Jak powiesić ramki na ścianie?

Urządzanie wnętrze wcale nie jest tak proste, jakby się mogło wydawać. Każdy chce czuć się w nim doskonale i komfortowo, a do tego bez wątpienia potrzebne są dodatki! I to... Czytaj dalej

Urządzanie wnętrze wcale nie jest tak proste, jakby się mogło wydawać. Każdy chce czuć się w nim doskonale i komfortowo, a do tego bez wątpienia potrzebne są dodatki! I to nie byle jakie, a takie, które nadadzą mu wyjątkowego charakteru. Świetnym rozwiązaniem, które można później dowolnie modyfikować, są ramki. Jeśli zastanawiasz się, jak powiesić ramki na ścianie? Jak ułożyć ramki na ścianie – to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Jak wieszać ramki na ścianie?

Ramki są niezwykle trafnym pomysłem na aranżację ścian. Jest to o tyle dobre wyjście, że można je z czasem dowolnie modyfikować i wymieniać zdjęcia, które się w nich znajdują, a tym samym całkowicie odmieniać charakter całego pomieszczenia i to po pierwsze – małym kosztem, a po drugie – bez większego wysiłku. Nie ulega wątpliwości, że takie szybkie, a jednocześnie efektowne rozwiązania są najlepsze! Jeżeli chcesz postawić na coś uniwersalnego i minimalistycznego, to na Twoich ścianach doskonale sprawdzą się czarno-białe zdjęcia w ramkach! Taki element wpisze się w każde wnętrze, bez względu na jego styl i charakter. Jeżeli wolisz coś bardziej personalnego i osobistego, to zawsze możesz wydrukować swoje zdjęcia rodzinne, czy te np. te z podróży, których sam widok przeniesie Cię myślami w te wszystkie piękne miejsca i da odczuć ponownie towarzyszące im emocje. Tak naprawdę ograniczyć może Cię jedynie Twoja własna wyobraźnia! Kombinuj, mieszaj, ryzykuj do woli! Efekty z pewnością Cię nie zawiodą.

Obecnie istnieją sposoby wieszania ramek, bez konieczności kucia ścian. Jest to bez wątpienia duże ułatwienie, które zaoszczędza czas oraz nerwy i pozwala w każdej chwili zmienić miejsce ramki, bez konieczności szpachlowania i malowania ścian, co jest niezwykle uciążliwe, a dobranie odpowiedniego koloru jest często wręcz niemożliwe. Wystarczy, że zaopatrzysz się w specjalne haczyki, które bez trudu dostaniesz w każdym sklepie budowlanym. Jedyne co musisz zrobić, to przykleić je do ściany. Niewątpliwym plusem tej metody jest to, że w każdej chwili możesz je zdemontować i to bez jakiegokolwiek uszczerbku na ścianie, czy nawet farbie. Takie nowoczesne rozwiązania z powodzeniem wypierają tradycyjne metody, kiedy to, aby powiesić ramkę na ścianie, trzeba było wbijać w nią gwoździe. Te czasy już minęły – wybieraj łatwiejsze, za to równie efektywne rozwiązania i ciesz się pięknym wystrojem swojego wnętrza!

Jak ułożyć ramki na ścianie?

Sposób ułożenia ramek na ścianie zależy tak naprawdę tylko od Twojej inwencji twórczej i pomysłu, jaki masz na tą aranżację. Możesz zawiesić je symetrycznie lub w formie kontrolowanego chaosu. Możesz skupić je w jednym miejscu na ścianie, bądź porozrzucać po całym pomieszczeniu. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Możesz również dowolnie wymieniać zawartość ramek, dzięki czemu zmienisz całkowicie nastrój panujący we wnętrzu – możesz np. zamienić kolorowe, barwne fotografie, na czarno-białe, dzięki czemu od razu całe wnętrze znacznie się uspokoi i zyska minimalistyczny charakter. Zastanów się, jakie rozwiązanie wydaje Ci się na ten moment najlepsze i działaj! Z pewnością nie pożałujesz.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jak powiesić ramki na ścianie?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz