Ładowarka teleskopowa używana – co sprawdzić, kupując maszynę z drugiej ręki?

Używane ładowarki teleskopowe są znacznie tańsze niż całkowicie nowe modele prosto od producenta. Kupując taki sprzęt, należy jednak upewnić się co do jego stanu technicznego. Na co zwrócić uwagę przy... Czytaj dalej

27 lutego 2024
Artykuł z kategorii: Przemysł

Używane ładowarki teleskopowe są znacznie tańsze niż całkowicie nowe modele prosto od producenta. Kupując taki sprzęt, należy jednak upewnić się co do jego stanu technicznego. Na co zwrócić uwagę przy wyborze używanej ładowarki teleskopowej?

Stan techniczny używanej ładowarki kołowej

Decydując się na zakup używanej ładowarki kołowej, zawsze należy sprawdzić jej stan techniczny. Kluczowe jest skupienie się na elementach układu napędowego, hydraulicznego, silnika oraz skrzyni biegów. Ewentualne wycieki oleju i inne widoczne usterki powinny zniechęcić cię do zakupu sprzętu.

Aby upewnić się, że ładowarka teleskopowa zapewni bezpieczeństwo użytkowania, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Istnieją bowiem firmy, które zajmują się profesjonalną weryfikacją urządzeń przed ich sprzedażą – tłumaczy specjalista z firmy Gizo oferującej ładowarki teleskopowe na sprzedaż i wynajem.

Historia serwisowa używanej ładowarki teleskopowej

Znaczenie ma również historia serwisowa ładowarki teleskopowej. Urządzenia tego typu muszą mieć dołączone dokumenty, w których na bieżąco umieszcza się informacje o dokonywanych naprawach oraz przeglądach. Częste usterki mogą świadczyć o złym stanie technicznym ładowarki, co stwarza ryzyko dużych kosztów związanych z serwisem oraz negatywnego wyniku kolejnego przeglądu.

Stan opon ładowarki teleskopowej używanej

Ważnymi elementami ładowarki teleskopowej są koła. To one odpowiadają za stabilność i bezpieczeństwo użytkowania urządzenia. Ich stan techniczny można ocenić gołym okiem. Opony można oczywiście wymienić, ale trzeba pamiętać, że są one dość drogie.

Wygląd kabiny operatora ładowarki teleskopowej używanej

Kabina to ważne miejsce dla każdego operatora ładowarki teleskopowej. Powinna być ona komfortowa i bezpieczna. Warto sprawdzić jej wygląd, a także zastosowane rozwiązania technologiczne. Najwygodniej korzysta się z ładowarek wyposażonych w wiele nowoczesnych rozwiązań, jak systemy monitorujące pracę, pneumatyczne siedzenie czy klimatyzacja. Przed zakupem używanej maszyny warto sprawdzić, czy zastosowane w niej systemy są w pełni sprawne.

Dokumentacja używanej ładowarki kołowej

Ładowarka kołowa używana powinna mieć dołączoną kompletną dokumentację techniczną. Znajdują się w niej przede wszystkim informacje o wykonanych przeglądach, które są wymagane przez Urząd Dozoru Technicznego. Ważne jest także to, by ładowarka miała kompletne raporty serwisowe. Dostarczają one informacji o dokonanych naprawach i ogólnym stanie technicznym urządzenia.

Warto pamiętać, że brak wymaganych dokumentów może powodować problemy podczas kolejnych przeglądów oraz kontroli UDT. Ich powtórne wyrobienie może okazać się bardzo trudne, czasochłonne i kosztowne.

Cena używanej ładowarki teleskopowej a jej jakość

Przed zakupem używanej ładowarki teleskopowej warto też upewnić się, że zaproponowana cena jest adekwatna do jej jakości oraz stanu technicznego. Dobrym pomysłem okazuje się zapoznanie z podobnymi ogłoszeniami dostępnymi na rynku. Warto korzystać również z ofert samych producentów, którzy często skupują używane maszyny i sprzedają je kolejnym osobom. Takie rozwiązanie daje pewność, że urządzenie jest w pełni sprawne i zostało sprawdzone przez specjalistów.

Oceń ten artykuł

Ładowarka teleskopowa używana – co sprawdzić, kupując maszynę z drugiej ręki?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz