Wykładziny PCV – hit aranżacji?

Wykładziny PCV cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób aranżujących swoje wnętrza. Za sprawą swoich licznych zalet stają się sporą konkurencją dla popularnych materiałów podłogowych, takich jak płytki, panele, czy... Czytaj dalej

Wykładziny PCV cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób aranżujących swoje wnętrza. Za sprawą swoich licznych zalet stają się sporą konkurencją dla popularnych materiałów podłogowych, takich jak płytki, panele, czy dywany. O jakich korzyściach mowa? Przekonaj się, czytając ten artykuł – zapraszamy!

Co warto wiedzieć o wykładzinach PCV?

Wykładziny PCV nie są produktami nowymi, choć dopiero współcześnie zaczynają być utożsamiane z czymś dobrym. Niegdyś kojarzone z niezbyt atrakcyjnym linoleum, aktualnie – mające z nim już niewiele wspólnego. Rosnące zainteresowanie tym tworzywem jest spowodowane licznymi zaletami – wykładziny PCV są trwałe, proste w montażu, a ich cena jest zaskakująco niska. Specjalny proces produkcji sprawia, że to materiały elastyczne, odporne na ścieranie, a nawet – niepodatne na wilgoć. Oprócz tego nie sposób nie wskazać na walory antystatyczne oraz łatwość pielęgnacji, która jest możliwa dzięki warstwowej budowie oraz wykorzystaniu polichlorku winylu.

Wykładziny PCV, takie jak np. https://www.bricomarche.pl/dekoracje-wnetrz/dywany-i-wykladziny/wykladziny/wykladziny-pvc wyprodukowane zostały z tworzyw sztucznych, co wpływa na ich trwałość. Dzięki temu nadają się do użytku nie tylko w pokojach, ale również intensywnie użytkowanych wnętrzach, takich jak korytarze, czy kuchnie. Dzięki temu, że nie są wrażliwe na działanie wody, mogą być także zamontowane w łazienkach, z powodzeniem zastępując kruche kafle. Ważne, aby wybierając wykładziny PCV do konkretnych pomieszczeń, sprawdzić ich grubość. Jeśli zależy nam na tym, aby powierzchnie nie ulegały zarysowaniom, powinniśmy przyjrzeć się bliżej kolekcjom jednowarstwowym – sprawdzą się świetnie na ścianach w kuchni lub w przedpokoju. Z kolei odporne na uszkodzenia mechaniczne produkty wielowarstwowe, to genialna propozycja na posadzki zarówno w pokojach, jak i też wnętrzach o innym przeznaczeniu.

Jakie wykładziny PCV wybrać?

Wykładziny PCV dzięki ogromnej ilości wzorów i odcieni, można z łatwością dopasować do każdego rodzaju aranżacji. Niesamowicie efektownie prezentują się wykładziny PCV imitujące drewno, które mogą występować w rozmaitych odcieniach – brązach, beżach, czy szarościach. To doskonałe elementy wykończeniowe do wnętrz loftowych, ale równie dobrze będą też wyglądać wśród klasycznych mebli, czy w przytulnych sypialniach. Na wspaniały efekt mogą liczyć osoby, które zdecydują się na produkty patchworkowe. Dzięki wzorzystym motywom można z łatwością ożywić nudną łazienkę lub dodać stylu kuchni otwartej na skandynawski salon. Z pomocą wykładzin PCV nie tylko zyskujemy gwarancję solidnej posadzki na lata. Nawiązujące do kamienia czy geometrycznych deseni serie, chociaż do złudzenia przypominają kafle, to w rzeczywistości są o wiele przyjemniejsze w użytkowaniu – są zdecydowanie cieplejsze i ograniczają odgłosy stukania.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Wykładziny PCV – hit aranżacji?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz