Columbus Energy – opinie, oferta

Columbus Energy to jedna z wiodących firm w branży fotowoltaiki w Polsce. Istnieje od 2014 r., a odnoszone przez nią sukcesy są komentowane szeroko w prasie branżowej. Firma jest spółką... Czytaj dalej

23 lipca 2020
Artykuł z kategorii: Budowa domu

Columbus Energy to jedna z wiodących firm w branży fotowoltaiki w Polsce. Istnieje od 2014 r., a odnoszone przez nią sukcesy są komentowane szeroko w prasie branżowej. Firma jest spółką notowaną na giełdzie, co gwarantuje bezpieczeństwo.

panele słoneczne
Fotografia Flickr.com CC 2.0 Marufish

Doświadczenie zespołu oraz wykwalifikowani fachowcy sprawiły, że Columbus Energy zrealizowała już ponad 6200 projektów dla osób fizycznych oraz przedsiębiorstw. Dlaczego warto skorzystać z fotowoltaiki oferowanej przez Columbus Energy?

Do kogo skierowana jest oferta Columbus Energy?

Oferta Columbus Energy skierowana jest obecnie do 3 grup klientów, którymi są: osoby fizyczne posiadające gospodarstwa domowe, przedsiębiorcy oraz rolnicy. Każdy z elementów instalacji fotowoltaicznej przez firmę cechuje się wysoką jakością i stabilnością w działaniu. Firma również chętnie stawia na innowacje oferując panele w technologii MWT. Szczegóły oferty sprawdzisz na stronie columbusenergy.pl.

Oferta fotowoltaiki od Columbus Energy – kto może skorzystać?

Z oferty Columbus Energy mogą skorzystać m.in. właściciele domów jednorodzinnych. Dla tej grupy klientów firma Columbus Energy przygotowała dwie oferty:

  • Standard – przeznaczona jest dla osób, które posiadają domy lub budynki z tradycyjnymi, prostymi konstrukcjami dachowymi. W takim przypadku montaż wymaga zastosowanie jedynie standardowych elementów. Taki pakiet składa się z: paneli fotowoltaicznych, przewodów, falownika, elementów montażowych, złączek oraz licznika dwukierunkowego. 
  • Smart – ten wariant oferty jest przeznaczony dla klientów, którzy posiadają dachy wielospadowe oraz o nietypowych kształtach. Dzięki specjalnej konstrukcji nośnej, możliwe jest zamontowanie paneli pod optymalnym kątem, nawet na niestandardowych dachach. Zestaw składa się z takich samych elementów jak poprzedni, z wyjątkiem falownika i konstrukcji. Na tego typu dachach montowane są specjalne konstrukcje nośne. Natomiast falownik dopasowuje pracę każdego panelu w taki sposób, aby osiągnąć maksymalną wydajność instalacji fotowoltaicznej. 

Z oferty Columbus Energy mogą skorzystać także przedsiębiorcy. Dzięki instalacji fotowoltaicznej mogą obniżyć rachunki za prąd i w efekcie obniżyć koszty produkcji. Dzięki temu firma może skutecznie konkurować na rynku w danej branży. Firma oferuje również leasing dla przedsiębiorców. Ostatnią grupą klientów, która może skorzystać z fotowoltaiki Columbus Energy są rolnicy. Moc instalacji, podobnie jak w poprzednich przypadkach jest dobierana przez specjalistów odpowiednio do zapotrzebowania gospodarstwa na prąd. Instalacje fotowoltaiczne oferowane przez Columbus Energy, mogą być rozbudowywane o kolejne moduły, w celu zwiększenia mocy. Jeśli klient deklaruje, że w najbliższym czasie zapotrzebowanie gospodarstwa na prąd zwiększy się, to zamontowana jest instalacja o wyższej wydajności. Warto wiedzieć, że podczas rozbudowywania instalacji o kolejne moduły, może być konieczna wymiana falownika na model o większej mocy. Dlatego jeśli klient poinformuje o takim zamiarze, to firma montuje mocniejszy model inwertera, aby zapobiec jego wymianie w przyszłości, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. 

Instalacja fotowoltaiczna od Columbus Energy na raty

Columbus Energy oferuje również system ratalny, z którego mogą skorzystać klienci nieposiadający odpowiednich środków finansowych na inwestycję w fotowoltaikę. Koszt instalacji może zostać rozłożony nawet na 120 lub 96 miesięcy. Dzięki temu klienci mogą pozyskiwać darmowy prąd z energii słonecznej, a raty spłacać z wygenerowanych oszczędności na rachunkach. Po spłacie kredytu klient staje się właścicielem całej instalacji. 

Columbus Energy załatwia wszelkie formalności za klienta

Po umówieniu wizyty z klientem, specjalista z Columbus Energy przyjeżdża na miejsce w celu oględzin oraz dopasowania miejsca montażu instalacji. Poza tym sporządza roczny bilans rachunków za prąd, na podstawie którego dobiera moc instalacji fotowoltaicznej. Po ustaleniu korzystnych warunków dla obu stron, przedstawiciel podpisuje z klientem umowę. Montaż instalacji trwa 1 – 2 dni i po zakończeniu prac, firma Columbus Energy w imieniu klienta zgłasza do zakładu energetycznego taki fakt. Jest to konieczne w celu zamontowania dwukierunkowego licznika, który jest potrzebny do rozliczeń z zakładem energetycznym. Ponadto specjaliści z Columbus Energy pomagają klientom uzyskać dofinansowania na instalację fotowoltaiczną. 

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Columbus Energy – opinie, oferta

Oceń
Ocena 4/5 na podstawie 4 ocen
  1. ster pisze:

    pomagacie w dofinansowaniu?

Dodaj komentarz