Wykładzina PVC, panele czy płytki. Co na podłogę w biurze?

Podczas aranżacji biura często zapomina się o tym, jak ważną kwestią jest wybór podłogi. To właśnie od podłoża zależy bezpieczeństwo poruszania się, wygoda i estetyka. Panele, kafelki, a może wykładzina... Czytaj dalej

1 czerwca 2017
Artykuł z kategorii: Aranżacja biura

Podczas aranżacji biura często zapomina się o tym, jak ważną kwestią jest wybór podłogi. To właśnie od podłoża zależy bezpieczeństwo poruszania się, wygoda i estetyka. Panele, kafelki, a może wykładzina PVC, który z tych produktów dobrze sprawdzi się w często użytkowanym pomieszczeniu?

Funkcja użytkowa i estetyczna – jak to połączyć?

margines

Podłogę w biurze powinno się dobierać przede wszystkim do warunków użytkowania. W miejscu, gdzie wszyscy pracownicy poruszają się na krzesłach obrotowych warto zastanowić się nad powierzchniami odpornymi na ścieranie. W stylowych, eleganckich, biznesowych biurach świetnie prezentują się ciemne, błyszczące kafelki, które głównie pełnią funkcję reprezentacyjną.

Wykładziny elastyczne, czyli PVC

margines

Takie wykładziny wykonane są z polichlorku winylu i charakteryzują się bardzo dobrą odpornością na ścieranie i wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Ich zastosowanie można znaleźć w niemal każdym rodzaju pomieszczeń – w tym w biurze. Są dosyć takie, a ich oferta jest bogata w różne kolory i wzory. Bez problemu mogą imitować drewno, glazurę lub kamień, co dobrze sprawdza się w nowoczesnych biurach.

podłoga w biurze

Fot. Flickr.com CC 2.0 Daniel Scully

Ich montaż jest niezwykle prosty – wystarczy wykładzinę wymierzyć, wyciąć ostrym nożykiem i rozłożyć na podłodze. W ofercie wielu producentów znajdziesz modele wykładzin PVC wzbogaconych o warstwę antypoślizgową. W przypadku takiego materiału szczególną uwagę należy zwrócić na jakość wykładziny, te najtańsze mogą łatwo ulec uszkodzeniom.

Jak w domu – panele podłogowe

margines

Przy wyborze paneli warto zwrócić uwagę na klasę ich ścieralności, czyli to, w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej. Dobre, wytrzymałe panele do biura zaczynają się od klasy AC4 i kończą na klasie AC5. Ta ostatnia przydaje się szczególnie w miejscach mocno obciążonych użytecznością publiczną. Jeżeli przez Twoje biuro dziennie przewija się nawet kilkanaście osób, warto zainwestować w najlepsze jakościowo produkty. Panele podłogowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego z łatwością można dopasować je do każdego rodzaju biura.

Płytki, czyli łatwość w sprzątaniu i porządny wygląd

margines

Niewielu przedsiębiorców decyduje się na zastosowanie płytek w swoim biurze. Zazwyczaj wiąże się to ze sporym ryzykiem uszkodzenia (gdy coś upadnie), ale już sam ich widok rekompensuje wydane pieniądze. Efekt końcowy biura z podłogą wyłożoną błyszczącymi się płytkami i skórzanymi fotelami budzi podziw. Kafelki są niezwykle łatwe w czyszczeniu, nawet w przypadku, gdy klient będzie miał mokre podeszwy. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie ryzyko uszkodzenia płytek jest znacznie mniejsze.

A może coś zupełnie innego?

margines

Słyszałeś kiedykolwiek o płytkach dywanowych? To nowoczesne rozwiązanie pozwala zastosować je także w biurach, ponieważ cała infrastruktura techniczna ukryta jest w podłodze. Całość prezentuje się stylowo i schludnie. Dodatkowo możesz tworzyć ciekawe, oryginalne wzory i tym samym wyróżnić swoje biuro spośród tysięcy takich samych. Uszkodzony fragment podłogi nie wymaga całkowitej wymiany, lecz tylko tej jednej części, co jest sporym udogodnieniem, zwłaszcza w miejscach, gdzie pomieszczenia użytkuje się dość często.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Wykładzina PVC, panele czy płytki. Co na podłogę w biurze?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 2 ocen
  1. Kasia z Arbiton pisze:

    W biurze bardzo dobrze sprawdzą się panele winylowe, na przykład Arbiton. Perfekcyjnie odwzorowują naturalne drewno (lub kamień), szlachetnie wyglądają, a jednocześnie są ponadprzeciętnie trwałe, wytrzymałe i w pełni wodoodporne. Ponadto, dużym atutem jest długa gwarancja i łatwość utrzymania podłogi w czystości.

  2. Piotrek pisze:

    Jeśli ktoś szuka sprawdzonych podłóg to polecam zajrzeć do sklepu Eurodom w Gdańsku.

  3. Miłosz pisze:

    Jak dla mnie to najlepszym rozwiązaniem są panele. Super wyglądają i są trwałe.

Dodaj komentarz