Dlaczego kurtyny paskowe są aż tak popularne?

Utrzymują stałą temperaturę, redukują hałas, a przy tym są bardzo wygodne. Kurtyny paskowe zyskują zwolenników w wielu branżach, a zalety folii PCV są doceniane w magazynach, sklepach, zakładach i chłodniach.... Czytaj dalej

11 października 2019
Artykuł z kategorii: Przemysł, Sektor budowlany, Technologie

Utrzymują stałą temperaturę, redukują hałas, a przy tym są bardzo wygodne. Kurtyny paskowe zyskują zwolenników w wielu branżach, a zalety folii PCV są doceniane w magazynach, sklepach, zakładach i chłodniach.

Wymieniać – zarówno zalety, jak i miejsca – można by jeszcze długo, ale po co. Wystarczy stwierdzić, że folia PCV jest stworzona do zastępowania drzwi, bram i zasłon. Z nimi można łatwo wydzielić strefy robocze w każdych warunkach – standardowe folie zachowują swoje funkcje w temperaturach od -15ºC do +50ºC. Oczywiście można postarać się o jeszcze mocniejsze egzemplarze do mroźni, które będą sprawne nawet przy -60ºC. Nie da się ukryć, że drzwi często w takich warunkach są po prostu niepraktyczne.

Mimo to trudno oczekiwać, żeby w zwykłej chłodni panowała aż tak niska temperatura. Dlaczego więc drzwi miałyby być gorsze? Między innymi dlatego:

 • kurtyny zatrzymują stałą temperaturę wewnątrz pomieszczeń,
 • elastyczna folia PCV pochłania i odbija fale dźwiękowe,
 • materiał nie pochłania wilgoci,
 • przechodzenie jest szybkie i wygodne,

Ty wybierasz, co potrzebujesz

Z kurtynami paskowymi jest tak, że łatwo je zamontować i można zamówić najodpowiedniejsze wymiary – nawet, jeżeli są niestandardowe. Dodaj do tego funkcjonalność i wygodę, to sprawa będzie niezwykle prosta. Nie ma logicznych argumentów przeciwko kurtynom, to po prostu są produkty, które dają najwięcej korzyści i tylko po nie warto sięgać (oczywiście w miejscach takich, jak chłodnia). Nie wyobrażam sobie zamienienie lekkich kurtyn na toporne i uciążliwe drzwi, praca w ujemnych temperaturach jest wtedy dużo trudniejsza.

Kurtyny paskowe doskonale sprawdzają się w wielu branżach przemysłu. Oprócz wspomnianych chłodni, znajdą swoje miejsce także w:

 • mroźniach,
 • magazynach,
 • halach i zakładach produkcyjnych,
 • laboratoriach,
 • branży spożywczej,
 • branży farmakologicznej,
 • i wielu innych.

Jestem ciekawy czy Wy często spotykacie się z kurtynami paskowymi. Piszcie o swoich doświadczeniach i wrażeniach, chętnie je przeczytam!

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Dlaczego kurtyny paskowe są aż tak popularne?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 2 ocen

Dodaj komentarz