Każdy metr kwadratowy do Twojej dyspozycji. Tanie i szybkie w budowie projekty domów parterowych bez garażu

Współczesny inwestor ma konkretnie sprecyzowany plan działania. Jest zdeterminowany i nastawiony na szybką, bezproblemową i ekonomiczną realizację budowy i zamieszkanie w nowym domu. Dlatego coraz częściej wybiera projekty domów parterowych... Czytaj dalej

20 października 2023
Artykuł z kategorii: Budowa domu, Projekt domu

Współczesny inwestor ma konkretnie sprecyzowany plan działania. Jest zdeterminowany i nastawiony na szybką, bezproblemową i ekonomiczną realizację budowy i zamieszkanie w nowym domu. Dlatego coraz częściej wybiera projekty domów parterowych bez garażu. Jakie korzyści płyną z takiego wyboru?

Dom przy Bukowej 26

Projekty domów wielopoziomowych są obecnie zdecydowanie rzadziej wybierane ze względu na długotrwałą realizację. Choć nadal istnieje grupa entuzjastów, którzy marzą o posiadaniu rezydencji przypominających pałace, większość inwestorów skupia się na prostych, solidnych czterech ścianach, które zapewnią im komfort bez nadszarpnięcia domowego budżetu.

Ekonomiczne podejście do inwestycji i minimalizacja kosztów

Projekty domów jednorodzinnych bez garażu cieszą się popularnością ze względu na swój ekonomiczny charakter. Już na etapie budowy można zaoszczędzić, ponieważ są to budynki z mniejszą ilością ścian nośnych, bez kosztownych balkonów, czy schodów na piętro oraz z prostym dachem, który nie wymaga wykonywania skomplikowanej więźby. Ponadto, brak garażu obniża koszty budowy oraz wpływa na oszczędności również po zakończeniu budowy. Garaż często wprowadza nieregularności w bryle budynku, co zwiększa straty ciepła. Domy jednokondygnacyjne, o regularnym kształcie są łatwiejsze do ogrzania i bardziej podatne na modernizacje z myślą o efektywności energetycznej. Parterowy dom dużo łatwiej zaadaptować do standardów domów niskoemisyjnych lub nawet zeroemisyjnych. Jeśli chodzi o zakup samej dokumentacji, to nie ma znaczenia, czy wybieramy projekty domów parterowych, czy z poddaszem. Kompletny gotowy projekt możemy kupić w granicach 3-4 tys. złotych.

Dom przy Przyjemnej 35

Cały dla Ciebie – projekty domów bez zbędnych dodatków

Istnieje grupa ludzi, która wybierając projekty domów od razu odrzuca konieczność występowania w nich garażu. Każda dodatkowa przestrzeń, taka jak piwnica, czy garaż podnosi koszty inwestycji i naraża ją na dłuższy czas realizacji. Projekty domów parterowych bez garażu przyciągają również takie osoby, które mają niewielkie działki i chcą maksymalnie wykorzystać ich potencjał. Na pierwszym miejscu stawiane są,w takich przypadkach, potrzeby przyszłych mieszkańców domu, a nie potrzeby rzeczy martwych, do których należy auto. Zamiast garażu wolimy stworzyć dodatkowe miejsce na rekreację, takie jak patio, altanę, czy przyjemną przestrzeń służącą towarzyskim spotkaniom przy grillu. Parkowanie samochodu pod wiatą, lub na ulicy staje się naturalnym rozwiązaniem. Mamy dziś doskonałe możliwości zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą i coraz wyższy poziom bezpieczeństwa społecznego. Wraz z rezygnacją z garażu uzyskujemy dodatkową przestrzeń w domu, którą możemy wykorzystać zgodnie z zapotrzebowaniem rodziny.

Dom przy Klonowej 7

W trosce o bezpieczeństwo i wygodę rodziny

Inwestorzy wybierający projekty domów parterowych kierują się przede wszystkim komfortem swoim i swojej rodziny. Rezygnacja z garażu pozwala skupić się na wnętrzu domu, jego aranżacji i podniesieniu komfortu życia. Zamiast garażu możemy zdecydować się na wykonanie drugiej łazienki, która znacznie podniesie wygodę mieszkania w domu. Nie musimy się wtedy martwić porannymi kolejkami do toalety, które tworzą się przed wyjściem do pracy i szkoły. Można tez pomyśleć o niewielkim pomieszczeniu gospodarczym, garderobie, lub pralni, która będzie spełniała funkcje użytecznego magazynu na potrzebne w gospodarstwie domowym sprzęty. Projekty domów parterowych bez garażu przyciągają osoby, które cenią sobie ergonomię i bezpieczeństwo. To zwłaszcza rodziny z małymi dziećmi lub osoby starsze, które realizują inwestycję z zamiarem spędzenia spokojnej emerytury we własnym domu. Proste parterówki bez garażu eliminują ryzyko upadków, czy potknięć wynikających z obecności schodów.
Projekty domów parterowych bez garażu oferują skrócony czas budowy i możliwość wprowadzenia się do swojego nowego domu już po kilku miesiącach prac budowlanych. To połączenie oszczędnej realizacji i wygody zyskuje coraz większe grono świadomych inwestorów.

Oceń ten artykuł

Każdy metr kwadratowy do Twojej dyspozycji. Tanie i szybkie w budowie projekty domów parterowych bez garażu

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz