Worki Big Bag – co wrzucamy?

Remont zawsze jest uciążliwy, a dodatkowo podczas jego przeprowadzania powstaje mnóstwo odpadów. Śmieci, gruz, stara glazura, a także sfatygowane meble i dywany potrzebują do złożenia pojemników. Można wówczas wynająć kontener... Czytaj dalej

20 października 2022
Artykuł z kategorii: Budowa domu, Remont domu

Remont zawsze jest uciążliwy, a dodatkowo podczas jego przeprowadzania powstaje mnóstwo odpadów. Śmieci, gruz, stara glazura, a także sfatygowane meble i dywany potrzebują do złożenia pojemników. Można wówczas wynająć kontener albo postarać się o worki Big Bag będące dla kontenerów alternatywą. Systematyczne składowanie odpadów do przygotowanych z góry pojemników pozwala oszczędzić czas oraz znacznie ułatwić prace zarówno remontowe, jak i porządkowe.

Co można lokować w workach Big Bad?

Worki Big Bag wytwarzane są z polipropylenu. Sprawia to, że są wytrzymałe i trwałe, odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale i działanie wielu substancji chemicznych. Taki materiał użyty do produkcji worków Big Bag sprawia, że można ich używać bez obaw o uszkodzenia.

fot. unsplash zgodnie z licencją

Podczas przeprowadzania remontu powstaje mnóstwo różnorodnych odpadów. Zbijane są tynki, glazura i posadzki, czasami również powstają odpady szklane z potłuczonych szyb, czy pojemników. Wszystko to można umieścić w worku Big Bag, ale nie tylko, gdyż można w nie włożyć zużyte wykładziny i dywany, gruz, cegły i dachówki, stare ubrania, a nawet wielkogabarytowe meble bądź ich elementy. Worki Big Bag dostępne są w różnej pojemności, nawet do dwóch ton.

Worki Big Bag – zastosowanie praktyczne

Funkcjonalność worków Big Bag to wynik ich dobrze przemyślanej konstrukcji. Mają poręczne uchwyty, a nawet dodatkowe przegrody w wersjach worki Q-bag, wysoką elastyczność podatną na kształty odpadów, a przede wszystkim mocne dno, które może być płaskie albo być wyposażone w lej spustowy.
Worki Big Bag, w odróżnieniu od kontenerów można łatwo przechowywać bez konieczności wygospodarowywania przestrzeni. Kontener trzeba gdzieś postawić, worek Big Bag można złożyć i umieścić w szufladzie. Ponadto do kontenera trzeba umożliwić dojazd, gdy worek przed załadowaniem łatwo usytuować w miejscu dogodnym do dojazdu dla firmy usuwającej odpady.

Worki Big Bag – dla kogo?

Dla kogo można polecić worki Big Bag? Dla każdego, kto może potrzebować pojemnika na odpady. Worki Big Bag są dostępne w wielu pojemnościach, a nawet wariantach, mogą więc posłużyć zarówno dla przeprowadzającego niewielki remont łazienki, jak i dla właściciela firmy produkującej większe ilości odpadów budowlanych. Warto równiez nadmienić, że worki Big Bag podlegają recyklingowi, ich używanie jest więc przyjazne dla środowiska naturalnego.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Worki Big Bag – co wrzucamy?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz