Dobre ubrania robocze?

Czy wiesz, czym wyróżnia się dobra odzież robocza? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki artykuł, z którego dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania ubrań do prac remontowych w domu,... Czytaj dalej

18 lutego 2022
Artykuł z kategorii: Remont domu

Czy wiesz, czym wyróżnia się dobra odzież robocza? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki artykuł, z którego dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania ubrań do prac remontowych w domu, aby zapewnić sobie komfort i wygodę przy pracy. Zapraszamy do lektury!

Dobre materiały na ubrania

Definicja dobrych roboczych ubrań jest bardzo szeroka. Tu wszystko zależy od tego, czego poszukujesz: ubrań profesjonalnych do miejsca pracy? Odzieży do prywatnych prac remontowych w domu lub pracy w ogrodzie? A może interesują Cię ubrania o konkretnej specyfikacji, dostosowane do Twojego zawodu? Dla każdego z tych pytań odpowiedź jest zgoła inna – rynek odzieży roboczej jest dzisiaj bowiem mocno rozbudowany.

Kiedy przeprowadzamy w domu prywatny remont, najważniejsze jest postawienie na odzież, która zapewni nam swobodę ruchów i łatwą cyrkulację powietrza. Ograniczy w ten sposób potliwość i nasze zmęczenie. Kiedy malujemy pokój czy kładziemy panele, wystarczą nam wygodne ubrania wykonane z bawełny z domieszką elastanu. To połączenie materiałów zapewnia komfort i nie krępuje przy tym ruchów dzięki elastycznej nitce. Inaczej wygląda sprawa w przypadku inwazyjnych prac, gdzie może przydać nam się odzież ochronna.

Wygodne, nieuwierające ubrania remontowe pozwalają nam pracować dłużej i wydajniej, skutecznie ograniczając nasze zmęczenie. Nie może być więc tutaj mowy o materiałach z włókien sztucznych, jak poliester – przynajmniej kiedy chodzi o odzież, która będzie przylegać do naszego ciała.

Ubrania, które powinny być wykonane z tkanin naturalnych:

  • koszulki,
  • bluzy,
  • bielizna,
  • spodnie.

Elementy roboczej garderoby, takie jak ogrodniczki, spodnie robocze, czy inne elementy stroju BHP są często wykonane z tkanin sztucznych, aby zapewnić bezpieczeństwo i wodoodporność.

Jak prać ubrania robocze?

Remontujesz swój dom i Twoje ubrania robocze non stop się brudzą? Jeśli nie wiesz, jak dobrze oczyścić je z brudu, pyłu i plam, przygotowaliśmy dla Ciebie krótką instrukcję. Kluczową rolę odgrywają tutaj tkaniny, z jakich wykonane są Twoje ubrania. Każda z nich wymaga innego traktowania, dlatego szczególnie ważne jest zapoznanie się z metkami dołączonymi do odzieży.

Jeśli Twoje ubrania robocze są całe w brudzie i pyle, możesz zacząć od wytrzepania ich i przepłukania pod bieżącą wodą. Możesz posortować ubrania na jasne, kolorowe i ciemne, dostosowując do temperatury z metki. Najlepiej sprawdzą się tutaj temperatury od 40º C do 90º C, w zależności od tkaniny.

W przypadku uporczywych plam polecamy użycia odplamiacza. Ten najczęściej nanosisz na plamy i pozostawiasz na 10 minut. Następnie ubrania wrzucasz do pralki, wybierając program z praniem wstępnym oraz środek do silnie zabrudzonej odzieży.

Jeśli tego typu prani nie poskutkuje, a na Twoich ubraniach pozostaną uporczywe plamy, poplamioną odzież możesz zanurzyć na kilka godzin (np. na noc) w wodzie z rozpuszczonym środkiem piorącym.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci co nieco w doborze ubrań, które sprawdzą się podczas remontu najlepiej. Pamiętaj, żeby przy inwazyjnych pracach dobrze się zabezpieczyć z pomocą odzieży i akcesoriów ochronnych. Powodzenia!

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Dobre ubrania robocze?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz