Żaluzje czy rolety

Przychodzi czas, kiedy trzeba zadbać o komfort i kupić coś, co pomoże zatrzymać promienie słońca i zapewni odrobinę prywatności. Co wtedy wybrać? Żaluzje czy rolety? Dzisiaj przedstawimy Ci mocne i... Czytaj dalej

2 marca 2020
Artykuł z kategorii: Aranżacja biura, Aranżacja salonu, Pokój, Wnętrza

Przychodzi czas, kiedy trzeba zadbać o komfort i kupić coś, co pomoże zatrzymać promienie słońca i zapewni odrobinę prywatności. Co wtedy wybrać? Żaluzje czy rolety? Dzisiaj przedstawimy Ci mocne i słabe strony każdego z tych produktów.

Żaluzje czy rolety?

Zastanawiając się, co dobrać do swoich okien, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Pierwszym zawsze będzie miejsce – co innego jest najważniejsze w salonie, a co innego w biurze czy warsztacie. Kiedy chodzi o takie miejsca jak salon, to estetyka zawsze będzie grała pierwsze skrzypce. Z kolei miejsce pracy wymaga niezawodności, a jeżeli dostaje się to kosztem wrażeń wizualnych, zazwyczaj nic nie szkodzi.

Musisz więc wiedzieć:

  1. Na czym Ci najbardziej zależy w tym miejscu.
  2. Jak bardzo żaluzje czy rolety będą podatne na zanieczyszczenia.

Żaluzje czy rolety – co się lepiej sprawdzi? Które wybrać?

Trzeba pamiętać, że jeszcze do niedawna wśród żaluzji królowały modele z aluminium. Dzisiaj wybór jest znacznie większy, a same żaluzje są już nie tylko przydatne, ale też potrafią cieszyć oko. Zwłaszcza modele drewniane uchodzą tutaj za świetny dodatek w aranżacji wnętrza. Pomieszczenie stylizowane na skandynawskie, z pięknie wyeksponowanymi drewnianymi meblami i odpowiednimi panelami, zyska na takich żaluzjach.

Z drugiej jednak strony, mamy rolety dzień-noc, które świetnie naśladują funkcjonalność klasycznych żaluzji. Wiele z nich może pochwalić się warstwą perłową po swojej zewnętrznej stronie, która bardzo skutecznie odbija promienie słoneczne. To w zupełności wystarczy, by skutecznie zaciemnić wnętrze, nie ryzykując, że materiał rolet się nagrzeje.

Dzięki temu, że żaluzje zaczęły wyglądać przyzwoicie, a rolety być skuteczne, różnica między tymi produktami stopniowo się zaciera. Teraz, kiedy na rynku można znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji, wybór odpowiednich dodatków do swoich oknem jest raczej kwestią gustu. Skoro zarówno żaluzje, jak i rolety łączą już w sobie estetykę z funkcjonalnością, to trzeba postawić na gust.

Żaluzje czy rolety są w końcu tylko dodatkami, które powinny wkomponować się w całość i być częścią tej całości. Dlatego też wybierając coś do okien, trzeba zwrócić uwagę na wnętrze. Całe szczęście, na rynku możesz znaleźć najróżniejsze modele – zarówno te klasyczne, jak i o niestandardowych wzorach, kolorach czy strukturze materiału.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Żaluzje czy rolety

Oceń
Ocena 4.5/5 na podstawie 13 ocen

Dodaj komentarz