Dlaczego kurtyny paskowe są aż tak popularne?Utrzymują stałą temperaturę, redukują hałas, a przy tym są bardzo wygodne. Kurtyny paskowe zyskują zwolenników w wielu branżach, a zalety folii PCV są doceniane w magazynach, sklepach, zakładach i chłodniach.

Wymieniać – zarówno zalety, jak i miejsca – można by jeszcze długo, ale po co. Wystarczy stwierdzić, że folia PCV jest stworzona do zastępowania drzwi, bram i zasłon. Z nimi można łatwo wydzielić strefy robocze w każdych warunkach – standardowe folie zachowują swoje funkcje w temperaturach od -15ºC do +50ºC. Oczywiście można postarać się o jeszcze mocniejsze egzemplarze do mroźni, które będą sprawne nawet przy -60ºC. Nie da się ukryć, że drzwi często w takich warunkach są po prostu niepraktyczne.

kurtyny paskowe

Mimo to trudno oczekiwać, żeby w zwykłej chłodni panowała aż tak niska temperatura. Dlaczego więc drzwi miałyby być gorsze? Między innymi dlatego:

  • kurtyny zatrzymują stałą temperaturę wewnątrz pomieszczeń,
  • elastyczna folia PCV pochłania i odbija fale dźwiękowe,
  • materiał nie pochłania wilgoci,
  • przechodzenie jest szybkie i wygodne,

Ty wybierasz, co potrzebujesz

Z kurtynami paskowymi jest tak, że łatwo je zamontować i można zamówić najodpowiedniejsze wymiary – nawet, jeżeli są niestandardowe. Dodaj do tego funkcjonalność i wygodę, to sprawa będzie niezwykle prosta. Nie ma logicznych argumentów przeciwko kurtynom, to po prostu są produkty, które dają najwięcej korzyści i tylko po nie warto sięgać (oczywiście w miejscach takich, jak chłodnia). Nie wyobrażam sobie zamienienie lekkich kurtyn na toporne i uciążliwe drzwi, praca w ujemnych temperaturach jest wtedy dużo trudniejsza.

Jestem ciekawy czy Wy często spotykacie się z kurtynami paskowymi. Piszcie o swoich doświadczeniach i wrażeniach, chętnie je przeczytam!

Powinieneś przeczytać także:

Oceń ten artykuł

Ocen: Dlaczego kurtyny paskowe są aż tak popularne?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz