Ziemia, mieszkanie, czy dom? Jak zarabiać na nieruchomościach?

Inwestowanie w nieruchomości to od lat popularny sposób na lokowanie pieniędzy oraz pomnażanie dochodów. W tym artykule znajdziesz kilka pomysłów na zarobienie na mieszkaniach oraz gruntach. Ziemia Kupno gruntu można... Czytaj dalej

4 października 2017
Artykuł z kategorii: Nieruchomości, Sprzedaż nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości to od lat popularny sposób na lokowanie pieniędzy oraz pomnażanie dochodów. W tym artykule znajdziesz kilka pomysłów na zarobienie na mieszkaniach oraz gruntach.

Ziemia

Kupno gruntu można wykorzystać na kilka sposobów. Jeśli jesteśmy właścicielami dużego obszaru w dobrej lokalizacji, to można go podzielić na mniejsze działki i odsprzedać z zyskiem. Kolejną możliwością jest podział na mniejsze działki i wybudowanie na nich domów jednorodzinnych, czy szeregówek i sprzedaż takich gotowych budynków. Warto tu zauważyć, że nawet jeśli budynki powstaną tylko na niektórych działkach, to już wartość pozostałych wzrośnie. Jeśli zdecydujemy się na budowę to trzeba pamiętać, aby zatrudnić wszystkich niezbędnych fachowców. Warto pamiętać, że w przypadku budowy w trudnych warunkach terenowych konieczne jest powołanie inspektora nadzoru inwestorskiego. Także jeśli zakres prac przewiduje powstanie lub przebudowę drogi, to niezbędna będzie współpraca z inspektorem nadzoru inwestorskiego (http://www.bureauveritas.pl/services+sheet/nadzor+inwestorski+obiektow+budowlanych). Osoba na takim stanowisku dba o odpowiednią jakość  materiałów oraz wykonywanych robót. Inspektor pilnuje też, aby efekt prac był zgodny z pozwoleniem, projektem oraz sztuką budowlaną.

Mieszkania

mieszkanie na sprzedaż

Fotografia Polskie Budowlane

Inwestycja w mieszkania opłaca się przede wszystkim w dużych miastach, bądź w miejscach atrakcyjnych turystycznie. W takich lokalizacjach bardzo wielu inwestorów decyduje się na wynajem. W miastach uniwersyteckich można liczyć na studentów, którzy coraz częściej rezygnują z akademików na rzecz prywatnych kwater. Duże mieszkania można właśnie przerabiać na mini- akademiki. W takim wypadku należy zadbać o to, aby pokoje były zamykane na klucz i wszyscy mieszkańcy mieli dostęp do kuchni i łazienki. Coraz popularniejszym trendem jest wynajem krótkoterminowy. Tutaj z kolei najczęściej wykorzystywane są mała mieszkania położone w centrum, bądź w pobliżu atrakcji turystycznych. Jeszcze innym pomysłem jest kupno zniszczonego mieszkania i sprzedaż po remoncie za wyższą cenę.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Ziemia, mieszkanie, czy dom? Jak zarabiać na nieruchomościach?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz