Zegarek do pracy na budowie

Niejednokrotnie zdarza się, żeby pracownik budowlany zapomniał przed pracą zdjąć swoje akcesoria. Wówczas drogocenne dodatki ulegają zniszczeniom, zarysowaniom lub odkształceniom. Ponadto trzymanie maszyn i urządzeń wiąże się z drganiami i... Czytaj dalej

3 marca 2022
Artykuł z kategorii: Budowa domu

Niejednokrotnie zdarza się, żeby pracownik budowlany zapomniał przed pracą zdjąć swoje akcesoria. Wówczas drogocenne dodatki ulegają zniszczeniom, zarysowaniom lub odkształceniom. Ponadto trzymanie maszyn i urządzeń wiąże się z drganiami i wstrząsami, które mogą uszkadzać mechanizm zegarka znajdującego się na nadgarstku. Czy zabieranie zegarka na budowę to dobry pomysł?

Zegarek – wytrzymały

Większość z nas posiada w swojej kolekcji eleganckie i luksusowe czasomierze, których nie chcielibyśmy uszkodzić. Pozostawienie takiego przedmiotu na ręce w trakcie prac budowlanych może spowodować ogromne szkody na szkole lub w całym mechanizmie. Dlatego takie cenne akcesoria powinny być schowane i odkładane w szafce. Zwłaszcza jeśli posiadają wartość sentymentalną.

Tego typu zegarki mogą być wytrzymałe, jednak nie będą na tyle niezniszczalne, aby wytrzymać niszczycielskie warunki pracy na budowie. Jest to praca w trudnych warunkach, która zniszczyłaby większość modeli. Dodatkowo wpływ mają wewnętrzne przepisy firmy, które mogą zakazywać noszenia czasomierzy, bransoletek i pierścionków. Jeśli potrzebujesz zegarka do pracy i nie wyobrażasz sobie kontrolować czasu bez jego pomocy – koniecznie sprawdzaj wstrząsoodporność.

Dodatkową cechą, którą powinien posiadać taki zegarek, jest wodoszczelność. W trakcie pracy możesz niechcący zalać swój nadgarstek, który nie będzie zabezpieczony żadnym materiałem. Atutem, który będzie zwiększał wygodę użytkowania, będzie pasek, który z powodu swojej budowy łatwo wyczyścisz z różnego rodzaju zabrudzeń budowlanych. Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twoje akcesorium przetrwa absolutnie wszystkie warunki!

Jak naprawić zegarek?

Jeśli zdarzył się wypadek i Twój zegarek w trakcie pracy uległ zniszczeniu – przede wszystkim nie próbuj go naprawiać na własną rękę, ponieważ możesz go uszkodzić jeszcze bardziej i nawet zegarmistrz może mieć problem. Dodatkowo usługa będzie kosztowała o wiele więcej właśnie z powodu majstrowania na własną rękę.

Gdy zegarek się jedynie ubrudził, możesz podjąć się oczyszczenia i wypolerowania. Pamiętaj, że czasomierze, które nie są wodoszczelne, nie powinny mieć żadnej styczności z wodą. Dzięki takiemu polerowaniu będziesz w stanie również usunąć małe ryski i sprawić, że przedmiot będzie wyglądać jak nowy. Jednak jeżeli zabrudzenie jest bardzo duże – nie ryzykuj! I oddaj swój zegarek w profesjonalne ręce. Będzie to wskazane zwłaszcza w momencie, gdy wiesz, że posiadasz głębsze zarysowania na szkle.

Jak masz pewność, że Twój zegarek jest pozbawiony jakichkolwiek rys, to możesz spróbować oczyścić i wypolerować samemu. Jednak nie jest to takie proste, ponieważ musisz najpierw nabyć odpowiednią ściereczkę z miękkiego materiału. Dodatkowo zaopatrz się w zwilżone ściereczki polerskie – wskazane są wymiary 4”x6”. Bez obaw wypolerujesz każdy rodzaj metalu i oczyścisz dokładnie bransoletę oraz kopertę zegarka.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Zegarek do pracy na budowie

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz