazdy, które redukuje potrzebę używania hamulca podczas zjeżdżania ze wzniesień.

Ritchie Shawcross, operator ładowarki w kamieniołomie w Cefn Mawr, wyjaśnia: „Maszyna jest świetna, szczególnie podoba mi się nowa kabina, w której poprawiono widoczność dookoła maszyny”. Aby zapewnić operatorowi doskonałą widoczność, kabina Komatsu WA475-10 została całkowicie przeprojektowana. Przeszklenie kabiny sięga od podłogi do sufitu gwarantując bezpieczną pracę, a specjalna konstrukcja ogranicza martwe pole z tyłu maszyny.

Greg Wordsworth, dyrektor operacyjny Wordsworth Crushing, często korzysta z systemu KOMTRAX – narzędzia do monitorowania maszyn Komatu. Przy jego pomocy Greg sprawdza stan sprzętu, czas pracy na biegu jałowym oraz dane serwisowe zgromadzone podczas pracy w różnych lokalizacjach na terenie całego kraju. KOMTRAX pomaga również monitorować poziom zużycia paliwa. Według Grega, ładowarka WA475-10, w niektórych sytuacjach, jest w stanie zaoszczędzić nawet 27% paliwa w porównaniu do starszych modeli.

Nowa ładowarka kołowa Komatsu WA475-10 jest standardowo objęta pięcioletnią gwarancją (lub przepracowane 10000 motogodzin) na przekładnię. Dla większego spokoju firma Wordsworth Crushing wybrała również pełną trzyletnią (lub przepracowane 6000 motogodzin) gwarancję i umowę serwisową, aby ich maszyny pracowały z optymalną wydajnością.

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją Pixabay by MichaelGaida

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

WA475-10 – nowa ładowarka kołowa od Komatsu

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 3 ocen
  1. Adam pisze:

    Bardzo ciekawy wpis 🙂 Lubię takie newsy 🙂

Dodaj komentarz