Weekendowy remont – jak szybko i skutecznie odświeżyć mieszkanie?

Długi remont jest równoznaczny z pochłonięciem dużej ilości czasu oraz pieniędzy. Okazuje się jednak, że wystarczy weekend, aby nudny wystrój mieszkania, stał się inspirującym wnętrzem, pełnym oryginalnych i w przystępnej... Czytaj dalej

13 października 2017
Artykuł z kategorii: Budowa domu, Remont domu

Długi remont jest równoznaczny z pochłonięciem dużej ilości czasu oraz pieniędzy. Okazuje się jednak, że wystarczy weekend, aby nudny wystrój mieszkania, stał się inspirującym wnętrzem, pełnym oryginalnych i w przystępnej cenie dekoracji. Skoro generalny remont nie jest Twoim aktualnym celem, podpowiadamy, jak szybko i skutecznie odświeżyć mieszkanie w jeden weekend!

Szukaj inspiracji

Bardzo łatwo rozpocząć sobotni poranek od stwierdzenia „dzisiaj odświeżam mieszkanie”, jednak trudniej do niego przystąpić. Zanim zabierzesz się do pracy, przygotuj plan działania, a przede wszystkim zainspiruj się ponadczasowymi projektami. Szukaj natchnienia pośród zdjęć w katalogach, magazynach, a nawet na portalach społecznościowych, których konikiem jest design wnętrz. Podczas przeglądania kunsztownych aranżacji, możesz zapoznać się ze swoim stylem oraz dokładnie określić wymagania.

remont mieszkania

Fotografia Polskie Budowlane

Gruntowne porządki

Zanim przystąpisz do właściwego remontu mieszkania, wysprzątaj je – pozbądź się zbędnych i nieużywanych przedmiotów, zrób porządek w szafie i kuchennym kredensie. Przy okazji zadbaj o odpowiednie artykuły do przechowywania – do niezbędników należą, chociażby kartony.

Praktyczne porady w tym temacie znajdziesz na stronie http://kreatordom.com.pl/.

Ponadto meble niepasujące do nowego wystroju, wystaw na portalach ogłoszeniowych lub zrób sąsiedzką wyprzedaż – takie rozwiązanie pozwoli na zakup oryginalnych dekoracji.

Towarzyskie malowanie

Jeśli nie miałeś pomysłu na kreatywne spędzenie czasu z przyjaciółmi, to zaproś ich na weekendowe malowanie ścian. Aby zaoszczędzić czas, zabezpiecz meble i inne powierzchnie folią malarską. Przydatne okażą się również kartony i wytrzymałe worki, w które wyrzucisz odpady, powstałe w trakcie remontu.

Podczas odświeżania poszczególnych pomieszczeń, warto zadbać również o mankamenty, szpecące pokoje – wystające gniazdka ze ścian, dziury w tynku, obluzowane drzwiczki w kuchni czy od dawna czekające na powieszenie lustro – to tylko kilka spraw, które należy wykonać podczas remontu. Takie szczegóły, mogą wydać się niczym nieznaczącym, aczkolwiek w ogólnym ujęciu odgrywają bardzo ważną rolę estetyczną.

Ponadczasowe mieszkanie

Świeży kolor w aranżacji pomieszczenia to najprostszy sposób na odświeżenie mieszkania. Niemniej jednak, na przekór wszystkiemu, aktualnie najmodniejszą barwą, podbijającą serca projektantów jest biel. Inne stonowane kolory, jak szarość czy beż również odnajdą się we wnętrzach. Dlaczego? To rozwiązanie pozwoli na szaleństwo dekoracji. Do bieli możesz dobrać różnobarwne tekstylia, w mocnych i wyrazistych kolorach. Detale te przełamują nudę w pomieszczeniu, przy okazji dbając o jego niesamowitą przemianę. Ozdobne poszewki na poduszki, wełniste i zarazem bardzo modne koce, lekkie zasłonki, bieżniki na ławę to dodatki, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze. Okazuje się, że nie musisz kupować ich w drogich, firmowych sklepach, wystarczy przejść się do second-handu, w którym upolujesz oryginalne perełki.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Weekendowy remont – jak szybko i skutecznie odświeżyć mieszkanie?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz