Wytrzymałość konstrukcji stalowych – na co warto zwracać uwagę

Decydując się na budowę obiektu przemysłowego, każdy przedsiębiorca oczekuje, że będzie on nie tylko spełniał swoją rolę zgodnie z przeznaczeniem, ale również będzie charakteryzował się wysoką trwałością oraz pełną sprawnością... Czytaj dalej

20 grudnia 2019
Artykuł z kategorii: Przemysł, Sektor budowlany, Technologie, Technologie budowy

Decydując się na budowę obiektu przemysłowego, każdy przedsiębiorca oczekuje, że będzie on nie tylko spełniał swoją rolę zgodnie z przeznaczeniem, ale również będzie charakteryzował się wysoką trwałością oraz pełną sprawnością przez możliwie jak najdłuższy czas. Aby tak się stało, należy postawić na sprawdzone i trwałe konstrukcje, do których zaliczyć można hale stalowe. Co gwarantuje wytrzymałość tego rodzaju obiektów?

Dobrze przygotowany projekt

Nawet bardzo trwałe i solidne elementy bez dokonania konkretnych obliczeń i pomiarów nie będą spełniać swojego zadania na odpowiednio wysokim poziomie. Z tego właśnie względu projekt całej konstrukcji musi być wykonany w pełni profesjonalnie i rzetelnie, przy uwzględnieniu nawet najdrobniejszych szczegółów, aby była ona stabilna i bezpieczna dla osób ją użytkujących.

przemysł stalowy
Flickr.com CC 2.0 PROel cajon yacht club

Wysoka jakość komponentów to podstawa

Budowę hali stalowej należy powierzyć firmie, która ma bardzo duże doświadczenie we wznoszeniu tego typu konstrukcji i korzysta wyłącznie z materiałów najwyższej jakości, gdyż mają one bezpośredni wpływ na trwałość zmontowanej nieruchomości. Przedsiębiorstwa takie jak np. Borga, posiadają nowoczesne parki maszynowe, dzięki którym produkują komponenty zapewniające najlepszą wytrzymałość, w skład których wchodzą m.in. stalowe ramy głównej konstrukcji, okładziny ścienne oraz pokrycia dachowe.

Montaż wykonywany przez wykwalifikowanych pracowników

Aby mieć pewność, że obiekt stalowy będzie trwały i dokładnie zmontowany trzeba się upewnić, że pracownicy zajmujący się jego budową posiadają odpowiednie kwalifikacje i są specjalistami w tym co robią. Jest to gwarancja dobrze przeprowadzonej inwestycji. Co bardzo ważne, firmy konstruujące budynki stalowe z przeznaczeniem na hale produkcyjne, magazynowe (https://www.borga.pl/hale-stalowe/magazynowe/) czy rolnicze, zatrudniają własne ekipy montażowe, dzięki czemu inwestor może zdecydować się na wybór jednej firmy, która kompleksowo zajmie się wykonaniem całej inwestycji. Pozwoli to zaoszczędzić mnóstwo czasu związanego z doglądaniem budowy, jak również da pewność, że wykonanie samej konstrukcji będzie stać na bardzo wysokim poziomie i jednocześnie spełniać wszystkie początkowe założenia.

Elementy odporne na działanie czynników atmosferycznych

Budynki stalowe poddawane są działaniu opadów atmosferycznych oraz wahaniom temperatur, co może skutkować powstawaniem korozji oraz utratą pierwotnego koloru hali (matowienie), dotyczy to jednak głównie hali źle zabezpieczonych. Jeśli na elementach nośnych, okładzinach ściennych oraz pokryciach dachowych konstrukcji zastosowana zostanie wysokiej jakości powłoka, a sam montaż przebiegnie bez uszkodzeń mechanicznych na jej powierzchni, to można mieć niemal pewność, że poszczególne stalowe komponenty będą charakteryzować się długą żywotnością. W tej kwestii najważniejszy jest wybór firmy, która produkuje wszystkie komponenty przy użyciu najnowszych technologii i stosuje wysokiej jakości zabezpieczenia materiału.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Wytrzymałość konstrukcji stalowych – na co warto zwracać uwagę

Oceń
Ocena 4.2/5 na podstawie 11 ocen

Dodaj komentarz