Zamek do drzwi wejściowych

Drzwi zewnętrzne i domowe mają dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Solidny zamek to zabezpieczenie przed potencjalnymi złodziejami i włamywaczami. Dlatego też warto postawić na solidne i niezawodne rozwiązania. Tradycyjny zamek... Czytaj dalej

9 grudnia 2019
Artykuł z kategorii: Budowa domu, Dyskusje, Technologie, Wnętrza

Drzwi zewnętrzne i domowe mają dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Solidny zamek to zabezpieczenie przed potencjalnymi złodziejami i włamywaczami. Dlatego też warto postawić na solidne i niezawodne rozwiązania.

Tradycyjny zamek do drzwi

Choć tradycyjne zamki dalej są najpopularniejszą formą, to z pewnością nie można ich wrzucać do jednego worka. Każdy z nas przecież wie, że na rynku znajdą się zarówno podstawowe, nieskomplikowane blokady jak i te bardziej złożone i wymagające. Czy na dłuższą metę jest jakaś różnica? Z pewnością tak – dla eksperta nawet kilkanaście minut pracy nad zamkiem! Porzucając ironię przechodzimy do wniosku, a ten jest bezlitosny. Każdy zamek tradycyjny można sforsować, zwłaszcza w dobie dzisiejszej technologii.

Oczywiście nie oznacza to, że warto zlekceważyć zamek do drzwi – pomysł, że skoro każdy zamek da się otworzyć, to nie warto przepłacać, jest najłagodniej mówiąc nie na miejscu. Włamywacze z reguły wybierają te zamki, które najłatwiej przejść. Im szybciej, tym lepiej.

Gadżety, które mogą się przydać – zamek do drzwi na zupełnie nowym poziomie

Tam gdzie zawodzą tradycyjne metody, warto postawić na innowacyjne rozwiązania. Nowoczesne akcesoria i blokady do drzwi, takie jak czytniki Bluetooth, skanery linii papilarnych czy czytniki RFID z dnia na dzień zyskują coraz większą popularność. Dla włamywaczy „z mniejszym stażem” będzie to zapora nie do przejścia. Ci zaawansowani potrzebowaliby specjalistycznego sprzętu, ale umówmy się – to nie nowy film o Jamesie Bondzie, tylko Twoje mieszkanie! Można więc z czystym sumieniem stwierdzić, że sprawdzone akcesoria skutecznie odstraszą włamywaczy i zapewnią stuprocentowe bezpieczeństwo.

Najpopularniejszymi wyborami Polaków są czytniki linii papilarnych i klawiatury numeryczne. Takie rozwiązania cieszą się ogromną popularnością – głównie ze względu na łatwość instalacji i wygodę użytkowania. Co więcej, lepsze skanery są w stanie zapamiętać nawet 100 – 150 różnych odcisków, a przy próbie manipulacji automatycznie się blokują. Podobnie z klawiaturą – przy błędnym kodzie czy manipulacji ze strony nieautoryzowanej osoby, mechanizm blokujący automatycznie zablokuje dostęp.

Prosty i wygodny sposób na uczynienie z domu – i nie tylko – prawdziwej twierdzy.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Zamek do drzwi wejściowych

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz