Zakładasz sklep? Wiemy, w jaki sposób powinieneś go wyposażyć

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to nie lada wyzwanie. Sklep zaś to wyjątkowa forma działalności. W pomieszczeniu handlowym z jednej strony aranżacja musi zachęcać do robienia zakupów i sprawiać, że klient będzie... Czytaj dalej

11 kwietnia 2017
Artykuł z kategorii: Nieruchomości

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to nie lada wyzwanie. Sklep zaś to wyjątkowa forma działalności. W pomieszczeniu handlowym z jednej strony aranżacja musi zachęcać do robienia zakupów i sprawiać, że klient będzie czuł się komfortowo, a z drugiej wnętrze powinno być funkcjonalne i bezpieczne dla pracowników.

Aby połączyć te dwie cechy, zadbaj o niezbędne wyposażenie sklepu.

wyposażenie sklepu

Fot. Flickr.com CC 2.0 Herry Lawford

Razem z Drabineo.pl przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik. Dzięki niemu aranżacja sklepu stanie się prostsza.

Meble

margines

Nie ma wątpliwości, że najważniejszym wyposażeniem sklepu są meble. Lada sklepowa oraz regały i kosze muszą być wykonane z dobrej jakości materiałów. Przede wszystkim zwróć uwagę na wykończenia blatów oraz stabilność konstrukcji. Meble będą służyły przez co najmniej kilka lat, a więc kup takie, które nie zniszczą się już po pierwszych miesiącach użytkowania. Zadbaj też o design i prezentację. Przed ostatecznym wyborem mebli zastanów się, jak rozmieścisz je w przestrzeni oraz jakie produkty na nie wyłożysz. Również od ekspozycji zależy, czy klient będzie chciał kupić daną rzecz.

Kasa fiskalna

margines

Kasa fiskalna to kolejny niezbędny element w każdym sklepie. Na rynku znajdziesz wiele różnych modeli kas fiskalnych. Od tych prostych, przenośnych, aż po bardziej skomplikowane z szufladami kasjerskimi, a nawet wagami. Na którą się zdecydować? Jeśli Twój sklep jest duży i spodziewasz się wysokich obrotów, wówczas wybierz większą kasę z szufladą. Jeśli zaś prowadzisz mały sklepik albo często jeździsz na targi branżowe, zdecyduj się na lekką, małą kasę.

Drabina dwustronna

margines

Bezpieczeństwo w miejscu pracy to podstawa. Dlatego w każdym sklepie powinna znaleźć się drabina dwustronna. Dzięki niej pracownicy będą mogli bezproblemowo porządkować magazyny, umieszczać produkty na najwyższych półkach czy podawać klientom towar.

Drzwi antywłamaniowe

margines

Sklep nie może się obejść bez dobrych, antywłamaniowych drzwi. Jeśli nie masz takich i nie chcesz teraz inwestować w ich wymianę, pomyśl przynajmniej o kratach oraz alarmie. Takie zabezpieczenia powinny skutecznie odstraszyć potencjalnych włamywaczy.

Kamery

margines

Niemal w każdym sklepie są takie miejsca, w których znajdują się produkty szczególnie cenne bądź zakamarki, które nie są dobrze widoczne dla ekspedientów. Warto więc zastanowić się nad powieszeniem kamer do obserwowania tego, co dzieje się w całym pomieszczeniu. Jeśli zaś monitoring to w tym momencie zbyt kosztowny zakup, zastanów się nad atrapami.

Zanim zaczniesz aranżować sklep, pomyśl o wszystkich meblach i elementach, które będą Ci potrzebne. Zaplanuj też przestrzeń, by była funkcjonalna i zachęcała do robienia zakupów. Powodzenia!

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Zakładasz sklep? Wiemy, w jaki sposób powinieneś go wyposażyć

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz