Co po studiach budowlanych?

Studiujemy kilka lat, często nie zastanawiając się, co konkretnie będziemy robić, gdy uzyskamy tytuł inżyniera. Czy w dzisiejszych czasach ukończenie studiów to gwarancja zatrudnienia? Zapoznaj się z naszym artykułem, jeśli... Czytaj dalej

6 grudnia 2021
Artykuł z kategorii: Sektor budowlany, Technologie

Studiujemy kilka lat, często nie zastanawiając się, co konkretnie będziemy robić, gdy uzyskamy tytuł inżyniera. Czy w dzisiejszych czasach ukończenie studiów to gwarancja zatrudnienia? Zapoznaj się z naszym artykułem, jeśli chcesz poznać ciekawe pomysły!

Studia budowlane – czy warto?

Wiele młodych osób zastanawia się nad swoją przyszłością, na jakie studia się wybrać. Który kierunek zapewni im bezpieczną przyszłość i gdzie znajdą bez problemu pracę w zawodzie? Są to pytania, które nurtują niejednego przyszłego studenta. Niestety nie ma tutaj prostych odpowiedzi. Jeśli będziemy wystarczająco dobrzy, to z pewnością znajdziemy dobrą posadę. Tak jest z reguły ze wszystkim, czy w takim razie warto wybrać budownictwo jako studia, które mają zapewnić nam byt i bezpieczną przyszłość?

Budownictwo oferuje wiele ścieżek rozwoju, a dzięki rozmaitym specjalizacjom – atrakcyjne zarobki, które zachęcą nie jednego do podjęcia studiów na takim kierunku. Istotne jest wybranie odpowiedniej specjalizacji studiów oraz uzyskaniem odpowiednich uprawnień do prowadzenia interesujących prac budowlanych.

Zyskując uprawnienia konstrukcyjne – można prowadzić zarządzanie budową bezpośrednio na miejscu budowy. Określając czy zamierzamy realizować projekty budowlane związane z siecią dróg, czy może inżynierię mostową – będziemy mogli określić jakie kolejne niezbędne kursy i uprawnienia będą nam potrzebne do podjęcia nowej pracy.

Jedno jest pewne: ludzie będą nieustannie budować kolejne budynki, drogi, nowe miasta. Może tylko zmienić się technologia wykorzystywana do ich wznoszenia. Jeśli osoba, która ukończy takie studia, będzie nieustannie uzupełniać swoją wiedzę na temat najświeższych nowinek z branży – może być pewna, że znalezienie pracy w branży nie powinno być dla niej problemem.

Wiele inwestycji budowlanych wymaga odpowiedniego przygotowania projektu. Oprócz rzutów dwuwymiarowych niezbędne jest często stworzenie projektu 3D, na którym będą naniesione wszelkie urządzenia techniczne, niezbędne do funkcjonowania budynku.

Jak dodatkowo zarobić, pracując na budowie?

Jeśli nie ukończyłeś jeszcze studiów, ale branża budownicza totalnie zawładnęła Twoim umysłem i chcesz poznać, jak działa wszystko od podszewki, może warto rozejrzeć się za płatnym stażem na budowie. Pod okiem doświadczonego kierownika budowy można poszerzyć swoją wiedzę i zweryfikować ją z tą poznaną w książkach.

portrait of young pretty smiling woman sitting at table in black shirt working on laptop in co-working office, wearing glasses

Dzielenie się zdobytą wiedzą na kursie online

Jeśli jesteś już po studiach, a głowa pęka Ci od nadmiaru wiedzy, może warto kiedyś pomyśleć o podzieleniu się tą wiedzą z innymi? W dobie wszechobecnych kursów i szkoleń online – dlaczego i ty nie mógłbyś stworzyć własnego szkolenia, z którego można czerpać zyski. Nie ma nic lepszego niż świeża wiedza, a w połączeniu z praktyką wykonywanego zawodu może okazać się sposobem na atrakcyjny biznes, który może być ciekawym dodatkiem do codziennej pracy podczas projektów budowlanych.

Możesz również stworzyć ciekawy kurs online, który może stać się uzupełnieniem Twojej kariery zawodowej. Wiele firm uzupełnia w ten sposób swoją ofertę, a rosnąca legitymizacja szkoleń online sprawia, że stają się one coraz popularniejsze.

Mamy nadzieję, że udało się nam przedstawić kilka kierunków rozwoju związanego z pracą po budownictwie. Uzupełnienie swojego podstawowego źródła dochodu, tworzeniem kursów może być strzałem w dziesiątkę.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Co po studiach budowlanych?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen
  1. tomasz g. pisze:

    Studia studia i po studiach 🙂
    Studia budowlane w dzisiejszych czasach to jeden z lepszych kierunków. Gwarancji zatrudnienia nie ma dziś w żadnej branży, ale budowlanka wydaje się naprawdę dobrym i przyszłościowym kierunkiem.

Dodaj komentarz