Niemieckie chwytaki brukarskie Probst – w co zainwestować?

Prace brukarskie powinny charakteryzować się dużą precyzją wykonania. Bez użycia profesjonalnego sprzętu brukarskiego trwałość i jakość podjazdu z kostki byłaby na bardzo niskim poziomie. Jednym z narzędzi, które pomaga realizować... Czytaj dalej

27 kwietnia 2022
Artykuł z kategorii: Budowa domu, Projekt domu

Prace brukarskie powinny charakteryzować się dużą precyzją wykonania. Bez użycia profesjonalnego sprzętu brukarskiego trwałość i jakość podjazdu z kostki byłaby na bardzo niskim poziomie. Jednym z narzędzi, które pomaga realizować zlecenia na najwyższym poziomie i precyzyjnie układać kostkę, a w szczególności obrzeża jest chwytak brukarski. Jakiej firmy chwytak warto kupić? Jaki rodzaj wybrać? Dowiedz się więcej, czytając poniższy artykuł.

Jaki chwytak do kostki kupić?

Wybranie i zakup odpowiednich narzędzi brukarskich może stanowić duże wyzwanie, szczególnie dla początkujących firm. Ponadto szeroki wybór chwytaków, które są dostępne na rynku tym bardziej mogą przyprawić o zawrót głowy. Do sprawy warto podejść strategicznie – to znaczy zastanowić się jaki materiał na budowie wymaga przenoszenia chwytakiem. Gdy zostanie to określone, to łatwo będzie dopasować rodzaj chwytaka do naszych potrzeb. Najbardziej popularne wśród fachowców są chwytaki poprzeczne, chwytaki wzdłużne, specjalne chwytaki do krawężników, czy chwytaki zawieszane do dużych płyt jumbo. Ciekawym rozwiązaniem jest też chwytak uniwersalny, który dzięki szerokiej regulacji zacisków pozwala na przeniesie materiałów o szerokości do 200 mm. Tego typu konstrukcję można też stosować jako narzędzie do ręcznego transportu materiałów, a także maszynowego, dzięki możliwości podwieszenia do koparki lub układarki.

Chwytaki brukarskie niemieckiej marki Probst

Wśród ogromu asortymentu brukarskiego na rynku, na uwagę zasługują chwytaki brukarskie niemieckiej marki Probst. Wyprodukowane na Zachodzie narzędzia to gwarancja jakości, niezawodności oraz precyzji pracy, tak ważnej w branży brukarskiej. Chwytaki Probst można znaleźć w sklepie ze sprzętem budowlanym Maufer.pl. Cenionym i popularnym rozwiązaniem jest chwytak uniwersalny Probst EXG-MAXI. Umożliwia przenoszenie materiałów o ciężarze do 600 kg oraz o zróżnicowanych kształtach, takich jak: płyty, krawężniki, kamienie rozgraniczające, czy bloki stopni. Można go używać na dwa sposoby – zawieszony na koparce lub do transportu przez dwóch pracowników.

Chwytaki brukarskie Probst do specjalnych zastosowań

W ofercie Probst można także znaleźć kila modeli chwytaków dedykowanych do konkretnego typu kostki lub innego materiału budowlanego. Dla przykładu chwytak PROBST RVH został skonstruowany z myślą o przenoszeniu płyt ażurowych oraz kratownic betonowych. Regulowane uchwyty umożliwiają dostosowanie wysokości rękojeści do wzrostu pracownika. Inny chwytak – Probst PPH-S 10/62 dedykowany jest do przenoszenia szerokich i płaskich płyt. Regulacja zacisku zapewnia pewny chwyt materiału, bez ryzyka jego uszkodzenia. Dzięki temu układanie nawierzchni z wielkoformatowych płyt przebiega sprawniej, a cała realizacja wykonana jest z większą dbałością o precyzję oraz estetykę. Chwytak próżniowy PROBST SPEEDY VS-140/200 to innowacja na rynku narzędzi brukarskich. Urządzenie pod ciśnieniem zasysa powietrze, dzięki czemu materiał (nawet o wysokiej porowatości) jest ściśle przytwierdzony do chwytaka. Takie rozwiązanie sprawdzi się do przenoszenia wyjątkowo kruchych materiałów, których zaciśnięcie szczękami mogłoby doprowadzić do uszkodzenia.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Niemieckie chwytaki brukarskie Probst – w co zainwestować?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 2 ocen

Dodaj komentarz