Wanna wolnostojąca – w czym tkwi jej fenomen?

Wanna pozwala na stworzenie w domowej łazience strefy relaksu. Jej posiadanie doceniają szczególnie osoby kochające długie kąpiele oraz wypoczynek w ciepłej wodzie. Oprócz funkcji użytkowej, wanna może także wspaniale dopełniać... Czytaj dalej

11 maja 2021
Artykuł z kategorii: Łazienka, Wnętrza

Wanna pozwala na stworzenie w domowej łazience strefy relaksu. Jej posiadanie doceniają szczególnie osoby kochające długie kąpiele oraz wypoczynek w ciepłej wodzie. Oprócz funkcji użytkowej, wanna może także wspaniale dopełniać wystroju wnętrza stając się jego prawdziwą ozdobą. Na pierwszy plan wysuwają się wanny wolnostojące, które są jednym z najgorętszych trendów ostatnich lat jeśli chodzi o aranżację większych łazienek.

materiały prasowe redakcji

Czym charakteryzuje się wanna wolnostojąca?

Wanna wolnostojąca to klasyczne rozwiązanie, które w ostatnich latach w wielkim stylu powróciło do łask. Jest wręcz stworzona do dużych łazienek i przestronnych pokojów kąpielowych, których stanowi estetyczne i atrakcyjne wizualnie dopełnienie. Można ją umieścić w dowolnym miejscu pomieszczenia i tym samym stworzyć w pełni dostosowaną do własnych potrzeb strefę kąpielową, która zachwyci swoim eleganckim i klasycznym wyglądem. Wanna wolnostojąca jest najlepszym wyborem do średnich i dużych łazienek, których powierzchnia wynosi co najmniej 10 m2.
Rozwiązanie to posiada liczne zalety. Przede wszystkim jest na tyle uniwersalne, że można dopasować je do niemal każdego wystroju wnętrza. Rosnąca z roku na rok popularność wanien wolnostojących sprawiła, że w sprzedaży znajdziemy zarówno rozwiązania, które świetnie zgrają się z każdym stylem aranżacyjnym, wanny wolnostojące utrzymane w nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce, jak i te, którym bliżej do klasycznego stylu retro. Bez względu na swój design, wanna wolnostojąca nadaje każdemu pomieszczeniu szczypty luksusu, prestiżu oraz klasy podkreślając jego unikalny charakter oraz dobry smak właścicieli.

Wanny wolnostojące z innowacyjnych materiałów

Wanny wolnostojące są rozwiązaniami bardzo praktycznymi, wytrzymałymi oraz estetycznymi. Ich walory użytkowe są jednak w dużej mierze uzależnione od materiału, na którego bazie zostały stworzone. Oprócz tradycyjnego akrylu, nowoczesna wanna wolnostojaca może być wyprodukowana także z innowacyjnych kompozytów, wśród których zdecydowany prym wiodą materiały stworzone przez markę Roca – kompozyt Stonex i Surfex. Są to nowoczesne materiały, które zachwycają nie tylko swoim atrakcyjnym wyglądem, ale także dysponują cennymi właściwościami użytkowymi.

materiały prasowe redakcji

Kompozyt Stonex to bezpośrednie nawiązanie do natury. Jest to innowacyjny materiał, który łączy w sobie estetykę i bezpieczeństwo, na zewnątrz z kolei zachwyca strukturą naturalnego drewna, kamienia lub szlachetnego łupka. Oprócz tego jest higieniczny, wytrzymały oraz posiada cenne właściwości antypoślizgowe. Na jego bazie powstały wanny wolnostojące Maui, Ariane oraz Raina.

Z kompozytu Surfex wyprodukowana została natomiast wanna wolnostojąca Beyond, która zachwyca niepowtarzalnym designem, wysoką antypoślizgowością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV oraz domowe środki chemiczne. Kompozyt Surfex zapewnia jej ponadto delikatną, miękką i niezwykle przyjemną w dotyku fakturę, a unikalny skład i budowa tego innowacyjnego materiału pozwalają na dłużej utrzymywać odpowiednią temperaturę wody.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Wanna wolnostojąca – w czym tkwi jej fenomen?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz