Podział mieszkań bez ścian. Jak gospodarować otwartą strefą dzienną?

Nie wiesz czym jest otwarta strefa dzienna? To cała przestrzeń Twojego mieszkania, która składa się z pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. W jaki sposób zaznaczyć ich odrębność bez kucia, murowania i... Czytaj dalej

25 marca 2019
Artykuł z kategorii: Wnętrza

Nie wiesz czym jest otwarta strefa dzienna? To cała przestrzeń Twojego mieszkania, która składa się z pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. W jaki sposób zaznaczyć ich odrębność bez kucia, murowania i zakupu ścianek działowych? Czytaj dalej.

Połączenie poszczególnych pomieszczeń w jedną, spójną całość nie jest złe. Na pewno ułatwia codzienne funkcjonowanie i spędzanie czasu w gronie pozostałych domowników. Sprawdzi się u tych, którym towarzystwo innych ani trochę nie przeszkadza i u samotników, którzy mieszkają sami, ale cenią sobie porządek aranżacyjny.

Nieważne jak przestronne jest wnętrze, warto podzielić je na poszczególne strefy. Jak tego dokonać? Już tłumaczymy.

Posadzki na różnych poziomach

Do zaznaczenia kilku funkcji w tej samej przestrzeni można zastosować na przykład różne wysokości posadzek. Miejsce, w którym odpoczywasz uzupełnione o kanapę umieść na niższym poziomie, a to, co jest centrum danego mieszkania umieść na stopniu wyżej. W ten sposób wyraźnie dasz znać, że to tam spędzasz większość swojego czasu. Co ciekawe, te umieszczone niżej zazwyczaj wydają się bardziej ciepłe i przytulne – wykorzystaj to.

Wykorzystaj to, czego nie możesz zmienić

Każde mieszkanie posiada elementy konstrukcyjne, których zmiana nie wchodzi w grę. Nie pozostaje więc nic innego jak wykorzystać je na swoją korzyść. A właściwie korzyść wnętrza swojego domu. W ten sposób, organizując przestrzeń mieszkania zwróć uwagę na te elementy tak, by nie działać wbrew obecnemu już schematowi. Nie zniechęcaj się, kiedy czegoś nie jesteś w stanie zmienić. Słupy i różnego rodzaju podciągi wykorzystaj jako fundament do ozdób, a z drewnianych elementów konstrukcji stwórz główny motyw aranżacji wnętrza swojego domu.

Meble zamiast ścianek działowych

Aby oddzielić jedno pomieszczenie od drugiego nie musisz sięgać po ścianki działowe. Te nie wyglądają zbyt dobrze, a na pewno nie przed im malowaniem i uatrakcyjnieniem, dlatego zamiast ścianek warto postawić na meble – te, które swoją estetyką wpiszą się w obecną aranżację i które dodatkowo okażą się bardzo praktyczne.

Strefy w różnych kolorach

Kolory obecne we wnętrzu są idealnym odzwierciedleniem nastroju domowników, ale co więcej, mogą wyraźnie zaznaczyć poszczególne strefy mieszkania. Każde z pomieszczenie powinno mieć swój własny kolor, a jeśli zdecydujesz się na jedną barwę, zadbaj o to, by każda strefa odznaczała się chociaż innym odcieniem danego motywu kolorystycznego. Może warto postawić na kontrastowe barwy? Czerń i biel? Żółć i czerwień? Wszystko zależy od Ciebie, a sposoby na wyraźne zarysowanie poszczególnych przestrzeni już znasz.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Podział mieszkań bez ścian. Jak gospodarować otwartą strefą dzienną?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz